Dodaj do ulubionych

Sypie się pedofilski układ kard. Gulbinowicza

02.01.21, 03:35
Pękła ostatnia wolno mieląca watykańska ostoja.
"Wielki książe polskiego Kościoła" ma w końcu zniknąć zarówno z przestrzeni publicznej jak i kościelnej czy świeckiej. Jest to wstrząs nie tylko dla niego, samego Kościoła w Polsce ale też stanowi dotkliwy cios zadany pompowanemu patriotycznemu wizerunkowi kardynała (na tle zarzutów o współpracę z SB).

Kolejną odsłonę dramatu, stanowi potwierdzany fakt ukrywania przestępstw obyczajowych i guzdranie się z tymi, które wypłynęły na powierzchnię, choć starano się do tego nie dopuścić pod najrozmaitszymi pretekstami.

www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1978132,1,watykan-karze-kard-gulbinowicza-ma-dosc-zmowy-milczenia.read
Obserwuj wątek
   • edico Re: Sypie się pedofilski układ kard. Gulbinowicza 02.01.21, 11:05
    eiran napisał:

    > Wklejony artykuł jest z 6 listopada, natomiast Gulbinowicz zmarł 17 listopada.
    > Trochę dziwaczne, że autor wątku wkleja tekst, tak jakby tego nie zauważył.
    >
    Ej eiran vel ayran, ex ...itd

    Skoro w sposób tak oczywisty - bez mała jak "gwiazda betlejemska" - czuwasz nad aktualnością tematów w dyskusji na forum zgodnie z własnymi oczekiwaniami a także kierunkami jej rozwoju na forum, to z przykrością muszę Cię poinformować, że wbrew oczekiwaniom:

    Po pierwsze: temat w tym czasie absolutnie nic nie stracił na swej aktualności a raczej otwiera jeszcze kolejne szerokie pola wątpliwości i rodzących się pytań;

    Po drugie: 7 listopada watykański dziennik „L’Osservatore Romano” podł informację, że „na polskiego hierarchę nałożono sankcje dyscyplinarne za molestowanie, czyny homoseksualne i współpracę z ówczesną Służbą Bezpieczeństwa”. Nie jest to więc żadna kara a tylko sankcje dyscyplinarne i do tego konkretnie nawet nie wiadomo za co. Trudno to jest potraktować ponad jakieś systemowe manewry pokazujące w efekcie, jak to Kościół (nie) walczy z pedofilią wyciszając wszelkimi środkami mogące się pojawić zagrożenia przy dalszym rozliczaniu;

    Po trzecie: Kościół nadal przemawia jedynie słowami symboli a nie czynów. Nie pierwszy to hierarcha watykański umiera wkrótce po odwiedzinach takich papieskich dyscyplinujących wysłanników. Gdyby nie zdecydowano o zastosowaniu na tym etapie środków dyscyplinarnych, a zarzuty ostatecznie by się potwierdziły,
    mogłoby dojść do zgorszenia. Ktoś w końcu mógłby postawić groźny zarzucić: skoro wiedzieliście, to dlaczego wcześniej nie zakazaliście kardynałowi chociaż by np. publicznych wystąpień?
    Wprawdzie ogłoszone sankcje wobec kardynała nie wykluczały dalszego etapu, za którym mogą pójść kary łącznie z wydaleniem ze stanu duchownego. A tak wraz ze śmiercią kardynała Watykan zakończył postępowania wobec niego;

    Po czwarte: czeka nas jeszcze niejedna decyzja dotycząca prominentnych polskich duchownych – wiadomo przecież o wielu toczących się postępowaniach kanonicznych, choćby np. wobec byłych ordynariuszy kaliskiego – Edwarda Janiaka – i gdańskiego – Sławoja Głódzia;

    W jaki sposób będziemy poinformowani o decyzjach w ich sprawach jeszcze zobaczymy. Osobiście bardziej skłonny jestem zawierzyć uświęconemu systemem chowaniu głowy piasek, niż zdolności tej korporacji do spoglądania w kierunku etyki czy moralności. W Irlandii także purpuraci szli w zaparte do końca a ja nie mam żadnych przesłanek, by uznać, że w polskim Kościele postępowano inaczej niż w amerykańskim albo irlandzkim...

    A teraz zapraszam do dyskusji na poziomie ad meritum, w której niestety nigdzie spotkać Ciebie nie można.
    • eiran Re: Sypie się pedofilski układ kard. Gulbinowicza 02.01.21, 15:59
     To faktycznie "ad meritum" zakładać wątek, pisząc (a w zasadzie wklejając) tekst o tym, że Gulbinowicz jest w niezłych tarapatach, prawie dwa miesiące po jego odejściu na łono Abrahama. Nawet jeśli jest w tym ziarno prawdy, bo w końcu są to jakieś tam tarapaty.
     A poza tym, generalnie bardzo lubię zarzucanie innym pisanie "nie ad meritum", najczęściej są ono autorstwa takich, dla których pisanie ad meritum = tak jak oni.
     • inocom Hierarchowie nie zostają spopieleni. 03.01.21, 12:50
      eiran napisał:

      > To faktycznie "ad meritum" zakładać wątek, pisząc (a w zasadzie wklejając) teks
      > t o tym, że Gulbinowicz jest w niezłych tarapatach, prawie dwa miesiące po jego
      > odejściu na łono Abrahama.

      Hierarchowie nie zostają spopieleni. Lądują w katakumbach. Gulbinowicza zutylizowano, jak psa co zdechł w schronisku. Został zamieniony na sole mineralne. Relikwii z tego nie będzie.
      Nie będzie istniał palec, który nakreślił pismo, by Dutkiewicz spotkał się z nim o spontanicznie 5 nad ranem, bo nie mógł Gulbinowicz spać, a o 6 walną w tramwaj w miejscu, które sam wyłączył z ruchu samochodowego.

      gazetawroclawska.pl/rafal-dutkiewicz-spowodowal-wypadek-na-zakazie-wjazdu-zderzyl-sie-z-tramwajem-prezydent-w-szpitalu/ar/3403411
   • taniarada Bo to hejter 02.01.21, 13:05
    eiran napisał:

    > Wklejony artykuł jest z 6 listopada, natomiast Gulbinowicz zmarł 17 listopada.
    > Trochę dziwaczne, że autor wątku wkleja tekst, tak jakby tego nie zauważył.
    >
    Nawet nick zmienił.Teraz kardynała tylko Bóg rozgrzeszy .W Polsce można pomiatać księżami po śmierci.Wcześniej nie było odwagi.Siemka.
    • edico Re: Bo to hejter 02.01.21, 13:22
     taniarada napisał(a):

     > Nawet nick zmienił.Teraz kardynała tylko Bóg rozgrzeszy .W Polsce można pomiata
     > ć księżami po śmierci.Wcześniej nie było odwagi.Siemka.

     A jak to sobie wyobrażasz, skoro prawie za życia co poniektórych pedofilii wznosi się na ołtarze i nawet papieska krytyka jest korporacyjnie tłumiona?
    • lumpior Re: Bo to hejter 03.01.21, 13:20
     taniarada napisał(a):

     > eiran napisał:
     >
     > > Wklejony artykuł jest z 6 listopada, natomiast Gulbinowicz zmarł 17 listo
     > pada.
     > > Trochę dziwaczne, że autor wątku wkleja tekst, tak jakby tego nie zauważy
     > ł.
     > >
     > Nawet nick zmienił.Teraz kardynała tylko Bóg rozgrzeszy .W Polsce można pomiata
     > ć księżami po śmierci.Wcześniej nie było odwagi.Siemka.

     taniarada:

     W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka