Dodaj do ulubionych

I znowu emerytom po lędźwiach

27.01.21, 10:48
Nie tak dawno prezes NBP Adam Glapiński nawoływał do lokowania wolnych środków pieniężnych na kontach bankowych. Widocznie nic z tego nie wyszło, bo wprowadza sję już nowe przymusowe rozwiązania tym razem kosztem emerytów.

Otóż emerytury będą wypłacane tylko na konto! Tym sposobem "miłościwie panująca nam władze" chcą uszczęśliwić seniorów. Koniec z wyczekiwaniem na listonosza staje się bliski. Rząd szykuje rewolucję dla seniorów. Chce, by część emerytów i rencistów dostawało swoje świadczenia tylko na konto. Odwrotu nie będzie. Projekt ustawy w tej sprawie już jest gotowy. Poznaliśmy szczegóły nowej regulacji. O ile dla posiadających konta bankowe jest to nieistotne, to babcia z dalekiego krajobrazu zmuszona będzie wziąć się na stare lata za uprawianie fitnessu i wędrować dla zdrowia kilometrami do jakiegoś najbliższego banku!
Obserwuj wątek
  • albwu Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 11:14
   To nie do końca prawda. Niektóre banki (widziałem taka reklamę z banku Pocztowego) umożliwiają aby dac im zlecenie przekazywania ustalonej kwoty (nawet całej emerytury) do domu poprzez listonosza. Ponadto - ci sami emeryci, ktorzy dostają pieniądze do domu - nastepnie biegli na poczte lub do banku aby zaplacić wszystkie nalezne płatności. Jak to się ma do bezpieczeństwa tych emerytów.
  • pies.na.czarnych Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 13:12
   Nie przesadzaj. Żyjemy w XXI wieku.
   Na Zachodzie nie przyjmą cię do pracy jeżeli nie masz konta w banku. W przedsiębiorstwie, w którym pracowałem w Polsce jeż na początku lat 80 wszyscy musieliśmy mieć konto w banku na które przesyłano nasza wypłatę. Tym samym skończyło się blokowanie na jeden dzień biurowca dyrekcji przez osoby stojące w kolejce po pensje. O korzyściach bezpieczeństwa nie będę wspominał.
   Piszesz, że emeryci będą musieli chodzić teraz do banku, a ja się pytam po co. Na Zachodzie teraz wprowadza się powoli obowiązek płacenia bezgotówkowo i tak będzie również niedługo w Polsce.
   • bardzo.cicho Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 13:25
    Nie wyobrażam sobie 90 letniego dziadka, który nawet nie ma smartfona, że płaci w sklepie kartą i stać go na wymianę co kilka lat laptopa, aby w uaktualnianym, bezpiecznym systemie sprawdzać, ile tych transakcji może jeszcze zrobić. Oczywiście może się uzależnić od wnuczka i wnuczek na swoim laptopie mu sprawdzi. Albo pojechać do banku, kiedy nawet nie jest w stanie zakupow zrobić bo robi mu je opiekunka, a mieszka w strefie wykluczonej komunikacyjnie i może jedynie na rowerze pojechać. Pieniądze do ręki to niezależność dla takiego człowieka. Poza tym nie wiecie jak kobiety w tych małych oddziałach, placówkach kręcą starymi ludźmi, żeby na nich zarobić, debet sprzedać, dane pozyskać aby potem zewnętrzne firmy spamowały im telefony. Dajcie pokoleniu kont w banku się zestarzeć i naturalnie listonoszy się wyeliminuje. Polska to nie zachód. Tu ludzie w szpitalach z głodu umierają

   • edico Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 14:49
    Wspominałem o emeryturach naszych seniorów a nie pracownikach na Zachodzie. Do sytuacji na zachodzie nasz system dopiero dochodzi. Zmuś babcię nie posiadającą konta do obrotu bezgotówkowego swoja emeryturą. Ciekawy jestem, w jaki sposób to zrobisz? Apropo konta, moje istnieje od początku lat 70-tych i nikt do niczego zmuszać mnie nie musiał.
    • pies.na.czarnych Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 15:45
     > Wspominałem o emeryturach naszych seniorów a nie pracownikach na Zachodzie.

     W Polsce nadal pracownicy mogą odbierać gotówkę. Kto za to płaci? Oczywiście pracownik.

     > Zmuś babcię nie posiadającą konta do obrotu bezgotówkowego swoja emeryturą. Ciekawy jestem, w jaki sposób to zrobisz?

     Na początku zrobią jakieś wyjątki. Ktoś wyżej napisał, ze banki bedą przesyłały gotówkę, ale to jest tylko czasowe rozwiazanie. Oczywiście nie za darmo. Teraz odbierasz gotowiznę w kasie zakładu pracy, ale to ty płacisz za ta operacje.

     > Apropo konta, moje istnieje od początku lat 70-tych i nikt do niczego zmuszać mnie nie musiał.

     Ja tez, ale przez pierwsze lata musiałem odbierać forsę w kasie zakładu pracy ponieważ jeszcze nie mieli możliwości elektronicznego przekazywania szmalu do banku. Musiał byś to widzieć (specjalny zakład) na konkretny dzień zjeżdżało się kilka set osób, zony i osoby z uprawnieniami. Istny kocioł.
     • marbor1 Re: I znowu emerytom po lędźwiach 27.01.21, 17:15
      Może ja jako wiekowa już babcia [87lat] dorzucę swoje. Konto bankowe założyłam tuż przed przejściem na emeryturę. Sama kiedyś byłam sceptycznie nastawiona do posiadania konta bankowego.
      Zdanie zmieniłam jak często moi znajomi przy różnych okazjach mówili mi,że nie mogą dziś przyjść na spotkanie bo listonosz przychodzi z emeryturą, lub innym razem muszą szybko wracać bo listonosz a emeryturą przychodzą. Pomyślałam sobie wtedy, że ja nie będę niewolnicą swoich własnych pieniędzy.
      Od początku posługuję się kartą bankomatową. Wszystkie swoje stałe zobowiązania finansowe jak. czynsz, opłaty za prąd, gaz, telewizja czy ubezpieczenia zleciłam bankowi. Nie mam żadnego problemu ze staniem w kolejkach czy to na poczcie, czy w banku. Poza tym w razie choroby czy innej niemożności syna uczyniłam stałym pełnomocnikiem do dysponowania moimi finansami w banku.
      Poza tym nieuważnie przeczytaliście wiadomości na ten temat. Emeryci i renciści, którzy już pobierają świadczenia z ZUS nie będą objęci tymi zmianami. Dotyczyć to będzie osób, które będą przechodzić na emeryturę po 1 stycznia 2022r.

      Pozdrowienia dla wszystkich od b. wiekowej babci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka