Dodaj do ulubionych

Od dzisiaj z mocy prawa, przestępcami są : lekarze

28.01.21, 09:16
i personel medyczny oraz niemedyczny, którzy pracują za granicą przy wykonywaniu zabiegów przerywania ciąży. Mogą odpowiadać za sprawstwo, współsprawstwo, sprawstwo kierownicze ( np. członkowie kierownictwa szpitala, właściciele ) pomocnictwo, poplecznictwo ( na. kierowca taksówki przewożący kobiety na zabiegi), podżeganie ( np. osoby reklamujące takie zabiegi, umieszczające ogłoszenia), paserstwo w tym paserstwo nieumyślne ( np. ci którzy przechowują narzędzia do zabiegów ) itp. itd.
Odpowiedzialność mogą ponosić także obywatele innych krajów ( np. niemieccy lekarze, czy właściciele klinik).
Ps.
Po kilku miesiącach pojawi się w śledztwach prowadzonych w sprawach o przerywanie ciąży, wątki dot. miejsc gdzie konkretna osoba dokonała tego zabiegu, oraz lekarzy i personelu z tych placówek.
Pojawią się konkretne miejsca, konkretne nazwiska i co wtedy. Jak myślicie? Zgodnie z procedurą, w razie niemożności przedstawienia zarzutów tym osobą i wykonania z nimi czynności - te wątki będą wyłączane do odrębnych postępowań i w razie tych samych osób - łączone i zawieszane do czasu zatrzymania.
Wyobrażacie sobie, że taki wątek będzie np. dotyczył Niemca Hansa Klosa, który przyjedzie do PL na zakupy i zostanie zatrzymany?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka