Dodaj do ulubionych

Dlaczego biskupi wystawili Hołownię na swojego

24.01.21, 18:45
przedstawiciela polityce polskiej? Odpowiedź jest oczywista, nie dowierzają już, że PIS zapewni im pozostanie u koryta. Hołownia zakonnik, który zrezygnował z kariery w KK jest ich nadzieją.
Obserwuj wątek
      • don.kichote Wskaż lepszego kandydata, 24.01.21, 19:41
        mającego większą charyzmę, poparcie i - co najważniejsze - realną szanse na pokonanie PiS-u a dostanie mój głos. I nie tylko mój!
        Co? Nic nie widać na horyzoncie? To może wg. starożytnej zasady:
        "Jak się nie ma co się lubi, to się ma, co się nie lubi"!

Do wyboru jest albo PiS, albo Hołownia (reszta "cienkich Bolków" się nie liczy)
        Ja wybieram Hołownię...

bardzo.cicho napisał(a):

> Hołownia jest lepszą wersją Kaczyńskiego. Już sam fakt, że jest szczery w swej
        > wierzę, że nie klęczy dla poklasku, nie jest mściwy i nie chce dzielić. Tylko t
        > o nadal Polska katolicka... lider polityczny wychowany na wąskim katolickim świ
        > atopoglądzie
        >
          • don.kichote Re: Wskaż lepszego kandydata, 24.01.21, 20:14
            Uważam, że nie! Na pewno nie jest podobny ani do Tuska, ani do Kaczyńskiego. Katolicyzm - z którego robi mu się zarzut - w jego wykonaniu też jest nieporównywalny, z fanatyzmem PiS-u czy interesownością - PO!
            Nie jest zamordystą jak Kaczyński , czy obłudnikiem - jak Tusk. Jeśli obiecałby, że podpisze KPP - to by podpisał! Jest szczery w tym co mówi i mam nadzieję, że taki będzie, kiedy przyjdzie czas na realizację obietnic.
            Z całą pewnością nie jest to zamiana złego na złego! To zamiana - w najgorszym wypadku - złego, na lepszego a wysoce prawdopodobne - wymiana złego na dobrego!!!
            • bardzo.cicho Re: Wskaż lepszego kandydata, 24.01.21, 20:31
              Szczerze mu życzę sukcesu. Ale mnie się marzy Polska bezpieczna światopoglądowo, tolerancyjna. Katolik jest trochę jak granat, który nie wiadomo kiedy straci zawleczkę.
              Cieszy mnie wzrost poparcia dla Hołowni, cieszy mnie to, że mobilizuje KO, że zmienia scenę polityczną (nie wystarczy poczekać aż PiS się znudzi), ale ten kraj potrzebuje lewicy, pokolenie moich dzieci potrzebuje lewicy.

• don.kichote Re: Wskaż lepszego kandydata, 24.01.21, 21:20
                bardzo.cicho napisał(a):

> mnie się marzy Polska bezpieczna światopoglądowo, tolerancyjna.

Mnie też.

> Katolik jest trochę jak granat, który nie wiadomo kiedy straci zawleczkę.

Przesadzasz! Wg. statystyk, 95% Polaków - to katolicy, w tym znaczna część, to fanatyczni katole!!!

> cieszy mnie to, że mobilizuje KO,

Nie kibicuję KO i może dlatego nie widzę u nich żadnej mobilizacji. Okopali sią na swoich stanowiskach" i czekają a... Hołownia działa mimo, że jest poza parlamentem!

> ten kraj potrzebuje lewicy, pokolenie moich dzieci potrzebuje lewicy.

Której lewicy? Czarzastego, Zandberga, Biedronia czy jeszcze innej?
                Bywasz tu - na FK - i znasz uczestników. Ty, ja, podpisujący się "j-k" czy znielubiany przez harcowników PO - "wiosna ludzików" (zapomniałem aktualnego nicka), wszyscy deklarujemy się lewicowcami tyle tylko, że każde z nas, mówiąc "lewica" ma co innego na myśli.
                Dodaj do tego lata skutecznego opluskwiania lewicy przez POPiS i dojdziesz do jedynego możliwego wniosku; na lewicę jeszcze za wcześnie. Najpierw musi się sama określić i odbudować w zakreślonych ramach. Zbudować struktury. Opracować w miarę realny program. Potem powoli zdobywać zaufanie i poparcie a do tego, potrzebni są charyzmatyczni przywódcy. Na to wszystko potrzeba czasu. Twoje dzieci - mogą nie doczekać...
                • adam.eu Re: Wskaż lepszego kandydata, 25.01.21, 10:38
                  "Której lewicy? Czarzastego, Zandberga, Biedronia czy jeszcze innej?"

A co sądzicie o Zanbergu? Myślałem, że po wejściu do Sejmu stanie się bardziej wyrazisty, że zorientuje się co do jego intencji i możliwości. Wierzyć mi się nie chce, że tak dobrze przed laty wypadł w debacie prezydenckiej, a teraz jest taki bezbarwny. A z powodu braku innych kandydatów w dalszym ciągu nie odrzucam glosowania na niego, ale jednak trochę się obawiam, czy głos na niego nie spowoduje zwiększenia marazmu po lewej stronie.
                  • bardzo.cicho Re: Wskaż lepszego kandydata, 25.01.21, 10:58
                    Ja od lat oddaję głos na Razem. Jedynie w prezydenckich się wylamałam i oddałam na Hołownie. Nie wiem czemu lewica jest na takim marginesie. Może zainteresowanie życiem politycznym ludzi młodych da jej więcej punktów poparcia? Może zniechęca program podatkowy Zandberga, na który nasz kraj nie jest gotowy, bo ledwo co poczuliśmy wolność, możliwości, ledwo co komfort życia się podniósł. Zandberg też nie jest osobą, która podobałby sie wszystkim, jak np Trzaskowski. Powinni postawić na innych ludzi? Ze strajkiem kobiet bardziej mi się kojarzy Nowacka z KO niż któraś posłanka lewicy. Zandberg mówi mądre rzeczy, potrzebujemy ludzi wrażliwych społecznie, ale nie widać go w mediach, w sejmie opozycja jest tłamszona. Media mało piszą o pozytywnych inicjatywach opozycji, ale jest dużo o absurdach
                    dewiacjach pisowskiegoo państwa.

• adam.eu Re: Wskaż lepszego kandydata, 25.01.21, 19:18
                      "Ja od lat oddaję głos na Razem. Jedynie w prezydenckich się wylamałam"...

Ciekawe, dlaczego postawili na Biedronia, jeszcze po jego kampanii to już nawet w pierwszej turze nie chciałem na niego głosować, a i wcześniej ta słynna Ogórek, od Millera mi się przypomina, to też była duża wizerunkowa strata.
                      Lewicę niszczą, lewica sama się niszczy, Kwaśniewskiemu, którego uważam za dobrego prezydenta, osobiście nie mogę podarować konkordatu.
                      • bardzo.cicho Re: Wskaż lepszego kandydata, 25.01.21, 23:38
                        Biedroń, pamiętam, nie chciał kandydować, a gdy komuś nie zależy to wiadomo jak to wypadnie. Co do konkordatu to chyba była niepisana umowa; w zamian za konkordat popracie kościoła dla wejścia do unii i zachęcenie owieczek. Jeszcze wtedy przecież JPII żył.

• bardzo.cicho Re: Wskaż lepszego kandydata, 25.01.21, 23:55
                          Kwaśniewski potrafił się zachować z taktem wobec JPII, z szacunkiem dla niego i wartości większości Polaków w tamtym czasie. Franciszek nie istnieje dla obecnych rządzących. Boją się jego zbyt szerokiego światopoglądu. Stanowi zagrożenie dla ich taktyk.

• meflst0feles Re: Wskaż lepszego kandydata, 24.01.21, 21:40
          don.kichote napisał:

> mającego większą charyzmę, poparcie i - co najważniejsze - realną szanse na
          > pokonanie PiS
          -u a dostanie mój głos. I nie tylko mój!

Zejdź na ziemię, PiS to regularna armia, a Polska 2050 ma tylko sprawnego frontmana. Na dzień dzisiejszy pisich jest w stanie pokonać tylko koalicja partii opozycyjnych.
          • don.kichote Teoretycznie, to może masz rację... 24.01.21, 22:05
            meflst0feles napisał:

> PiS to regularna armia, a Polska 2050 ma tylko sprawnego front
            > mana. Na dzień dzisiejszy pisich jest w stanie pokonać tylko koalicja partii op
            > ozycyjnych.

Tyle, że jakoś "na dzień dzisiejszy", nie widzę ani chęci ani możliwości szerokiego porozumienia partii opozycyjnych. Każdy gra na siebie i każdy widziałby się w roli zbawcy narodu. Dodaj do tego oderwanie i życie w równoległej rzeczywistości, głównej partii opozycyjnej, obwiniającej za swoją porażkę a to durnego suwerena, który na cnotach PO się nie poznał, a to 500+, a to 13 i 14 emeryturą, którą wredni PiS-i, przekupili głupi elektorat i będziesz miał obraz dnia dzisiejszego i możliwości jakie na ten dzień może i z pewnością zaoferuje nam szeroko rozumiana opozycja.
            Fakt. Do wyborów jeszcze a w zasadzie tylko 3 lata i wiele się może zdarzyć. Ale to "dzisiaj", zbytnim optymizmem nie napawa...
      • taniarada No i szlag bombki trafił 24.01.21, 21:08
        bardzo.cicho napisał(a):

> Hołownia jest lepszą wersją Kaczyńskiego. Już sam fakt, że jest szczery w swej
        > wierzę, że nie klęczy dla poklasku, nie jest mściwy i nie chce dzielić. Tylko t
        > o nadal Polska katolicka... lider polityczny wychowany na wąskim katolickim świ
        > atopoglądzie
        >
        Bunt w strukturach Polski 2050 Hołowni. Byli liderzy ze Śląska opublikowali film.Liderzy i wolontariusze ze Śląska zamieścili w sieci film, który jest krytyką działań zarządu Polska 2050 i Szymona Hołowni. Zarzucają mu brak szacunku, niezdolność do współpracy i łamanie obietnic.

Według tygodnika "Wprost", o buncie śląskich struktur wiedzą Szymon Hołownia i wiceprezes ugrupowania Michał Kobosko. Wolontariusze przesłali im film przed zamieszczeniem go w serwisie YouTube. "Kończy się droga - film, który nie powinien powstać, dlatego musiał " - brzmi tytuł nagrania. Działacze latem 2020 roku pomogli osiągnąć sukces Hołowni w pierwszej turze wyborów prezydenckich, a teraz opowiadają o kulisach rozstania z celebrytą . Grzegorz Szczęśniak, który kierował strukturami projektu Hołowni w Sosnowcu, ma również za złe kiepski kontakt z zarządem Polska 2050.

- Totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem. Uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem Hołownią, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi - stwierdził. Hołownia to przydupas Kaczyńskiego, lep na różne nomen omen głupie Muchy.Kuda mu do Kaczyńskiego.
      • adam.eu Re: Dlaczego biskupi wystawili Hołownię na swojeg 26.01.21, 10:17
        bardzo.cicho napisał(a):

> atopoglądzie

Dzisiejszy wywiad w radiu Zet z Szymonem Hołownią

Tylko trzeba przeskoczyć co najmniej dwie minuty do przodu. Być może w lepszej wersji będzie na stronie podcasty radia zet, czekałem, ale jeszcze tego tam nie ma.

A w nawiązaniu do treści, dla kogoś, kto go obserwuje to zapewne nie powiedział nic nowego. Osobiście na tle naszej sceny politycznej to dla mnie ruch wart jeszcze większej uwagi. Ale pewien wewnętrzny mój opór wobec niego, to jego katolicyzm, jak to rozegra w przyszłości? W zależności od sytuacji na scenie politycznej szanse, że oddam na niego głos rosną.
    • edico Kim jest Hołownia? 24.01.21, 19:24
      comeaculpa napisał:

> przedstawiciela polityce polskiej? Odpowiedź jest oczywista, nie dowierzają już
      > , że PIS zapewni im pozostanie u koryta. Hołownia zakonnik, który zrezygnował
      > z kariery w KK jest ich nadzieją.

www.wprost.pl/zycie/10278958/szymon-holownia-kim-jest-najnowszy-kandydat-na-kandydata-na-prezydenta.html
    • taniarada Re: Dlaczego biskupi wystawili Hołownię na swojeg 24.01.21, 21:01
      To jest dzisiaj hicior dnia.Hołownia zakonnikiem .comeaculpa bracie to ja już piszę do Hołowni jak zakonnik do zakonnika .Zresztą gościłem go w domu przed wyborami prezydenckimi .Mówiłem kiedyś o tym .Dlaczego teraz o tym piszesz .Być może bym na niego głosował ,a nie na tego wstrętnego Dudę .Pisz bracie pisz ,a będziesz zbawiony.Mea culpa ,mea culpa ,mea culpa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka