Dodaj do ulubionych

WOŚP zebrała już

03.02.21, 08:55
prawie dwa Sasiny, a to nie koniec, teraz muły z pisu mają zagwozdkę, jak ugryźć kasę Owsiakową, i wspomóc biednych, znaczy swoje rodziny, nawet hejterka na P. przyczyniła się do tego rekordu, a nie o to jej chodziło, jakby w pysk dostała od nas, gdyby gnom kulawy znał wartość pieniądza, to by znacjonalizował WOŚP, i przytulił kasę do rachitycznej piersi, mógłby wylewać fundamenty pod wieże Mordoru.
Obserwuj wątek
    • adam.eu Re: WOŚP zebrała już 03.02.21, 09:25
      Nie podoba mi się określenie: "dwa Sasiny". Po prostu przed oczami staje wtedy Sasin razem z jego retoryką, bezpardonowym narzucaniem Sasinowego czy PISiego punktu widzenia.

WOSP nie zasługuje na to.
      • taniarada Tobie też to się podoba? 03.02.21, 15:01
        bardzo.cicho napisał(a):

> Sasinić to znaczy trwonić. Żyjesz oszczędnie czyli nie sasinisz.
        >
        > Brawo WOŚP. Już prawie 30 lat pięknie grają
        >
        Fajnie że jesteś ."teraz muły z pisu mają zagwozdkę, jak ugryźć kasę Owsiakową, i wspomóc biednych, znaczy swoje rodziny, nawet hejterka na P. przyczyniła się do tego rekordu, a nie o to jej chodziło, jakby w pysk dostała od nas, gdyby gnom kulawy znał wartość pieniądza. Boże co ten internet robi z ludźmi.
        • x2468 Re: WOŚP zebrała już 05.02.21, 16:43
          To Mickiewicz:

Precz z moich oczu!... posłucham od razu,
          Precz z mego serca! — i serce posłucha;
          Precz z mej pamięci!... Nie — tego rozkazu
          Moja i twoja pamięć nie posłucha!

Jak cień tem dłuższy, gdy padnie z daleka,
          Tem szerzej koło żałobne roztoczy:
          Tak moja postać, im dalej ucieka,
          Tem grubszem kirem twą pamięć pomroczy.

Na każdem miejscu i o każdej dobie
          Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił,
          Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie:
          Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił.

Czy zadumana w samotnej komorze
          Do arfy zbliżysz nieumyślnie ręką —
          Przypomnisz sobie: właśnie o tej porze
          Śpiewałam jemu tę samą piosenkę.

Czy grając w szachy, gdy pierwszemi ściegi
          Śmiertelna złowi króla twego matnia —
          Pomyślisz sobie: tak stały szeregi,
          Gdy się skończyła nasza gra ostatnia.

Czy to na balu w chwilach odpoczynku
          Siędziesz, nim muzyk tańce zapowiedział —
          Obaczysz próżne miejsce przy kominku,
          Pomyślisz sobie: on tam ze mną siedział.

Czy książkę weźmiesz, gdzie smutnym wyrokiem,
          Stargane ujrzysz kochanków nadzieje:
          Złożywszy książkę z westchnieniem głębokiem,
          Pomyślisz sobie: ach to nasze dzieje...

A jeźli autor, po zawiłej próbie
          Parę miłosną naostatek złączył;
          Zagasisz świecę i pomyślisz sobie:
          Czemu nasz romans tak się nie zakończył....

Wtem błyskawica nocna zamigoce,
          Sucha w ogrodzie zaszeleści grusza,
          I puszczyk z jękiem w okno załopoce...
          Pomyślisz sobie: że to moja dusza.

Tak w każdem miejscu i o każdej dobie,
          Gdziem z tobą płakał, gdziem się z tobą bawił,
          Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie,
          Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił.

 A. Mickiewicz.
    • lubat Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 10:44
      "Owsiaka zwykło się u nas podziwiać. Jedni biją mu pokłony za ratowanie maleńkich serduszek, skazanych przecież na pewną śmierć w polskich szpitalach. Inni nachwalić się nie mogą, jak terapeuta Jureczek rozmiękcza kamienne polskie serca deszczem nadziei i kruszy znieczulicę kilofem serdeczności. Można też usłyszeć, i to nie od byle kogo, bo od noblistek, że Orkiestra jest najpełniejszym tożsamościowym lepiszczem, a więc czas byśmy wyrzekli się polskości, stając się Obywatelami WOŚP (swoją drogą – ładna nazwa dla kolejnego ruchu boomersów – opozycjonistów).

Jerzego Owsiaka szczerze podziwiam i ja. Jest to bowiem największy ze znanych mi iluzjonistów. Nikt w tym kraju, nawet pierwszej klasy spin doktorzy, nie potrafi tworzyć i sprzedawać opowieści tak uwodzącej i trwałej. Wsłuchując się w narracje o WOŚP utrzymującej przy życiu polskie szpitale, rozwiązującej problemy zaniedbanego państwa, z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że mamy do czynienia z najzręczniejszym sprzedawcy fikcji jakiego kraj ten doczekał. Wpojenie milionom obywateli świadomości, że uliczna zbiórka do puszek jest panaceum na bolączki publicznej ochrony zdrowia jest doprawdy wyczynem godnym Dawida Copperfielda."

strajk.eu/iluzjonista-jerzy-owsiak/
      • czandra3 Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 11:01
        Urzekła mnie twoja opowieść, tylko że kłamiesz, albo nieświadomie, to źle o tobie świadczy, albo robisz to celowo, jak zwykły kretyn pisi, możesz durniu sprawdzić, co kto i ile zarobił i ile wydał, ale jako żeś palant to nie sprawdzi li tylko obrzuca gnojem, czyli pluje, na kogoś komu nawet nie może obsikać nogawkę. A teraz zanurz si e z powrotem w gnoju i nie wychylaj się tłumoku.
        • lubat Re: Iluzjonista Jerzy Owsiak 05.02.21, 16:35
          czandra3 napisał:

> Urzekła mnie twoja opowieść, tylko że kłamiesz, albo nieświadomie, to źle o tob
          > ie świadczy, albo robisz to celowo, jak zwykły kretyn pisi, możesz durniu spraw
          > dzić, co kto i ile zarobił i ile wydał, ale jako żeś palant to nie sprawdzi li
          > tylko obrzuca gnojem, czyli pluje, na kogoś komu nawet nie może obsikać nogawkę
          > . A teraz zanurz si e z powrotem w gnoju i nie wychylaj się tłumoku.

Obrzucasz mnie epitetami i wyzwiskami, jak dobrze trafiony w bolący punkt ćwok i nie zauważasz, że "polemizujesz" z czymś, czego ja nie przytoczyłem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka