Dodaj do ulubionych

Pisowski rząd zarządził - ciężar Narodowego Progr

04.01.21, 22:05
Pisowski nieudolny rząd zarządził - ciężar Narodowego Programu Szczepień spoczywa na barkach gigantycznej biurokracji, która nie dawała sobie rady już przed epidemią, czego doświadczył każdy człowiek próbujący załatwić papierkowe sprawy w ochronie zdrowia.
Jak ta machina urzędnicza czekająca na dyrektywy i rozporządzenia, ruszana z miejsca lub paraliżowana dobrą lub złą wolą urzędników pracujących od godziny do godziny ma sobie poradzić z największą akcją medyczną w historii powojennej Polski?
Jak ma się to wydarzyć?

Lekarze mają dwie godziny od momentu wydania im przez administrację szpitala szczepionek, by je użyć.
Potem szczepionki lądują w koszu.
Do dziś było tak, że w przypadku, gdy jakieś szczepionki zostały (bo np. osoby z listy do zaszczepienia — biurokracja kocha listy — się nie pojawiły), wzywano kogoś, by szybko się przyjechał zaszczepić.
Po awanturze w WUM wielu dyrektorów szpitali zakazało tego.
Teraz szczepionki są naprawdę wylewane.
Obserwuj wątek
  • kawa_poranna1 Re: Pisowski rząd zarządził - ciężar Narodowego 04.01.21, 22:09
   Jeśli w szpitalach marnują się dziś szczepionki, a się marnują, to państwo powinno zorganizować system, dzięki któremu takie szczepionki trafiałyby np. samochodami wojska do domów starości, domów opieki społecznej, czy jakichkolwiek innych miejsc, gdzie zbierają się grupy ludzi szczególnie narażonych.
   Nie jest to system idealny w normalnych czasach i prawdopodobnie stosunkowo drogi, ale na wojnie nie liczy się pieniędzy tak samo, jak w czasie pokoju.

   Jeszcze raz powtórzę — jesteśmy na wojnie, a więc i środki powinny być nadzwyczajne.
   Nie powinno nas usypiać to, że ktoś jest jeszcze wolniejszy od nas - Zambia, Sierra Leone czy San Escobar. Nieudolny rząd pisowski winien dążyć do tego, żeby być najszybszymi na świecie.
   Walczymy o życie, zachowujmy się, jakby tak rzeczywiście było.
   Chyba, że nieudolny rząd pisowski chce nas wygasić jak Stadniny Koni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka