Dodaj do ulubionych

Będziemy pracowali do 70. roku życia

08.02.21, 23:09
Odtrąbionym sukcesem PiS jest obniżenie wieku emerytalnego. Zapomnijmy jednak o wieku 60 czy 65 lat jako momencie schodzenia z rynku pracy. W najbliższej dekadzie wyjdzie z użycia ten oficjalny wiek emerytalny - mając 60 70 lat nadal wielu z nas będzie pracować. Jeśli się nic nie zmieni, a obecny system emerytalny będzie trwał, tak jak trwa, bieda zakonserwuje jeszcze większą biedę.

Osoba, która dzisiaj wchodzi na rynek pracy i będzie pracowała 40 lat do 2060 roku cały czas na płacy minimalnej, uzbiera kapitał (oczywiście zwaloryzowany) na poziomie 822 tys. zł.
Przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat, wysokość emerytury osiągnie niebotyczne 3068,47 zł przy minimalnej płacy w wysokości 5740,93 zł,

Pozostaje tylko pracować dłużej i zbierać środki na wypłatę świadczeń
Obserwuj wątek
        • pies.na.czarnych Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 08.02.21, 23:36
          Nie wiem co PO obiecuje i wcale mnie to nie obchodzi. Wówczas gdy po raz pierwszy debatowano o podwyżce wieku emerytalnego powinni spojrzeć jak to inni robią i nie byłoby tego co się stało.
          U mnie na ten przykład jakieś 15 lat temu uchwalono podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn (tutaj mamy uprawnienie) z wykonaniem dopiero w roku 2030. Bez niespodzianek młodzi mogą się przygotować. Bez protestów i bez zamiany rzadu na populistów.
          • stasi1 Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 09.02.21, 09:04
            Ale u nas też to tak było! Mężczyźni mieli 8 lat na dotarcie do tego wieku kobiety 28. Wychodziło że w roku 2040. Tylko jak dla mnie też ten wiek powinien wzrosnąć dla branż uprzywilejowanych, a nie tylko dla tych gorszych. Tak źle nie będzie w ubiegłym roku starsze roczniki dostały po stanie więc trochę ZUS się odkuł
                • pies.na.czarnych Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 11.02.21, 16:15
                  Wszyscy? Masz na myśli tych, którzy dopiero co weszli na rynek pracy? Spójrz uważnie na daty, które podałem w belgijskiej ustawie. W niej dopiero ludzie po 25 - cioletnim stażu pracy od ogłoszenia ustawy będzie dotyczył wiek 67 lat. PO również mówiła, że EU tego wymaga. Jak widać na belgijskim przykładzie nie wymagała od zaraz.
                  • pies.na.czarnych Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 11.02.21, 16:22
                    Podobnie nieudolnie PO chciała wprowadzić euro. Polacy najbardziej bali się, że wszystko zdrożeje:) po zmianie waluty. Nawet minister PO od pieniędzy mówił coś takiego: zdrożeje bo sprzedawcy będą zaokrąglali w górę.:) Wystarczyło wprowadzić zakaz zaokrąglania w górę tak jak to zrobili inni. Dodatkowo wystawianie cen w złotówkach i w euro na pół roku przed wymianą i pół roku po wymianie. Klienci sami by pilnowali czy sprzedawcy respektują nakazy. Proste? Proste.
              • kawa_poranna11 Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 12.02.21, 22:00
                pies.na.czarnych napisała:

> > Ale u nas też to tak było!
                >
                > Tylko, że nikt o tym nie wiedział. Pisia propaganda była jak zwykle silniejsza
                > niż rzeczywistość.
                >
                Pisia propaganda również milczała o głodowej wysokości tych wcześniejszych emerytur.
                Durnie skoncentrowały się na tym aby wcześnie im pozwolono iść na emeryturę a niedobry Tusk chciał aby pracowali dłużej - ale też i mieli wyższe emerytury.
                No i lud roszczeniowy z radością przyjął możliwość szybszej emerytury.
                To i mają.
      • comeaculpa Re: Będziemy pracowali do 70. roku życia 09.02.21, 08:21
        Wchodzę w Zusie na kalkulator emerytalny, chcę się dowiedzieć jaką będę miał emeryturę w wieku 65 lat. Wpisuję 65 lat, to każą mi jeszcze podać miesiące a tam jest tylko 9, 10, 11. Czyli nie ma możliwości przejść na emeryturę w wieku 65 lat. Można w wieku 65 lat i 9, 10 lub 11 miesięcy. Co za kretyństwo w tym Zusie.
    • kamilrozan Rośnie armia biednych emerytów. Poniżej granicy sk 12.02.21, 19:51
      Poniżej granicy skrajnego ubóstwa już co szósty​.

Poziom zagrożenia ubóstwem starszych ludzi w Polsce rósł w 2019 roku szósty rok z rzędu - wynika z opublikowanych w tym tygodniu badań Eurostatu. Osoby starsze to coraz większa grupa wśród ludzi o najniższych dochodach - podaje GUS. Choć rząd informuje o wyższych waloryzacjach, trzynastce i czternastce, to jednak dochody najstarszych nie nadążają za społeczeństwem.

17,4 proc. osób w wieku 65+ w Polsce było zagrożonych ubóstwem w 2019 roku - podał Eurostat na podstawie najnowszych dostępnych danych z badań. To 10. najwyższy wskaźnik w Unii Europejskiej. Między 2018 a 2019 rokiem liczba osób zagrożonych ubóstwem przy tym wzrosła o 1,9 pkt. proc., co było siódmym najwyższym wzrostem w UE, a 2019 był szóstym rokiem z rzędu wzrostu tego wskaźnika.
      W tym dużo bardziej zagrożone ubóstwem są kobiety 65+ - 20,6 proc., niż mężczyźni - 12,6 proc. Znaczenie ma tu niższy o pięć lat wiek emerytalny, co skutkuje niższą emeryturą.

Niepokojące są informacje GUS o warunkach życia starszej ludności. Według badań ubóstwa - definiowanego jako brak możliwości zaspokojenia potrzeb, poniżej którego następuje biologiczne zagrożenie życia oraz rozwoju psychofizycznego człowieka - doświadczało aż 19,8 proc. osób 65+ w 2018 rok (najnowsze dostępne dane). Trzy lata wcześniej było to 15,8 proc., więc sytuacja się pogorszyła.

businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/emerytury-poziom-ubostwa-wsrod-osob-65-idzie-w-gore/6hpb4rl

A w TVP widziałem jak emeryci chwalili jak to im teraz lepiej.
      Niech dalej głosują na PiS,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka