Dodaj do ulubionych

No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w PiSi

26.02.21, 07:41
No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w PiSie.

To się nazywa HAK, ewentualnie HAKI.

Uczciwy człowiek bez HAKÓW nigdy nie zrobi u Jarosława żadnej kariery, bo takiego Jarosław będzie się bał, że mu się urwie ze sznurka.

Jarosław kocha tylko takich, którzy np przejechali staruszkę na pasach po pijaku i uciekli z miejsca wypadku. Albo wykonali dowolny, inny numer, który nad nimi wisi do końca życia (warunek: nikt ma o tym nie wiedzieć poza PREZESEM)

Tacy dopiero są "kryształowo uczciwi" i takich jest w stanie pokochać całym sercem i awansować - choćby na premiera, szefa NIKu, czy prezesa największej spółki państwowej.

Obajtek = PiS w pigułce.
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 26.02.21, 12:49
      Tu nie chodzi o haki. Kulawy ma haki na wszystkich, wiec dlaczego akurat wójt z Pcimia miałby być tak nagradzany tylko dlatego, że Partia mogłaby nim sterować. Ja podejrzewam, że on nie podarował Kulawemu tylko kilka rolek folii. Moim zdaniem chodzi tu o finansowanie partii. Facet kręci nielegalne business’y i miał na pewno zasoby, którymi jak Matka Teresa wspierała Watykan on mógł finansować interesy Kulawego. Ziobrza prokuratura trzyma jego akta w tajemnicy. Poczekajmy do wiosny i po obaleniu PiS na pewno dowiemy się o co chodzi.
      • ktos_z_kosmosu Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 26.02.21, 16:02
        pies.na.czarnych napisała:

> Moim zd
        > aniem chodzi tu o finansowanie partii. Facet kręci nielegalne business’y i miał
        > na pewno zasoby,

Absolutna racja, tu chodzi tylko o kasę.
        Ale nie tę z nielegalnych biznesów, to grosze. Tu chodzi o kasę Orlenu, którą z powodu oporu kolejnych prezesów, trudno było w potrzebnej ilości wyrwać, aż znalazł się obsrajtek, który na skinienie paluszkiem prezesa, w kwestii kasy, oporów mieć nie będzie.
        Perspektywa końca swojej "kariery" w pierdlu, snu mu z powiek nie spędza. To typowy złodziej prymityw, który mieniąc się być cwaniakiem nad cwaniaki, kradnie bo wierzy w swoją bezkarność.

• pies.na.czarnych Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 26.02.21, 18:45
          > aż znalazł się obsrajtek, który na skinienie paluszkiem prezesa, w kwestii kasy, oporów mieć nie będzie.

OK, ale dlaczego akurat on? Przecież Kulawy ma tego typu sługusów na pęczki.
          Myślę, ze on w jaksi sposób pośredniczył w inwestowaniu lewych pieniędzy Kulawego. W jego zeznaniach majątkowych tak samo jak w zeznaniach Kulawego nic nie zgadza się z rzeczywistością.
          • ktos_z_kosmosu Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 27.02.21, 09:28
            pies.na.czarnych napisała:

> OK, ale dlaczego akurat on? Przecież Kulawy ma tego typu sługusów na pęczki.

Aż tak usłużnych nie ma. Czyli gotowych na dokonanie wielkich przekrętów. Jego poprzednicy, owszem, jakieś pieniądze podskubywali z kasy podmiotów którym przyszło im zarządzać, ale gdy dotarło do nich zapotrzebowanie na wielkie pieniądze, dawali dyla.
            Tak to widzę.

• pies.na.czarnych Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 26.02.21, 18:46
        Doniesienia z putinowskiej Polski
        6u ·
        👉 Jeśli nie czytaliście w dzisiejszej "Wyborczej" artykułu o Danielu Obajtku, to zróbcie to koniecznie. Przeczytajcie, usiądźcie, pozwólcie sobie nad refleksję nad charakterem i uczciwością Super-Daniela, a potem przypomnijcie sobie, że właśnie odebrał statuetkę Człowieka Wolności 2020 (galę organizował periodyk rybacki "Sieci" braci Karnowskich, któremu zarządzany przez Obajtka Orlen wypłaca kilka milionów złotych rocznie w nieuzasadnionych biznesowo reklamach).
        A potem przypomnijcie sobie, że w Partii od prawie roku mówi się, że Obajtek miałby zastąpić Pinokia na stanowisku premiera.
        A jak Wam się nie chce czytać, to streszczam o co chodzi.
        👉 19-letni Obajtek dostaje pracę w firmie Elektroplast, prowadzonej przez jego dwóch wujków. Po mniej więcej dekadzie Obajtek odchodzi z firmy, bo okazuje się, że kupował na lewo granulat, czym spowodował stratę 1,4 mln złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie wycofano po dojściu PiS do władzy. Przypadek. 🤔
        👉 30-letni Obajtek zostaje wójtem Pcimia. Co znaczy, że nie może pracować w biznesie, bo tak mówi ustawa o pracownikach samorządowych. Nie mniej jednak, jest bardzo, ale to bardzo mocno zaangażowany w działalność konkurencyjnej wobec Elektroplastu firmy TT Plast. Zna się z oboma właścicielami (dalej zwanymi Tomkami), często dzwoni do dyrektora handlowego TT Plast, niejakiego Szymona, któremu wydaje polecenia i dyspozycje, jak szef pracownikowi. W trakcie jednej z rozmów wyjawia, że ma w Elektroplaście (czyli firmie wujków) "swojego człowieka". Z rozmów wynika, że obaj spiskują na szkodę konkurencyjnej firmy.
        👉 W trakcie rozmów z Szymonem, obaj panowie obrzucają wujków Obajtka stekiem wyzwisk i obelg. Na przykład Obajtek mówi Szymonowi o swoim wujku tak:
        "Skurwysyn. Ten chuj pierdolony, brudna pała. Wkurwia mnie to, wiesz, ale co mam zrobić? Ten pierdolony Elektroplast wiecznie, kurwa, słyszę. No wiesz, od razu, jakby się Lisa… podwyżkę można zastosować taką jakoś pięcio-, sześcioprocentową, człowieku, to by było inaczej, a tak to wiecznie Lis, Lis, już mi to bokiem wychodzi. Stary buc, który na emeryturze powinien siedzieć po sześćdziesiątce, a drugi już, kurwa, koło siedemdziesiątki ma. Ja już tracę, kurwa, siły do myślenia. Ja się nie lubię poddawać. Do was pretensji nie mam, bo widzę, że jeździcie, kurwa, robicie, co można, no kurwa no. (…) Nie damy się, my go i tak weźmiemy. Chuja trypla ."
        👉 Szymon - przypomnę: dyrektor handlowy firmy, w której Obajtek jako wójt w ogóle nie ma prawa pracować - spowiada mu się z urlopów. W zamian Obajtek nazywa go "dyrektorem naszych ludzi" i obiecuje mu w przyszłości posadkę szefa marketingu. Obajtek wydaje Szymonowi polecenia, na przykład:
        "Szymek, teraz ja się wami zajmuję. (…) Takie sprawy ustalać ze mną.
        Szymon: – No, a potem Fortuna powie, że auto mi stoi i się opierdalam.
        Obajtek: – Przepraszam bardzo, to ja się wami teraz zajmuję."
        Albo tak:
        "Od poniedziałku nie piszecie żadnych raportów (…). Ja z Bernadką, wygląda na to, że mam rynek Elektroplastu, i Bernadka go dobrze zna, w piątek będę przesyłał tobie rozkład jazdy, rozkład firm, które trzeba odwiedzić w tygodniu, dla Wojtka, dla Adriana, dla Sławka. I ten rozkład będzie ci przychodził na maila w piątek od Bernadki i będzie to wszystko ze mną ustalone, dobrze?"
        "Bernadka" to żona kuzyna Obajtka a.k.a. Człowieka Wolności 2020.
        👉 Zabawne jest to, że Obajtek - formalnie niezatrudniony w firmie - zdaje się mieć w niej ogromne wpływy. W jednej z rozmów wprost żąda od Szymona umówienia go na spotkanie w siedzibie spółki z kontrahentem z Litwy ("Bo on mnie nie zna, to mogę przyjechać" - brzmi jak bardzo uczciwa praktyka). W innej rozmowie zdradza Szymonowi, że rozmawiał z kontrahentem podając się za właściciela TT Plastu, jednego z "Tomków".
        👉 W pewnym momencie Szymon mówi Obajtkowi w rozmowie, że jego ludzie dają klientom łapówki (rozumiem, że chodzi o kierowników różnych firm, którzy mają za te łapówki kupować towar z TT Plastu, a nie np. Elektroplastu wujków Obajtka). Szymon przedstawia to jako normalną rzecz, a Obajtek nie odpowiada, jakby nie było w tym nic dziwnego. Szymon mówi:
        "Wojtek ma wschód, dobrych klientów, oprócz tam dwóch czy trzech, ale ma masę klientów, ma tam przecież te łapówki, to wszystko działa"
        👉 Wszystkie powyższe cytaty sugerują, że Obajtek był w TT Plaście traktowany na równi z właścicielami. A jednocześnie używał tej firmy do kopania dołków pod należącą do rodziny konkurencją. Zabawne, bo 2014 roku w sądzie Obajtek zeznał, że:
        "Nigdy nie byłem cichym wspólnikiem spółki TT Plast. Wówczas, te 12 czy 15 lat temu, posiadałem udziały w tej spółce przez krótki okres. Gdy pełniłem już funkcję wójta, to nie pełniłem i nie mogłem pełnić żadnych funkcji w tej spółce."
        O samym Szymonie powiedział w sądzie:
        "Znam Szymona średnio. Może z nim rozmawiałem, ale nie współpracowałem z nim. Szymon był zatrudniony w TT Plaście, ale nie wiem, w jakim okresie czasu, ani nie wiem, w jakim charakterze"
        👉 Za składanie fałszywych zeznań przed sądem grozi do 8 lat więzienia. Ale nie bójcie się o los Super-Daniela, bo przecież nie po to od 2014 wchodził w zadek PiS-owi (pamiętacie paprykarza od "panie premierze jak żyć"?, no to właśnie Obajtek, wtedy wójt, wjechał przed kamerami, cały na biało, z belami folii do ratowania papryki. Wielki wyczyn, szczególnie jak się ma udziały w firmie robiącej takie bele), żeby teraz go jakieś lewactwo ciągało po sądach.
        🧅 Cebula na torcie 🧅
        W 2016, gdy Obajtek był już prezesem ARiMR (bo czemu nie), jego wujek z Elektroplastu złożył do prokuratury w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu złożenia fałszywych zeznań dwa lata wcześniej. Jako dowód załączył twardy dysk z cytowanymi powyżej rozmowami oraz ich transkrypcję. Wydawałoby się, że sprawa jest wybitnie jednoznaczna. Miał kontakty, kierował, rozkazywał, inni mu raportowali, działał na szkodę innej spółki, a wszystko to w czasie gdy był wójtem, a więc bezprawnie.
        Szykujcie się na brak zaskoczenia, bo prokuraturze zabrało raptem miesiąc uznanie, że brak tu znamion czynu zabronionego. O nagraniach nie wspomniano, bo po co. Od 2013 Obajtek był także oskarżony o współpracę z zorganizowaną grupą przestępczą, ale jakże szczęśliwie i ta sprawa została umorzona. Był 2016-2017 rok, prokuratura była już zziobrowana, więc kogoś to dziwi?
        👉 Nie wiem co mnie w tej sprawie bardziej brzydzi. Czy sama osobowość Obajtka, który zdaje się być po prostu nieuczciwym biznesmenem/cwaniaczkiem, czy może fakt, że ktoś taki zarządza teraz wielomiliardową spółką, która właśnie skupuje prywatne media, jednocześnie płacąc grube miliony (z naszych podatków) innym mediom, o czym pisałem parę dni temu.
        A może fakt, że PiS od kilku lat kreuje Obajtka na nowy gatunek technokraty. Wiecie, bo umie założyć garnitur (co niektórym politykom PiS ciągle się nie udaje), zbudować zdanie złożone i pójść do fryzjera. I tak jak Zenek Martyniuk jest robiony nowym przedstawicielem kultury, młodziaki od Ziobry nowymi "młodymi uzdolnionymi elitami", Pawłowicz czy Lichocka nowymi kanonami dobrego wychowania, tak samo Obajtek ma być nowym technokratą. Takim na miarę naszych możliwości. Pisowskim homo technicusem, który odróżnia milion od miliarda i umie obsłużyć Power Pointa.
        Natomiast nie brzydzi mnie, że przestępstwa Obajtka są systemowo kryte przez jego kolegę Zbyszka. To obrzydzenie przeszło już w nudę. No bo powiedzcie: czy choć raz od 2015 roku jakiś pisowski notabl został za cokolwiek skazany? Nie. Takie czasy.
        Jak burzyli stary system, tworząc podwaliny struktury mafijnej, która od kilku lat oplata nasz kraj, to nic nie zrobiliśmy.
        Tutaj link do artykułu na Wyborczej. Jak nie macie dostępu to znajdziecie to gdziekolwiek indziej. Zdjęcie z tego samego artykułu.
        krakow.wyborcza.pl/.../7,178492,26825282,tasmy...
      • horpyna4 Re: No i wyjaśniła się zawrotna kariera Obajtka w 27.02.21, 09:09
        A czy zauważyliście, że chyba po raz pierwszy pisi zaczęli wypowiadać się bez przekazu z Nowogrodzkiej? Co to jednak potrafi zrobić zwykła zawiść.

Obajtek nie jest przecież jedynym pisim prymitywem umoczonym w rozmaitych draństwach, u nich to standard. Ale ostatnio zaczął tak szybko robić karierę dzięki prezesupanu, że jedni zaczęli się bać o swoje stołki, a ci aspirujący do stołków przestraszyli się, że Obajtek ich ubiegnie w wyścigu do wyższych stanowisk. Znienawidzili go.

I trafiła się nareszcie okazja, żeby go skompromitować; nawiasem mówiąc, być może niektórzy są umoczeni w przeciek do prasy.

Jakoś mnie to nie martwi. Poczekam na dalszy rozwój sytuacji, może się pozagryzają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka