Dodaj do ulubionych

Następny pisolub pod pisim parasolem?

04.02.21, 20:43
Niedawno nazwisko Sławomira Świerzyńskiego pojawiło się na wielu ustach w związku z pieniędzmi przekazywanymi przez ministerstwo na rzecz artystów poszkodowanych finansowo pandemią koronawirusa.

Teraz padają kolejne oskarżenia o plagiat pod adresem Sławomira Świerzyńskiego. Przebój, dzięki któremu Sławomir Świerzyński i Bayer Full zyskał ogólnopolski rozgłos, został ukradziony. Takie zarzuty względem muzyka stawia jego przyjaciel sprzed lat.
Sławomir Świerzyński miał z premedytacją przywłaszczyć sobie prawa do harcerskiej piosenki stworzonej przed laty.
Słowa "Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina" to nic innego, jak modyfikacja piosenki "Harcerska rodzina". Utwór powstał w 1972 roku, a jego autorem jest Mariusz Gabrych. Refren piosenki wskazywanej przez Janusza Kuczborskiego ma być zwyczajnie identyczny.

Autor harcerskiej piosenki chciał zawalczyć o sprawiedliwość i dowieść, że Sławomir Świerzyński ukradł jego własność intelektualną. Bez powodzenia

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza sprawa związana z plagiatem, którego dopuścić miał się Sławomir Świerzyński.

Nie neguję tego, że chyba większość melodii w wykonaniu zespołu Bayer Full można z przyjemnością posłuchać. Wygląda na to, że "Kolorowe jarmarki" Maryli Rodowicz znalazły swoich naśladowców.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka