Dodaj do ulubionych

Organizacja przestępcza się wycofuje

13.02.21, 14:03
Sellin, powiedział coś takiego: To są założenia, które podlegają prekonsultacji. To nie jest jeszcze gotowy projekt ustawy, precyzyjnie zapisany artykułami, do których moglibyśmy się odnosić. To są pewne rzucone pomysły
A od kiedy wy coś prekonsultujecie, co? Nie wyszło wam łobuzy z Gowinem, którego, zrobiło mi się żal, trwało to może jedną tysięczną sekundy, ale zrobiło, nie macie tylu p/osłów by wprowadzić coś co de facto pozwoli kontrolować media, pozwoli zniszczyć niezależność, a tu duda, a nie podatek, złodziejom coraz więcej się nie udaje, jeszcze jak gowina spróbują odsunąć, to mamy nowe wybory, i niech wygra ktokolwiek, byle nie te łajzy.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26786115,sellin-o-podatku-od-mediow-to-sa-rzucone-pomysly-projekt.html#do_w=46&do_v=142&do_a=286&s=BoxNewsLink
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Organizacja przestępcza się wycofuje 13.02.21, 14:09
      Już o tym pisałem 11.02. Niestety, ale post wylądował na oślej. Podejrzewam, że tanjusza od czasu do czasu robi na FK za admina i dlatego tak się stało.
      Ast przygotowywał już wcześniej grunt pod wycofanie się na z góry upatrzone stanowiska.

Ast: Projekt nie ma nadanego numeru druku sejmowego. Myślę, że rząd prowadzi w tej chwili konsultacje społeczne
      Zapowiedź ponadpartyjnych konsultacji skomentował w sprawie daniny medialnej skomentował Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. - Ten projekt nie ma nadanego (numeru - przyp. red.) druku sejmowego, jest ciągle w rządzie, więc myślę, że rząd prowadzi w tej chwili konsultacje społeczne - powiedział.
    • sverir Re: Organizacja przestępcza się wycofuje 13.02.21, 17:50
      Założenia ustawy to opisówka, z wykresami i tabelami. To, co przedstawił 2 lutego rząd, to zwykły projekt. Może nie ostateczny, ale gotowy. Nigdy nie tworzy się projektu z założeniem, że po konsultacjach na pewno ulegnie on zmianie. Takie rzeczy bierze się pod uwagę, ale nie zakłada z góry.

"Prekonsultacje", taka nowomowa, to inna sytuacja. "Hej" - mówi rząd - "Mamy pomysł, żeby uregulować sprawę butów. Spotkajmy się i pogadajmy, co powinno podlegać regulacjom". Wtedy strony się spotykają i ustalają, że ustawa powinna regulować kształt, kolor, materiał, cenę. W momencie, gdy rząd przygotowuje projekt, to już nie są "prekonsultacje", tylko zwykłe konsultacje, bo konsultanci odnoszą się do konkretnych zapisów projektu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka