Dodaj do ulubionych

17-latka skazana za Strajk Kobiet

24.02.21, 15:21
Sąd w Limanowej uznał, że 17-latk nastolatka, organizując w październiku, w czasie epidemii COVID-19, Strajk Kobiet, złamała prawo. Dziewczyna została pozbawiona możliwości obrony, ponieważ wyrok wydano bez udziału stron.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/3osk9kpTURBXy9iY2IzMjQ5NmZkODk4NGQ2Yjc2NmFhNDA0NDFmZWRlNy5qcGeSlQPMxs0BJM0Xdc0NMpUCzQOdAMPDgqEwBaExAQ
Najpierw policja i sanepid, teraz sąd. Cała machina przeciwko mnie; za to, że wyszłam na rynek i powiedziałam, że boję się w tym kraju rodzić i być w przyszłości mamą - komentuje dziewczyna.
Obserwuj wątek
    • sverir Re: 17-latka skazana za Strajk Kobiet 24.02.21, 15:47
      "Dziewczyna została pozbawiona możliwości obrony, ponieważ wyrok wydano bez udziału stron"

Z edukacyjnego obowiązku - dziewczyna została pozbawiona możliwości obrony, ponieważ wyrok wydano w trybie nakazowym, bez rozprawy, na posiedzeniu. Tryb ten jest stosowany w przypadkach, w których okoliczności czynu i wina obwinionego nie budzi wątpliwości, a wystarczającą karą jest nagana, grzywna lub ograniczenie wolności. Rzecz, sama w sobie, spotykana i zupełnie zwyczajna, rocznie 3/4 wyroków w sprawach o wykroczenia wydawana jest w tym trybie.
      W tym przypadku oburza nie tryb, bo czy na rozprawie, czy na posiedzeniu sąd powinien wprost stwierdzić, że rozporządzenie nie można wprowadzić zakazu organizacji zgromadzeń.
      Choć sąd i tak bardzo łaskawy, że poprzestał na naganie i zwolnieniu z kosztów sądowych. A mógł zamknąć w areszcie!
        • sverir Re: 17-latka skazana za Strajk Kobiet 24.02.21, 18:52
          " Jaka zatem była podstawa prawna wyroku?"

Niezawiadomienie o zgromadzeniu to art. 52 §2 pkt 2 kodeksu wykroczeń. O ile to nie było zgromadzenie "spontaniczne", to zawiadomić powinna. A co do reszty, to ja nie wiem, media skąpią informacji.
            • sverir Re: 17-latka skazana za Strajk Kobiet 25.02.21, 08:22
              " Nie szkoda ci śliny. Tsza było od razu zacząć od tego, ze jak zwykle nie wiesz o co chodzi"

Wiem, o czym piszą media. Nie wiem, jak było naprawdę. Ty to masz łatwo - jesteś naiwny, łykasz medialną papkę jak pelikan, bezrefleksyjnie przyjmujesz tzw. fakty medialne za prawdę objawioną. Nie weryfikujesz żadnych informacji, bo skoro ktoś coś napisał lub powiedział, to musi być prawda. Ja mam ograniczone zaufanie do niesprawdzonych informacji. Zwłaszcza jeżeli pochodzą od mediów, które są zaangażowane w opisywaną sprawę.
    • j-k moralnie jest wygrana - i to najwazniejsze 24.02.21, 16:00
      w swoim otoczeniu bedzie uchodzic za mala bohaterke...

ale...

gdy sie bierze udzial w nielegalnej demonstracji - to trza sie liczyc z konsekwencjami.

w 1982 bralem udzial w nielegalnej demonstracji w W-wie. Dostalem dwie paly na plery, ktore potem z duma pokazywalem kolegom - a kosztowalo mnie to 3 dni lezenia w lozku.

i tak mialem szczescie, ze zdolalem uciec, kumpla zgarneli do "suki" - gdzie go porzadnie pobito, a potem pojechal "na dolek"...
    • taniarada Re: 17-latka skazana za Strajk Kobiet 25.02.21, 02:03
      Strajk Kobiet. Sąd Rejonowy w Limanowej ukarał naganą 17-letnią Małgorzatę za zorganizowanie Strajku Kobiet - poinformowała "Gazeta Wyborcza". Co na to OSK?Straszne. A powinni dac gowniarze nagrode np /paczke fajek , flaszke, skreta oraz darmowe podpaski i prezerwatywy na minimum 5 lat / - byloby lepiej i sprawiedliwiej.Amen.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka