Dodaj do ulubionych

Ochrona życia poczętego z gwałtu

07.02.21, 21:17
W dyskusjach na temat aborcji nie spotkałem się z wypowiedziami przedstawicieli PIS-u na ten temat . Bo skoro broni się każdego życia poczętego to czy dziecko poczęte z gwałtu też powinno być chronione ?
To wspaniała furtka prawna dla gwałcicieli ?

--
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 07.02.21, 21:44
      Powód jest prosty - Jarek obiecał kiedyś matce i ciotkom, że nie dopuści do tego, żeby był przymus rodzenia dzieci z gwałtu. Chodziło o rodzinne doświadczenia: jakaś ciotka, czy kuzynka, została zgwałcona przez krasnoarmiejców.
        • kod_matrixa Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 09.02.21, 10:12
          Gwałt jest wielką traumą, która może skutkować samobójstwem kobiety. Jest więc czynnik zagrożenia życia kobiety ze względów psychicznych.

Ostateczną decyzję zawsze w takich przypadkach (podobnie jak we wszystkich innych patologicznych czynów zabronionych) podejmuje sama kobieta, ponieważ nikt nigdy nie będzie w stanie prześwietlić intencji takiej kobiety.

W innych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia kobiety (fizycznego lub psychicznego) decyzję podejmują odpowiedni specjaliści.

Nigdy prawo nie będzie doskonałe, bo człowiek nie jest istotą doskonałą, co nie zwalnia człowieka od odpowiedzialności tak indywidualnej jak i społecznej. Zwłaszcza w tak fundamentalnych kwestiach jak ochrona i regulacja prawna w odniesieniu do ludzkiego życia.

Domyślam się, że lewicowych intelektualistów może to przerastać, wszak są przyzwyczajeni do rozkminiania znacznie poważniejszych dylematów - np. ustalania ilości tożsamości płci i dostosowywania infrastruktury do ww. tj. ilosc wersji toalet itp.
            • kod_matrixa Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 11.02.21, 10:31
              Samo życie jest traumą. Podczas katastrofy komunikacyjnej, która jest już wystarczającą traumą, wedle Twoich wynurzeń też trzeba by odpuścić sobie wszelkie zasady etyczne, w tym pierwszeństwo udzielenia pomocy kobietom w ciąży, kobietom, dzieciom i starcom.

Bo niby czemu mężczyzna ma stracić życie kosztem kobiety itd.? Ratuj się kto może. Kto silniejszy ten lepszy, a słabszy niech ginie.

Dostrzegasz tę różnicę między zachowaniem
              ucywilizowanymm, uwzględniającym prawo do życia dla wszystkich, a totalną dziczą?
      • taniarada Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 07.02.21, 22:16
        don.kichote napisał:

> xawery39 napisał:
        >
        > > W dyskusjach na temat aborcji nie spotkałem się z wypowiedziami przedsta
        > wiciel
        > > i PIS-u na ten temat .
        >
        > [url=https://natemat.pl/39479,posel-pis-gdyby-moja-zona-zostala-zgwalcona-kazal
        > bym-jej-urodzic-dziecko]No to już się spotkałeś:
        > [i]Poseł PiS: Gdyby moja żona została zgwałcona, kazałbym jej urodzić dziecko[/
        > i][/url]...
        >
        > Artur Górski nie żyje. Poseł PiS miał 46 lat.Był oddany Bogu i Ojczyźnie.Amen.
      • kawa_poranna11 Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 09.02.21, 19:37
        don.kichote napisał:

> xawery39 napisał:
        >
        > > W dyskusjach na temat aborcji nie spotkałem się z wypowiedziami przedsta
        > wiciel
        > > i PIS-u na ten temat .
        >
        > [url=https://natemat.pl/39479,posel-pis-gdyby-moja-zona-zostala-zgwalcona-kazal
        > bym-jej-urodzic-dziecko]No to już się spotkałeś:
        > [i]Poseł PiS: Gdyby moja żona została zgwałcona, kazałbym jej urodzić dziecko[/
        > i][/url]...
        To ten poseł niech najpierwv wsadzi sobie w odbyt parasol i potem go otworzy. Ten parasol.
        Po tym możemy dyskutować z takim o rodzeniu dzieci, o tym że każe komuś rodzić.
    • taniarada Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 07.02.21, 22:13
      Masz problem z samym sobą.Ojciec – sprawca gwałtu – jeśli zostanie schwytany, będzie w wyniku postępowania sądowego (w czasie którego ma liczne możliwości obrony i odwołania się do wyroków sądowych) skazany na kilka lat więzienia... Obecnie w Polsce „można” stosując się do obowiązującego „prawa” zabić dziecko poczęte w wyniku gwałtu, czyli wykonać karę śmierci na absolutnie niewinnym, nienarodzonym człowieku. A przecież w naszym kraju obowiązuje moratorium na wykonywanie kar śmierci nawet dla największych zbrodniarzy!
      • bpos Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 07.02.21, 22:17
        taniarada napisał(a):

> Masz problem z samym sobą.Ojciec – sprawca gwałtu – jeśli zostanie schwy
        > tany, będzie w wyniku postępowania sądowego (w czasie którego ma liczne
        > możliwości obrony i odwołania się do wyroków sądowych) skazany na kilk
        > a lat więzienia... Obecnie w Polsce „można” stosując się do obowiązują
        > cego „prawa” zabić dziecko poczęte w wyniku gwałtu, czyli wykonać karę
        > śmierci na absolutnie niewinnym, nienarodzonym człowieku. A przecież
        > w naszym kraju obowiązuje moratorium na wykonywanie kar śmierci nawet
        > dla największych zbrodniarzy!

Krótka piłka, czy masz: matkę, żonę, córkę, wnuczkę?
      • kawa_poranna11 Re: Ochrona życia poczętego z gwałtu 09.02.21, 19:43
        taniarada napisał(a):

> Masz problem z samym sobą.Ojciec – sprawca gwałtu – jeśli zostanie schwy
        > tany, będzie w wyniku postępowania sądowego (w czasie którego ma liczne
        > możliwości obrony i odwołania się do wyroków sądowych) skazany na kilk
        > a lat więzienia... Obecnie w Polsce „można” stosując się do obowiązują
        > cego „prawa” zabić dziecko poczęte w wyniku gwałtu, czyli wykonać karę
        > śmierci na absolutnie niewinnym, nienarodzonym człowieku. A przecież
        > w naszym kraju obowiązuje moratorium na wykonywanie kar śmierci nawet
        > dla największych zbrodniarzy!
        A od kiedy zaczyna się dziecko?
        Wg Św. Tomasza z Akwinu - jednego z ojców KK duch wstępuje w ten płód 8 tygodni po urodzeniu a gdy
        dziecko płci żeńskiej - jeszcze później.
        Kto i kiedy uznał datę wstąpienia Ducha Świętego w płód?
      • taniarada Te pisiory 09.02.21, 20:42
        bardzo.cicho napisał(a):

> Polska pisowska to kraj, w którym w wyrafinowany sposób można skatować kobietę
        > w świetle prawa
        >
        > Tekst linku
        >
        Trzy lata trzeba się męczyć .A później nastąpi niebo i raj.Nago i boso będziemy biegali..Ewa skusi Adama .Nie zajdzie w ciążę bo dobry Bóg na to nie pozwoli.Co jest moja droga obraziłaś się na mnie?
        • wkkr Re: Te pisiory 11.02.21, 10:38
          W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do ciebie, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka