Dodaj do ulubionych

Okradzeni po raz drugi

02.01.21, 11:43
Właśnie po raz drugi okradziono obligatariuszy GetBack. Wszelkie ich roszczenia trafią do IdeaBank SA w Upadłości. Banku bez żadnego majątku - pisze na Twitterze prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, Arkadiusz Szcześniak.

Wcześniej BFG po prostu niejako "odebrał" bank jego właścicielom (bank był kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i jego spółki) i "przekazał" go większemu, silniejszemu podmiotowi - konkretnie bankowi Pekao.

Bank Pekao nie przejął jednak Idea Banku w całości. W decyzji BFG wyodrębniono kilka zobowiązań Idea Banku, które zostały wyłączone z "masy" przejmowanej przez Pekao. Chodzi choćby o roszczenia tzw. "wrobionych w GetBack", czyli osób, które straciły pieniądze na obligacjach spółki windykacyjnej, dystrybuowanych przez Idea Bank.

Nie mamy wrażenia, że "nas oszukano po raz drugi" tylko już wiemy, że to bestialsko i z premedytacją zrobiono - piszą z kolei administratorzy profilu "Afera GetBack i Idea Bank". Apelują także do posłów opozycji o utworzenie komisji śledczej.

next.gazeta.pl/next/7,151003,26653523,wrobieni-w-getback-wsciekli-po-przejeciu-idea-banku-przez.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
  • 141288bs Re: Okradzeni po raz drugi 02.01.21, 16:01
   edico, czy zadluzenia Czarneckiego, tak zwyczajnie przepadly? i z tego tytulu Bank PEKAO SA powinien poniesc te koszta?..., czy Czarnecki nie wyjechal z Polski w kierunku tych przepadnietych zobowiazan?
   • adam.eu Re: Okradzeni po raz drugi 02.01.21, 17:19
    Towarzyszu, czy nie pachnie Ci tu nacjonalizacją banku? I to zdrową nacjonalizacją. Bierzemy zdrową część banku, a o resztę niech się Czarnecki martwi i Ci, co nie wierzyli w tej sposób realizowaną nacjonalizację.
    • edico Re: Okradzeni po raz drugi 02.01.21, 17:45
     Zwróć uwagę na to, że jest to młody chłopczyna co najwyżej po ok. 5 latach po studiach i to bardzo wątpię, czy ekonomicznych. Takich niestety młodych i gniewnych bardzo łatwo jest zmanipulować nachalną propagandą operującą ćwierćprawdami.
     • adam.eu Re: Okradzeni po raz drugi 03.01.21, 07:45
      141288bs napisał:

      > Jezeli ktos byl naiwnym i polecial na lep, to teraz musi sam poniesc koszta nai
      > wnosci, adasiu.

      Zapewne nie masz argumentów zwracając się do mnie z małej litery.
      A jeżeli jest inaczej, to przynajmniej rozwiń i uzasadnij swoją opinię. Kto i dlaczego został był tym naiwnym i na jaki lep poleciał.
   • edico Re: Okradzeni po raz drugi 02.01.21, 17:39
    Żadnych zadłużeń Czarneckiemu jeszcze nie udowodniono. Był czas na procedury i odpowiednie procedury w zasięgu ręki, z których jak zwykle zawsze "udolne" kadry PiS nie potrafiły skorzystać. Nie widzę żadnych podstaw ku temu, by teraz tysiące obywateli tego kraju miało płacić za takie reformatołstwo. Z banków Czarneckiego Idea Bank – jeszcze niedawno walczący o przeżycie – oceniany był jako ustabilizowany i na dobrej drodze do rentowności. Zresztą większe ryzyko dal banków Czarneckiego niosły za sobą kary z instytucji państwowych, np. UOKiK, niż przewidywane straty. Zresztą na ten temat możesz spokojnie poczytać sobie w niezależnej prasie ekonomicznej.
    A co do Banku PKO, wystarczy sięgnąć do jego historii, by przestać się łudzić jego rolą w państwie PiS.

    Myślę, że wyjaśniłem Ci przedstawione podstawowe wątpliwości w sposób wystarczająco krótki i pozbawiony ogłupiającej napastliwej propagandy.
   • piq tawariszczu Cyferkow, gdybyście nie byli... 02.01.21, 17:59
    ...pisowskim ćwierćinteligentem, to byście wiedzieli, że nawet jeżeli Czarnecki wyprowadził majątek za granicę, to egzekucja z tego majątku jest co najmniej bardzo trudna. Po drugie niczego Czarneckiemu nie dowiedziono i nie dowiedzie się, bo wasze pisie kadry są bandą niekompetentnych tłumoków, co po was bardzo widać. Po trzecie restrukturyzacja banku powinna polegać na uzdrowieniu całości firmy, a nie wybraniu sobie konfitur przez waszych kumpli pisowskich złodziei a zostawieniu tysięcy ludzi na lodzie. A teraz won mi z naszego kraju, sowiecka wywłoko, za Don.
    • 141288bs Re: tawariszczu Cyferkow, gdybyście nie byli... 02.01.21, 21:43
     piq napisał:

     > ...pisowskim ćwierćinteligentem, to byście wiedzieli, że nawet jeżeli Czarnecki
     > wyprowadził majątek za granicę, to egzekucja z tego majątku jest co najmniej b
     > ardzo trudna. Po drugie niczego Czarneckiemu nie dowiedziono i nie dowiedzie si
     > ę, bo wasze pisie kadry są bandą niekompetentnych tłumoków, co po was bardzo wi
     > dać. Po trzecie restrukturyzacja banku powinna polegać na uzdrowieniu całości f
     > irmy, a nie wybraniu sobie konfitur przez waszych kumpli pisowskich złodziei a
     > zostawieniu tysięcy ludzi na lodzie. A teraz won mi z naszego kraju, sowiecka w
     > ywłoko, za Don.

     - glabie, zrozum, ze firmy zlodzieja nie da sie uzdrowic...i jeszcze jedno - badz laskaw nie zawlaszczac mego Kraju i wynies sie tam gdzie takiego smierdziela miejsce
     • piq to ty zawłaszczasz nasz Kraj,... 03.01.21, 01:37
      ...ty i twoje hołota bolszewickich strupów, Poputczyków i Sprzedawczyków. Won mi stąd za Don, ale już, tam gdzie wasi panowie. I się pospiesz, zanim nie będzie dla was za późno. Ruchy, ruchy.
  • edico Re: Okradzeni po raz drugi 02.01.21, 18:08
   P.S. Idea Bank i Getin Bank są wypłacalne i zachowują płynność finansową. Dlatego nadal funkcjonują. Niemniej jednak znacznie więcej banków działających w Polsce boryka się z większymi lub mniejszymi problemami finansowymi. BOŚ Bank boryka się z fatalnymi wynikami finansowymi. Podobna sytuacja jest również Plus Bank.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka