Dodaj do ulubionych

Chybiona promocja szczepionki.

01.01.21, 13:59
WUM zaszczepił Leszka Millera i Krystynę Jandę poza kolejnością.
„Pomimo zrozumienia dla korzyści ze szczepień przeciw COVID-19 wiele osób wyraża obawy co do jej bezpieczeństwa. Tym większą rolę odgrywa udział naszej społeczności w promowaniu szczepień poprzez udział w tej akcji. Zgodnie z sugestią NFZ szczepieniami w dniu dzisiejszym objęto też szereg osób ze świata kultury, m.in. aktorów, kompozytorów, reżyserów, którzy będą promować w Polsce ideę szczepień przeciw COVID-19” – poinformowała uczelnia.

No nie wiem czy Miller i Janda przekonają COVID-owych sceptyków czy antyszczepionkowców. Ich mógłby przekonać jedynie Korwin i to tylko w wypadku jeżeli poddałby się publicznie wszystkim istniejącym szczepieniom naraz.
Obserwuj wątek
  • eiran Re: Chybiona promocja szczepionki. 01.01.21, 16:57
   Z tego co mówi uczelnia, sytuacja była taka, że jakaś część szczepionek przeznaczonych dla grupy zero by się zmarnowała, ze względu na nieobecność osób z tej grupy w okresie międzyświątecznym. Szczepionkę, po wyjęciu z głębokiego rozmrożenia, należy wykorzystać w ciągu pięciu dni, tak że złożono propozycję pozakolejkowego zaszczepienia jakiejś grupie znanych ludzi, przypisanych do kategorii wysokiego ryzyka, no i trafiło m.in. na Jandę i Millera. Rzecz sensowna, tyle że fatalnie sprzedana wizerunkowo. Oczywiście różne cymbały w rodzaju ludzikowa, będą pomstować, to samo robi już rząd, który zarządził kontrolę - ciekawe, swoją drogą, czy teraz Miller i Janda dostaną drugie dawki, czy też rząd, żeby ucieszyć różnych ludzikowów, zabroni tego, nie bacząc na zmarnowanie efektu pierwszego zaszczepienia.
   • taniarada Ta już widzę to logistycznie 01.01.21, 17:17
    eiran napisał:

    > Z tego co mówi uczelnia, sytuacja była taka, że jakaś część szczepionek przezna
    > czonych dla grupy zero by się zmarnowała, ze względu na nieobecność osób z tej
    > grupy w okresie międzyświątecznym. Szczepionkę, po wyjęciu z głębokiego rozmroż
    > enia, należy wykorzystać w ciągu pięciu dni, tak że złożono propozycję pozakole
    > jkowego zaszczepienia jakiejś grupie znanych ludzi, przypisanych do kategorii w
    > ysokiego ryzyka, no i trafiło m.in. na Jandę i Millera. Rzecz sensowna, tyle że
    > fatalnie sprzedana wizerunkowo. Oczywiście różne cymbały w rodzaju ludzikowa,
    > będą pomstować, to samo robi już rząd, który zarządził kontrolę - ciekawe, swoj
    > ą drogą, czy teraz Miller i Janda dostaną drugie dawki, czy też rząd, żeby ucie
    > szyć różnych ludzikowów, zabroni tego, nie bacząc na zmarnowanie efektu pierwsz
    > ego zaszczepienia.
    >
    Już widzę te dzielenie działek .Liczy się szybkość i chłodnie.Na pewno szczepionką Pfizera nie zaszczepię Krystyna Janda i Leszek Miller samorzutnie i spontanicznie włączyli się do planowanej przez rząd celebryckiej akcji promocji wyszczepień - i nawet nie oczekują honorarium.
    A tu zamiast wdzięczności - pretensje.
    Nie dogodzisz ludziom .
  • taniarada Re: Chybiona promocja szczepionki. 01.01.21, 18:05
   Ciekawostka .Zgodnie z charakterystyką produktu medycznego szczepionki przeciw koronawirusowi Comirnaty – z jednej fiolki preparatu można po rozcieńczeniu uzyskać pięć dawek szczepionki po 0,3 ml każda.

   Jak pokazuje jednak praktyka i na co zwraca w swoim komunikacie uwagę Ministerstwo Zdrowia, z jednej fiolki preparatu można uzyskać nawet do siedmiu dawek szczepionki o pojemności 0,3 ml. Co dzieje się z dawkami ponadprogramowymi (czyli wtedy, gdy z jednej fiolki można uzyskać więcej niż pięć dawek)?

   - Serce bolało, ale musieliśmy to wylewać – mówił profesor Jarosław Drobnik, główny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, cytowany przez "Polska Times".

   W środę wieczorem (30.12) Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny raport, w którym rekomenduje, że jeśli jest możliwość uzyskania sześciu dawek szczepionki, to wszystkie sześć powinno zostać podane.

   - Zapoznamy się z tą opinią i zdecydujemy co dalej robić – powiedziała rzeczniczka szpitala Monika Kowalska.
   Szpital we Wrocławiu zaszczepił już ponad 2000 osób, co oznacza, że zużył 400 fiolek szczepionki. Z części z nich można było pozyskać jeszcze szóstą dawkę, ale niestety z powodu oficjalnej procedury nie było to możliwe. Jak podało dziś Ministerstwo Zdrowia w całej Polsce zaszczepiono już ponad 40 tys. osób, co oznacza, że dodatkowe ok. 8 tys. dawek szczepionki poszło na zmarnowanie. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,zmarnowane-dawki-szczepionek-na-covid-19--to-wynika-z-procedury-szczepien,artykul,43439331.html&ved=2ahUKEwiXqe7fm_vtAhVNxosKHTC8CZ4QFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw27soi9Ky1rOfLlBkqX0A1L
    • taniarada Re: A po co promować szczepionkę? 02.01.21, 06:38
     snajper55 napisał:

     > https://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ub/lj/kp1o/LwAZb1be0tZ2YFIFX.jpg
     > ]
     >
     >
     > S.
     Ciekawa informacja na temat angielskiej szczepionki . Moze nie wszyscy wiedzą.
     " 30 grudnia Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zatwierdziła do użycia szczepionkę opracowaną przez AstraZeneca i Uniwersytet Oksfordzki. W Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych dopuszczona została szczepionka koncernu Pfizer. Stosowana jest ona również w Polsce. Czym jednak różnią się od siebie te dwa preparaty, które mają nas ustrzec przed zachorowaniem na wirusa SARS-CoV-2?
  • eiran nie przepadam za Millerem... 02.01.21, 17:13
   ... ale akurat chciał dobrze. Mógł skorzystać z pozakolejkowego szczepienia w Brukseli, przysługującego eurodeputowanym. Poza tym, otwarcie pochwalił się przyjęciem szczepionki, najwyraźniej nie uważając że robi coś, z czym powinien się kryć. Gorzej z Jandą, Sewerynem i Zborowskim - to wprawdzie "skarby kultury narodowej", ale szczepionki powinni przyjąć otwarcie, w połączeniu z akcją zachęcania do udziału w szczepieniach. Córka Jandy i Seweryna to nieporozumienie - dużo słabsza aktorka, a poza tym za młoda, by łapać się na taką akcję.
   • aniechto.only Re: to zwykłe draństwo 03.01.21, 09:09
    Pewnie ze chciał dobrze , dla swojej rodzinny, jak sam stwierdził.

    - Jestem po prostu pacjentem, nie premierem. Mogłem się zaszczepić, więc z tego skorzystałem, za co bardzo dziękuję kierownictwu Warszewskiego Uniwersytetu Medycznego. Mam prawie 75 lat, tu nie chodzi o mnie, ale o moich bliskich - skomentował w TVN24 Leszek Miller.

    Chciał dobrze i dlatego nie zaszczepił się w Brukseli i nie zwolnił miejsca w kolejce w kraju?

    Podpisuję się pod komentarzem Węglarczyka:

    Mało która informacja w ostatnim czasie wstrząsnęła mną tak bardzo. Po wielu miesiącach powtarzania, że jesteśmy w epidemii razem, że tylko jako wspólnota przejdziemy przez to razem, gdy pojawiło się światełko w tunelu w postaci szczepionki, stało się to co zwykle — okazało się, że jak się ma odpowiednich znajomych, to szczepionkę można dostać poza jakąkolwiek kolejnością.

    O sprawie życia i śmierci, bo tym dla wielu osób jest zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi, decyduje nie tylko ktoś, która zwołuje swoich przyjaciół (ciekawe, ile osób uświadomiło sobie dziś, że nie są przyjaciółmi pani Krystyny, bo do nich nie zadzwoniła), ale także pani w szpitalu, która kogoś absolutnie spoza grupy największego ryzyka zaprasza do szczepienia, "bo jest otwarta dawka".

    Bardzo trudno mi po tej historii uwierzyć, że szczepienia odbędą się rzeczywiście w kolejności, która zakłada, że przez epidemię przechodzimy razem, jako wspólnota. Ilu jeszcze znajomych królika, przyjaciół odpowiednich ludzi oraz ludzi zupełnie przypadkowo przechodzących obok otwartej dawki zostało i zostanie zaszczepionych poza kolejnością? Ile osób będzie dłużej z tego powodu czekać na swoją szczepionkę? Dlaczego ktoś decyduje o tym, że ktoś jest ważniejszy od znanej mi 90-letniej emerytowanej listonoszki, która codziennie modli się, żeby nie zostać zarażoną podczas spaceru z psem? Kto uwierzy teraz w to, że solidarność cokolwiek oznacza w tak strasznym czasie?
    wiadomosci.onet.pl/opinie/moja-szczepionka-jest-wazniejsza-niz-twoja/v5gglm7
    Jestem rozgoryczony i rozczarowany. Sytuacja kryzysu, zwłaszcza takiego, gdy chodzi o sprawy życia i śmierci, zawsze jest sprawdzianem charakteru. Jedni ten sprawdzian przechodzą, inni nie. Nie odważyłbym się oceniać tych, którzy go nie przeszli, ale krytykuję państwo i oceniam urzędników, którzy pozwolili na takie załamanie się tego systemu. To jest dramat nas wszystkich.
  • haen2010 Re: Chybiona promocja szczepionki. 03.01.21, 09:31
   Tajemnica tej aferki dla głupiego plebsu politycznego tkwi w osobie pani Prezes tego już słynnego Centrum. Przez lata pracowała jako przeciętna pani doktor internistka w poradni obok biura naszego Naczelnika. Na tym samym piętrze nory nowogrodzkiej.

   Poszperajcie sobie w sieci.
   • manhu Re: Chybiona promocja szczepionki. 08.01.21, 15:27
    Oby doczytali do końca:
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26669895,europejska-agencja-lekow-z-kazdej-fiolki-szczepionki-pfizera.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsLink
    "Jeżeli ilość szczepionki pozostająca w fiolce po piątej dawce nie zapewnia pełnej dawki (0,3 ml), pracownik służby zdrowia musi wyrzucić fiolkę i jej zawartość. Nie powinno się zbierać preparatu z wielu fiolek w celu uzyskania pełnej dawki. Niewykorzystaną szczepionkę należy wyrzucić sześć godzin po rozcieńczeniu".

    6 dawek da się wydusić i nadal będzie zapas (zależnie od strzykawek), ale obawiam nadużyć i presji na 6. Więc gdy pielęgniarka zrobi błąd i zostanie jej 0,25 ml to będzie kombinować by nie oberwać za "marnowanie". Tym bardziej, że wg Wyborczej do końca marca dostaniemy 5,8 mln szczepionek (a zamówionych jest 62 mln).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka