Dodaj do ulubionych

Andrij Melnyk o "Wolfgang" Przyłebskim

04.02.21, 20:04

Pełna treść listu bez jakichkolwiek skrótów.
www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/list-ambasadora-ukrainy-w-niemczech-dla-onetu/4evej20,79cfc278
Tło Polsko-ukraińska wojna o pomniki w Berlinie
wiadomosci.onet.pl/swiat/polsko-ukrainska-wojna-o-pomniki-w-berlinie/7x95rcs?utm_source=forum.gazeta.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek
   • edico Re: Rozumiem, ze Bandera czeka na pomnik ? 04.02.21, 20:58
    j-k napisał:

    > za swobodnuju Ukrainu ?
    >
    > gdzie ?
    >
    > w Rzeszowie ?
    >
    > PS. przesiedzial sie w wiezieniu na Swietym Krzyzu (w Kieleckiem)
    >
    >
    > komfortowo tam mial :)

    Czy nie mylisz go czasem z jego jakimś krewniakiem?
    Sprawdziłem. Urodził się w 1975 roku we Lwowie. Tylko specyficzna jaźń może osadzać kogoś w więzieniu prawie na 100 lat przed jego urodzeniem.
   • taniarada A ubili go w Monachium 04.02.21, 21:42
    j-k napisał:

    > za swobodnuju Ukrainu ?
    >
    > gdzie ?
    >
    > w Rzeszowie ?
    >
    > PS. przesiedzial sie w wiezieniu na Swietym Krzyzu (w Kieleckiem)
    >
    >
    > komfortowo tam mial :)
    15 października 1959 r. 50-letni przywódca ukraińskich nacjonalistów zginął w zamachu przeprowadzonym w Monachium przez agenta KGB Bohdana Staszyńskiego.15 października 1959 roku Stepan Bandera zginął z rąk Staszynskiego , który użył specjalnej rurki rozpylającej cyjanek (kwas pruski). Wystrzelił w jego nozdrza uśmiercając go bardzo szybko i nie zostawiając żadnych śladów. Martwego Banderę znaleziono na klatce schodowej. Za wykonanie zadania Staszynski otrzymał z rąk ówczesnego przewodniczącego KGB, Aleksandra Szelepina Order Czerwonego Sztandaru.Ale to nie koniec tego.Zachodnioniemieckiej policji nie udawało się przez dwa lata wyjaśnić zabójstwa szefa ukraińskich nacjonalistów. ani wpaść na trop jakiegokolwiek zabójcy ani motywu zabójstwa. W tym samym czasie Staszynski nawiązał romans z Ingą Pohl, Niemką z NRD, z którą później wziął ślub. Staszynski miał zlecenie na trzecie zabójstwo Jarosława Stećkę. Jednak za namową żony postanowił złamać rozkaz i uciec z nią na zachód. 12 sierpnia 1961 roku Staszynski zgłosił się do Amerykanów w Berlinie Zachodnim. Wtedy też wyjawił szczegóły zabójstwa Stepana Bandery oraz wcześniejszego zabójstwa Lwa Rebeta. Zeznania Staszynskiego wstrząsnęły Kremlem. W konsekwencji afery Staszynskiego stanowisko utracił szef KGB Aleksandr Szelepin, którego zastąpił Władimir Siemiczastny. Władze radzieckie, obawiając się kolejnych podobnych kompromitacji, oświadczyły publicznie, że nie będą już więcej mordować swoich przeciwników za granicą.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/10/15/zamach-i-smierc-bandery/&ved=2ahUKEwjOiInjitHuAhWWURUIHfO4Bf4QFjACegQIHxAB&usg=AOvVaw3eiQnKnHa5Uu8jXVl-NGJc&cshid=1612471273439 Taka nuda straszna na forum i tu się wkręciłem .Sorry.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka