Dodaj do ulubionych

Kto po Macierewiczu

02.01.21, 13:53
Czyli Rydzyk nieznany
Obserwuj wątek
  • aniechto.only Re: Kto po Macierewiczu 02.01.21, 15:22
   Warto przypomnieć opinię Jarosława Kaczyńskiego o Rydzyku wygłoszoną w czasach , kiedy nie był od ojdyra uzależniony:

   - Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PR - takimi słowami w 1998 roku Kaczyński określał rozgłośnię Tadeusza Rydzyka. - Ma nadajnik na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy tam jednak pilnują dość dobrze - sugerował wówczas były polityk PC.

   Równie zadziwiająco wyglądają poglądy Kaczyńskiego na tzw. Targowicę, mianem której czołowi politycy PiS określają swoich przeciwników politycznych. Dziś w Polsce "Targowicą" jest każdy, kto alarmuje instytucje międzynarodowe na temat przypadków naruszenia praworządności przez polski rząd. W 1998 roku Jarosław Kaczyński miał na ten temat inne zdanie.

   _Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. Pierwszy pepeerowski (...). Drugi nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych - tłumaczył Jarosław Kaczyński. - Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czy targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości? - pytał retorycznie.

   I jeszcze:

   "Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętne hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Próby przekonywania jego elektoratu są całkowicie skazane na porażkę. W jakiejś mierze został tu zrealizowany scenariusz Michnika. Chciał mieć taką prawicę. Na początku wmawiał nam, że tacy właśnie jesteśmy, a teraz ma już to naprawdę".

   wiadomosci.wp.pl/gorzki-wywiad-sprzed-lat-oto-co-kaczynski-naprawde-myslal-o-radiu-maryja-6190098913540225a
   No ale minęło trochę czasu i teraz Kaczyński ojca biznesmena wielbi:

   – Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu Dyrektorowi ...

   natemat.pl/319453,kaczynski-o-rydzyku-trzeba-sie-klaniac-w-pas-ojcu-dyrektorowi-wideo

   Teraz do łasi się do ojdyra. Jeżeli chce się utrzymać u władzy , musi skakać jak Putin każe.
   • edico Re: Kto po Macierewiczu 02.01.21, 15:52
    Myślę, że o tych poglądach Kaczyńskiego piso-głowym warto jest przypominać znacznie częściej chociaż by ze względów, o których wspominał niegdyś Jacek Kurski. Jak widać, bardzo trafnie ocenił pisi elektorat.
   • edico Re: Kto po Macierewiczu 02.01.21, 16:31
    Autor prezentowanej na wstępie pozycji wydaje się w tej sprawie nawiązywać do bardziej stabilnych wpływów, czego po lekturze książki raczej nie sposób jest wykluczyć. Zbyt wiele różnych dziwnych spraw działo się i dzieje się wokół tego niezłomnego bohatera PiS-u..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka