Dodaj do ulubionych

10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej...

25.02.21, 09:07
... przypada w poniedziałek, 1 marca. W związku z tym Lewica złożyła projekt uchwały sejmowej upamiętniającej tę działaczkę lokatorską. Sejm nie przyjmie jednak przez aklamację tej uchwały, bo sprzeciw wniosła oczywiście Koalicja Obywatelska, która chce dopracowania tekstu uchwały w komisji, co praktycznie oznacza podjęcie tej uchwały z dużym opóźnieniem. Bartłomiej Sienkiewicz nie potrafił wytłumaczyć dziś rano w TOK FM, co nie podoba się KO w tekście proponowanej uchwały i co trzeba by dopracować w komisji. Po prostu, nie bo nie.
Obserwuj wątek
  • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 09:09
   Żeby było wiadomo, o czym mowa, wklejam tekst proponowanej uchwały. Może ktoś z forumowiczów potrafi lepiej od Sienkiewicza wyjaśnić, co jest nie tak z tym tekstem:

   1 marca 2011 roku Jolanta Brzeska, działaczka lokatorska i współzałożycielka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, została zamordowana w Lesie Kabackim. Zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem – w momencie podpalenia wciąż żyła. Do dziś przebieg morderstwa nie został wyjaśniony, a jego bezpośredni sprawcy oraz ich mocodawcy ukarani.
   Jolanta Brzeska została zamordowana za głośny sprzeciw wobec warszawskiej reprywatyzacji, której sama padła ofiarą. Po przejęciu kamienicy, w której mieszkała, nowy właściciel drastycznie podwyższył opłaty, w związku z czym Brzeskiej groziła eksmisja. Nie walczyła jednak wyłącznie w swojej sprawie. Proces reprywatyzacji przyniósł olbrzymie straty Rzeczypospolitej Polskiej, stał się źródłem krzywd lokatorów i lokatorek mieszkań komunalnych, naruszał konstytucyjną zasadę prowadzenia polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.W wyniku systematycznego procesu przywłaszczania i bezwzględnego opróżniania mieszkań, poszkodowanych zostało co najmniej 50 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Warszawy i niezliczone tysiące osób w innych polskich miastach.
   Jolanta Brzeska organizowała Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów – ruch oporu lokatorów przeciw bezprawiu. Pomagała w postępowaniach sądowych i znajdowała pomoc w sytuacjach beznadziejnych. Zabiegała u władz Warszawy o zatrzymanie reprywatyzacji i zorganizowanie pomocy poszkodowanym. Dzięki wysiłkom jej oraz ruchu, który zapoczątkowała, o reprywatyzacji usłyszała cała Polska.
   W 10. rocznicę zabójstwa Jolanty Brzeskiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek i podziw dla jej odwagi i determinacji w walce o los poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji.
   Sejm Rzeczypospolitej Polskiej potępia dotychczasowy proces reprywatyzacji w Polsce i zobowiązuje się dążyć do jak najszybszego uregulowania problemu reprywatyzacji.
   Sejm Rzeczypospolitej Polskiej domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, zakończonego skazaniem sprawców zbrodni oraz ich mocodawców.
   • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 10:05
    "W wyniku systematycznego procesu przywłaszczania i bezwzględnego opróżniania mieszkań, poszkodowanych zostało co najmniej 50 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Warszawy i niezliczone tysiące osób w innych polskich miastach."

    Skąd się wzięła liczba 50 tys. poszkodowanych w Warszawie?
     • eiran Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 11:25
      jureek napisał:


      >
      > > Skąd się wzięła liczba 50 tys. poszkodowanych w Warszawie?
      >
      > Masz inną liczbę?

      Wy ("lewica") tak serio? Uważacie że do uchwały sejmowej można sobie wpisać dowolną liczbę, a jak się komuś nie podoba, to niech poda swoją i wykaże, że jest właściwa? I chcielibyście budować elektrownie atomowe?
       • snajper55 Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 14:11
        jureek napisał:

        > sverir napisał:
        >
        > > " Masz inną liczbę?"
        > >
        > > Mam - 40 tysięcy.
        >
        > No to można było w dwóch słowach poprawić tekst w tym miejscu, lub nie podawać
        > żadnej liczby, a nie blokować całą uchwałę.

        Właśnie dlatego ma to iść do komisji, gdzie naprostuja kłamstwa zawarte w tym tekście.

        S.
        • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 14:24
         snajper55 napisał:

         > Właśnie dlatego ma to iść do komisji, gdzie naprostuja kłamstwa zawarte w tym t
         > ekście.

         Tylko problem w tym, że nawet nie wiedzą, co tam by chcieli prostować. Słuchałeś rano Sienkiewicza w TOK FM? Przypomnę tylko, że bez żadnych komisji, bez żadnych prostowań PO oddawała hołd Łupaszce.
         Masz dowody, że w zalinkowanym tekście są kłamstwa, że tak łatwo rzucasz oskarżeniem, że kłamstwa tam są?
         • snajper55 Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 16:26
          jureek napisał:

          > Tylko problem w tym, że nawet nie wiedzą, co tam by chcieli prostować. Słuchałe
          > ś rano Sienkiewicza w TOK FM? Przypomnę tylko, że bez żadnych komisji, bez żadn
          > ych prostowań PO oddawała hołd Łupaszce.

          Łupaszce? Kiedy?

          > Masz dowody, że w zalinkowanym tekście są kłamstwa, że tak łatwo rzucasz oskarż
          > eniem, że kłamstwa tam są?

          Tak bez głębszej analizy:

          - Jolanta Brzeska została zamordowana za głośny sprzeciw wobec warszawskiej reprywatyzacji

          Kłamstwo. Chyba, że autorzy dotarli do morderców i poznali ich motywy. Dotarli?

          - poszkodowanych zostało co najmniej 50 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Warszawy

          Kłamstwo. Nie ma tylko poszkodowanych.

          - Jolanta Brzeska organizowała Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów – ruch oporu lokatorów przeciw bezprawiu.

          Kłamstwo. Reprywatyzacja nie jest bezprawiem.

          - Proces reprywatyzacji przyniósł olbrzymie straty Rzeczypospolitej Polskiej

          Kłamstwo. To brak procesu prywatyzacji jest źródłem problemów i wstydu dla Polski.

          S.
          • sverir Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 19:36
           " Tak bez głębszej analizy:"

           Tak bez głębszej analizy - nie tak dawno Pan Prezes rozstrzygnął za prokuraturę wątek respiratorów, ogłaszając, że Szumowski nie popełnił przestępstwa i na chuj drążyć temat. Opozycja - słusznie - zawyła, że nieuprawniony do tego człowiek praktycznie umarza postępowanie.

           Teraz zaś Lewica - przez aklamację - chciała, aby to Sejm wyręczył prokuraturę w przeprowadzaniu ustaleń. No i cóż, udało im się, ale niesmak pozostał.
      • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:23
       buldog2 napisał:

       > Aniechto nie musi mieć żadnych liczb. To ty masz obowiązek udowodnienia prawdzi
       > wości tego co podajesz.

       Przecież podałem źródło wklejonego tekstu projektu. Nie ja jestem tego tekstu autorem, więc spadaj na drzewo z tym Twoim "obowiązkiem". Dziękuję Aniechto.only za poszperanie i dotarcie do liczb podawanych przez stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze", które w zasadzie potwierdzają liczbę podaną w projekcie. Jest to zresztą szczegół, który mógłby zostać dogadany i zmieniony w 5 minut, gdyby tylko KO miała w ogóle taką chęć. Nie trzeba do tego wielkich komisji. W tym wątku też widzę rozmywanie tematu przez przypieprzanie się do szczegółów. Zorganizowana grupa przestępcza kradła całe kamienice, organy państwa i samorządowe co najmniej tolerowały ten stan rzeczy, a teraz jeszcze posłowie partii aspirującej do przewodzenia całej opozycji odmawiają uchwalenia przez aklamację upamiętnienia dla najbardziej znanej ofiary tego przestępczego procederu. To jest sedno sprawy, a nie czy pokrzywdzonych lokatorów było 50 tys. czy "tylko" 48,5 tys.
     • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 11:49
      Mam, "niezliczone tysiące osób w innych miastach". A tak na serio, skoro nie mogę się dowiedzieć u źródła ( czyli u ciebie, przedstawiciela lewicy) skąd ta liczba , poszperałam trochę w necie. "Miasto Jest Nasze" szacuje ,że ok 55 tys. osób ucierpiało bo tyle mieszkało w budynkach sprywatyzowanych.
      Skąd ta pewność, że wszyscy bez wyjątku "ucierpieli" nie wiadomo. Stawiam na efekt liczby, bo na uczciwość wyliczeń nie da się, nie wzięli pod uwagę tych, którzy dostali mieszkania w lepszym stanie, tych , którzy mieszkają dalej w sprywatyzowanych budynkach i wcale nie narzekają oraz budynków, które nie były zamieszkane.
      • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:27
       aniechto.only napisała:

       > Mam, "niezliczone tysiące osób w innych miastach". A tak na serio, skoro
       > nie mogę się dowiedzieć u źródła ( czyli u ciebie, przedstawiciela lewicy) skąd
       > ta liczba , poszperałam trochę w necie. "Miasto Jest Nasze" szacuje ,że ok 5
       > 5 tys. osób ucierpiało bo tyle mieszkało w budynkach sprywatyzowanych.

       Dzięki za poszperanie. No i chciałbym tylko przypomnieć, że najwyraźniej mnie przeceniasz. Nie jestem rzecznikiem lewicy. Jestem zwykłym członkiem lewicowej partii. Nie oczekuję też, że każdy członek PO wyrecytuje mi na wyrywki, ile wynosiła luka vatowska w 2014 roku, a ile w 2017 tylko dlatego, że jakiś poseł jego partii poruszył ten temat w Sejmie
        • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:52
         aniechto.only napisała:

         > A to zwykli członkowie lewicowej partii zwolnieni są z myślenia i łykają jak
         > gęsi kluski zmanipulowane liczby podawane przez swoich przedstawicieli? W ta
         > kim razie masz rację, przeceniam cię.

         Pisałem wyżej, że nie uważam, żeby ta liczba była najistotniejsza w całej sprawie, dlatego nie zajmowałem się tym dokładniej. Natomiast Magdalena Biejat zajmowała się u nas bardzo intensywnie reprywatyzacją i wspierała organizacje lokatorskie, więc mam prawo założyć, że wie, co pisze. Tekst projektu uchwały przekleiłem z jej profilu.
         Ale OK, jeśli dla Ciebie to aż tak istotne, czy tych pokrzywdzonych lokatorów jest 50 tys., czy 46,2 tys., to zapytam jeszcze o te szacunki Jakuba Żaczka. On też zna dobrze ten temat. W książce Śpiewaka "Ukradzione miasto" też powinny być takie szacunki, ale to trochę może potrwać, zanim je znajdę.
         • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 13:12
          jureek napisał:

          >
          > Ale OK, jeśli dla Ciebie to aż tak istotne, czy tych pokrzywdzonych lokatorów j
          > est 50 tys., czy 46,2 tys.,

          Prawdziwa liczba pokazał by skałę problemu, byłaby przesłanką określająca skałę pomocy i rodzaj działań zapobiegawczych. Liczba 50 tys., czy 46,2 tys., wzięta z sufitu pokazuje wyłącznie skalę manipulacji dla propagandowych celów lewicy.
          • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 13:20
           aniechto.only napisała:

           > Prawdziwa liczba pokazał by skałę problemu, byłaby przesłanką określająca
           > skałę pomocy i rodzaj działań zapobiegawczych.

           Aha. Czyli, gdyby było pokrzywdzonych "tylko" 10 tys. to nie trzeba byłoby nic robić przeciw złodziejskiej prywatyzacji?

           > Liczba 50 tys., czy 46,2 tys.,
           > wzięta z sufitu pokazuje wyłącznie skalę manipulacji dla propagandowych celów l
           > ewicy.

           Przypominam, że chodziło o uchwałę upamiętniającą pamięć Jolanty Brzeskiej, a nie o projekt ustawy o podjęciu działań zapobiegawczych. Ustawę zakazującą reprywatyzacji z tzw. wkładką mięsną czyli z lokatorami uchwalono już dzięki Bogu (i naciskom stowarzyszeń lokatorskich) już w zeszłym roku.
           I o jakie manipulacje dla propagandowych celów lewicy Ci chodzi? Czy w tekście pojawia się w ogóle jakieś wskazanie, że PO jest winne tej krzywdzie lokatorów?
           • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 14:07
            jureek napisał:

            > aniechto.only napisała:
            >
            > > Prawdziwa liczba pokazał by skałę problemu, byłaby przesłanką okreś
            > lająca
            > > skałę pomocy i rodzaj działań zapobiegawczych.
            >
            > Aha. Czyli, gdyby było pokrzywdzonych "tylko" 10 tys. to nie trzeba byłoby nic
            > robić przeciw złodziejskiej prywatyzacji?
            >
            Nic z tego ,co napisałam nie upoważnia cię do takich wniosków. Tak jak nic nie upoważnia do wniosków lewicy, że skoro reprywatyzacja objęła 50 tys. osób to automatycznie znaczy, ze wszystkie zwroty były "złodziejskie" i wszyscy lokatorzy na tym ucierpieli.
            • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 14:26
             aniechto.only napisała:

             > Nic z tego ,co napisałam nie upoważnia cię do takich wniosków. Tak jak ni
             > c nie upoważnia do wniosków lewicy, że skoro reprywatyzacja objęła 50 tys. osób
             > to automatycznie znaczy, ze wszystkie zwroty były "złodziejskie" i wszyscy lok
             > atorzy na tym ucierpieli.

             Gdzie to przeczytałeś w zalinkowanym projekcie? Że WSZYSTKIE zwroty były złodziejskie? I że WSZYSCY lokatorzy ucierpieli?
             • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 19:02
              OK, postaram się wytłumaczyć jeszcze raz. W zalinkowanym projekcie wyczytałam liczbę, 50 tys. Dlatego pytałam Ciebie skąd się wzięła. Nie potrafiłeś odpowiedzieć, więc poszukałam sama. Okazało się ze Miasto Jest Nasze na tyle mniej więcej(raczej więcej) wyliczyło ilość wszystkich osób , których dotknęła reprywatyzacja. To, plus zdanie z projektu :
              "W wyniku systematycznego procesu przywłaszczania i bezwzględnego opróżniania mieszkań, poszkodowanych zostało co najmniej 50 tysięcy mieszkanek i mieszkańców Warszawy i niezliczone tysiące osób w innych polskich miastach."-
              wskazuje , że lewica uważa ,ze wszystkie zwroty były złodziejskie i wszyscy lokatorzy ucierpieli. Czy teraz jest to dla Ciebie zrozumiałe ?
           • sverir Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 19:39
            "I o jakie manipulacje dla propagandowych celów lewicy Ci chodzi?"

            M.in. o to, że Sejm wyręczył prokuraturę w dokonywaniu ustaleń. Teraz prokuratura nie może już ustalić, że doszło do morderstwa na skutek nierozliczonej pożyczki na samochód, ponieważ zgodnie z uchwałą było to morderstwo związane z dziką reprywatyzacją.
   • sverir Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 11:29
    "Żeby było wiadomo, o czym mowa, wklejam tekst proponowanej uchwały. Może ktoś z forumowiczów potrafi lepiej od Sienkiewicza wyjaśnić, co jest nie tak z tym tekstem:"

    Ten tekst po prostu jest. W przestrzeni medialnej funkcjonuje przekonanie, że dzika reprywatyzacja to wina KO/PO, a nie zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzewam, że KO nie chce dać okazji, żeby znów ktoś obwiniał KO/PO za przekręty.
    • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 11:42
     sverir napisał:

     > Podejrzewam, że KO nie chce dać okazji, żeby znów ktoś obwiniał KO/PO za przekręty
     > .

     Efekt będzie dokładnie odwrotny. Czy oni tam doradców medialnych z łapanki biorą, że tego przewidzieć nie potrafią?
     Inny przykład takiego medialnego partactwa to wygłoszenie orędzia Grodzkiego w czasie, gdy miał być transmitowany mecz, albo wystąpienie Trzaskowskiego z Budką pod hasłem 276, którzy zachowywali się (szczególnie Trzaskowski) jak sprzedawcy ciepłych kołder dla emerytów.
     • eiran Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:26
      jureek napisał:

      > Efekt będzie dokładnie odwrotny.

      Prorok, czy co? Skąd tak dokładnie znasz przyszłość?


      > Inny przykład takiego medialnego partactwa to wygłoszenie orędzia Grodzkiego w
      > czasie, gdy miał być transmitowany mecz, albo wystąpienie Trzaskowskiego z Budk
      > ą pod hasłem 276, którzy zachowywali się (szczególnie Trzaskowski) jak sprzedaw
      > cy ciepłych kołder dla emerytów.

      Nie była planowana żadna transmisja meczu w czasie orędzia Grodzkiego - tzn. była, ale w TVP Sport, a nie na jedynce. jureek to wzorcowa ilustracja tego, jak Jacek Kurski urabia widownię.
      • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:30
       eiran napisał:

       > Nie była planowana żadna transmisja meczu w czasie orędzia Grodzkiego - tzn. by
       > ła, ale w TVP Sport, a nie na jedynce.

       Nie zmienia to w niczym faktu, że czas wygłoszenia orędzia Grodzkiego, gdy jednocześnie była transmisja meczu z Lewandowskim wybrany został fatalnie. Myślisz, że większość ludzi ma w domach obok siebie 2 telewizory i na jednym ogląda mecz, a na drugim Grodzkiego?
       • eiran Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 12:55
        Przeciwnie, myślę że przytłaczająca większość "ludzi" w ogóle nie wiedziała, że planowana jest transmisja meczu Bayernu, a jeszcze mniej zamierzało ją oglądać. TVP postanowiła "przerzucić" mecz do jedynki dopiero, kiedy się dowiedziała o zamiarach Grodzkiego, przede wszystkim po to żeby ogłosić, że Grodzki uniemożliwia transmisję. Wiesz jaka była oglądalność meczu po zakończeniu orędzia?
        • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 13:03
         eiran napisał:

         > Przeciwnie, myślę że przytłaczająca większość "ludzi" w ogóle nie wiedziała, że
         > planowana jest transmisja meczu Bayernu,

         A sztabowcy Grodzkiego to w ogóle wiedzieli, że będzie rozgrywany taki mecz i w związku z tym kibice będą woleli oglądać mecz niż Grodzkiego, nawet jeśli ten mecz transmitowałyby tylko zagraniczne stacje? Czy może uznali, że kibice nie są targetem?
          • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 13:23
           eiran napisał:

           > Nie mam pojęcia, co wiedzieli sztabowcy, nie wiem w ogóle, czy Grodzki ma jakic
           > hś sztabowców.
           >
           > twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1360217521987735560
           >

           No. Te 2 miliony to raczej do pokonania PiS nie wystarczą. Ale pocieszajcie się dalej, że wszystko robicie świetnie.
           • eiran Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 14:57
            Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że podane liczby wykazują, że - wbrew temu co wcześniej sugerowałeś - orędzie Grodzkiego nie zrujnowało zainteresowania transmisją meczu, zwłaszcza że wcześnie nikt jej nie planował. Tam chyba - na pewno zdajesz sobie sprawę, bo w przeciwnym razie nie wekslowałbyś rozmowy na zupełnie inny temat.
            • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 15:25
             eiran napisał:

             > Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że podane liczby wykazują, że - wbrew temu co w
             > cześniej sugerowałeś - orędzie Grodzkiego nie zrujnowało zainteresowania transm
             > isją meczu, zwłaszcza że wcześnie nikt jej nie planował.

             Niczego takiego nie sugerowałem. Chodziło mi o odwrotną zależność - że z powodu meczu orędzie miało mniejszą oglądalność niż mogłoby mieć, gdyby w tym czasie meczu nie było (obojętnie gdzie ten mecz nie byłby transmitowany).
              • jureek Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 15:51
               eiran napisał:

               > W którym miejscu napisałeś, że chodziło ci o odwrotną zależność?

               Choćby w tym, gdzie spytałem, czy kibice są dla Grodzkiego targetem.

               > To jeszcze może wyjaśniłbyś, jakaż to światła myśl stała za twoim tekstem o Trz
               > askowskim i ciepłych kołdrach?

               Nie pisałem nic o światłej myśli, pisałem o luźnych skojarzeniach podczas oglądania fragmentów jego słynnego występu w duecie z Budką. Skojarzenia nie są chyba jeszcze zakazane.
               Chciałbyś może wiedzieć, z kim mi się kojarzysz, gdy się tak zjeżasz?
   • adam.eu Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 20:07
    jureek napisał:

    > Żeby było wiadomo, o czym mowa, wklejam tekst proponowanej uchwały. Może ktoś z
    > forumowiczów potrafi lepiej od Sienkiewicza wyjaśnić, co jest nie tak z tym te
    > kstem:

    Teraz przedstawiasz ten tekst na forum i pytasz, co w nim nie tak licząc na potępienie oponentów.

    Trudno, aby jedna opcja tak na szybko dała tekst i został on zaaprobowany na szybko przez całość.
    Tak mi się wydaję.
    Może wrzucisz tu, o ile takowa będzie, "dopracowaną wersję"

    A tak w ogóle, to nie wiem, jak ta sprawa okrutnego morderstwa skończyła się, czy na jakim jest etapie.
    Masz jakiś w miarę rzetelny link informujący o tym?
   • yoma Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 20:15
    W 10. rocznicę zabójstwa Jolanty Brzeskiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek i podziw dla jej odwagi i determinacji w walce o los poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji.
    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej potępia dotychczasowy proces reprywatyzacji w Polsce i zobowiązuje się dążyć do jak najszybszego uregulowania problemu reprywatyzacji.
    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, zakończonego skazaniem sprawców zbrodni oraz ich mocodawców

    A jakby tak po prostu tak, bez całego tego wcześniejszego wodolejstwa i taniego propagandyzmu? Bo za takim, jak jest, też bym łapki nie podniosła.
    • snajper55 Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 20:17
     yoma napisała:

     > W 10. rocznicę zabójstwa Jolanty Brzeskiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyra
     > ża szacunek i podziw dla jej odwagi i determinacji w walce o los poszkodowanych
     > w wyniku reprywatyzacji.
     > Sejm Rzeczypospolitej Polskiej potępia dotychczasowy proces reprywatyzacji w Po
     > lsce i zobowiązuje się dążyć do jak najszybszego uregulowania problemu reprywat
     > yzacji.
     > Sejm Rzeczypospolitej Polskiej domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w
     > sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, zakończonego skazaniem sprawców zbrodni o
     > raz ich mocodawców
     >
     > A jakby tak po prostu tak, bez całego tego wcześniejszego wodolejstwa i taniego
     > propagandyzmu? Bo za takim, jak jest, też bym łapki nie podniosła.
     >

     A dlaczego ma potępiać reprywatyzację?

     S.
  • eiran Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 25.02.21, 16:36
   We wcześniejszych kadencjach Sejmu był taki niepisany zwyczaj, że takie "aklamacyjne" uchwały były dyskutowane na Prezydium Sejmu, ewentualnie Konwencie Seniorów i - jeśli udało się ustalić jakąś wersję, trafiały na obrady plenarne gdzie na ogół przechodziły. Teraz oczywiście Prezydium Sejmu niespecjalnie się do tego nadaje, w związku z czym klub lewicy mógł o tym porozmawiać nieformalnie z najważniejszymi posłami z innych klubów i zgłosić projekt, kiedy będzie go można uznać za uzgodniony. "lewica" wybrała inną drogę - po prostu przedstawiła tekst, który można było poprzeć w całości, albo zostać uznanym za przeciwnika uczczenia pamięci ofiar reprywatyzacji. Swoją drogą - i tak nie wiem dlaczego komisja nie mogłaby się spotkać szybko.
  • aniechto.only Re: 10 rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej... 26.02.21, 12:53
   Sejm jednak przyjmie uchwałę ws. Jolanty Brzeskiej przez aklamację. Co poprawiono w treści?

   Posłanka Biejat chciała doprowadzić do uczczenia Brzeskiej przez Sejm. Platforma Obywatelska nie chciała się zgodzić na pierwotną wersję uchwały, wskazując m.in. na to, że nie ma udokumentowanych danych pozwalających na użycie sformułowania o 50 tys. poszkodowanych przez reprywatyzację. Zmieniono je na "niezliczone tysiące w polskich miastach". Z uchwały usunięto też sformułowanie o "potępieniu dotychczasowego przebiegu reprywatyzacji w Polsce".

   warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26827784,uchwala-ws-jolanty-brzeskiej-po-poprawkach-po-jednak-zostanie.html
   • eiran jak mawia Ryszard Kalisz 26.02.21, 13:05
    ... zacytuję swoje własne (tj. fragment wpisu z wczoraj)

    "(...) klub lewicy mógł o tym porozmawiać nieformalnie z najważniejszymi posłami z innych klubów i zgłosić projekt, kiedy będzie go można uznać za uzgodniony. "lewica" wybrała inną drogę - po prostu przedstawiła tekst, który można było poprzeć w całości, albo zostać uznanym za przeciwnika uczczenia pamięci ofiar reprywatyzacji. "

    Ostatecznie zatem "lewica" zrobiła to, co mogła zrobić od razu, ale wcześnie udało się przedstawić PO/KO jako jedyną siłę parlamentarną przeciwna uczczeniu pamięci ofiar złodziejskiej reprywatyzacji, w czym aktywny udział wzięli wolontariusze Razem, tacy jak założyciel niniejszego wątku.
    • jureek Re: jak mawia Ryszard Kalisz 28.02.21, 12:55
     eiran napisał:

     > ... zacytuję swoje własne (tj. fragment wpisu z wczoraj)
     >
     > "(...) klub lewicy mógł o tym porozmawiać nieformalnie z najważniejszymi pos
     > łami z innych klubów i zgłosić projekt, kiedy będzie go można uznać za uzgodnio
     > ny. "lewica" wybrała inną drogę - po prostu przedstawiła tekst, który można był
     > o poprzeć w całości, albo zostać uznanym za przeciwnika uczczenia pamięci ofiar
     > reprywatyzacji. "

     >
     > Ostatecznie zatem "lewica" zrobiła to, co mogła zrobić od razu,

     Czyli zrobiono to, co mozna było zrobić od razu, czyli poprawić tekst w drodze dogadania się, bez formalnego odsyłania do komisji
     • eiran Re: jak mawia Ryszard Kalisz 28.02.21, 13:25
      jureek napisał:

      > Czyli zrobiono to, co mozna było zrobić od razu, czyli poprawić tekst w drodze
      > dogadania się, bez formalnego odsyłania do komisji

      Byłoby to prostsze, gdyby "Lewica" podjęła sama z siebie taką próbę, a nie rozpoczęła od kierowania formalnego wniosku pod głosowanie. Ale choćby z twoich wpisów jasno wynika, że uczczenie pamięci J. Brzeskiej było drugorzędne - najważniejsze było możliwie głośne pokazanie, że Platforma tego nie chce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka