Dodaj do ulubionych

Opozycja nie powinna popierać PiS ws. szczytu

02.01.21, 11:59
Najlepiej byłoby w tej sprawie nie głosować (nie wstrzymywać się od głosu, bo to wbrew intencjom oznaczałoby wstrzemięźliwość wobec ustaleń) obnażając spór wewnątrz PiSSdu i okolic. Niech się po prostu biją sami, niech będą znane wyniki ich jatki i różnice między nimi. Może się też okazać, że sami nie mogą tego przegłosować z powodu braku kworum (nawet przy usłużnej pomocy Konfabulacji głosującej przeciw), wtedy można powiedzieć, że będą mogli liczyć na pomoc - wystarczy poprosić. Nadarza się kolejna okazja po tzw. piątce Kaczyńskiego i należy z niej wreszcie skorzystać.
Obserwuj wątek
  • meflst0feles Re: Opozycja nie powinna popierać PiS ws. szczytu 03.01.21, 20:49
   Mam podobne zdanie, po tym jak swój sprzeciw zapowiedzieli Konfederaci i Solidarna Polska, opozycja również powinna zadeklarować sprzeciw, argumentując że konkluzje zawarte na szczycie są nie do przyjęcia. Należało utrzymywać, że w sytuacji kiedy PiS swoimi decyzjami wyprowadza w pandemii ludzi na ulice i kiedy eliminowali są kolejni niewygodni dla władzy sędziowie, kwestia praworządności jest w Polsce sprawą pierwszorzędnej wagi i nie ma zgody na jej rozwadnianie.
   Podniósłby się wtedy raban w mediach, że unijne dutki znowu są zagrożone i dobrze - opozycja mogłaby atakować dalej twierdząc np., że bez jasno sprecyzowanych kryteriów praworządności nie ma gwarancji, że pisowcy środków z UE nie rozkradną itd.
   Po stronie KO/PSL/Lewicy brakuje dobrych narratorów, którzy potrafiliby snuć takie opowieści. Jeśli opozycja jest niezdolna do podobnej szarży, to należało ją chociaż zamarkować, a zamiast tego mamy Budkę i innych, którzy zaraz po szczycie w Brukseli polecieli do mediów i radośnie oznajmili, że oni murem staną za rządem i zagłosują za ratyfikacją porozumienia. Ciekawe czy zapytali protestujących w tym czasie na ulicach ludzi co o tym myślą.
   Jeden Trzaskowski i paru innych prezydentów, stojących na czele antypisowskich miast, zdają się rozumieć o co chodzi. Można było wziąć pisich w dwa ognie. Skoro tak lubią grać w rosyjską ruletkę, to należało im zaserwować drugą rundę, opozycja nie skorzystała z okazji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka