Dodaj do ulubionych

Wrocław prześladuje zwolenników wolności

27.02.21, 17:45
"osoby przyjęte na studia i do szkoły doktorskiej w Politechnice Wrocławskiej składają kontrowersyjne ślubowanie dotyczące „przeciwstawiania się każdej formie mowy nienawiści”. Studenci nie kryją oburzenia.
Nowy zapis w tekście ślubowania brzmi w pełni: „szanować godność każdego człowieka i przeciwstawiać się każdej formie mowy nienawiści”. W poprzednich latach studenci ślubowali jedynie, że będą zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, kształcić umysł i charakter do twórczego i odpowiedzialnego życia, postępować godnie i uczciwie, w zgodzie z prawem, tradycją i obyczajami akademickimi oraz dbać o dobre imię Politechniki Wrocławskiej."
To rzeczywiście skandal!
Prawdziwym Polakom,patriotom,narodowcom ogranicza się wolność słowa.Do czego to dochodzi.Na całe szczęście mamy ministra Czarnka,człowieka niewątpliwie błogosławionego i on nie dopuści do znęcania się nad kwiatem narodu.
Obserwuj wątek
  • inocom W czym problem? 27.02.21, 17:55
   99venus napisał:

   > "osoby przyjęte na studia i do szkoły doktorskiej w Politechnice Wrocławskiej s
   > kładają kontrowersyjne ślubowanie dotyczące „przeciwstawiania się każdej formie
   > mowy nienawiści”. Studenci nie kryją oburzenia.
   > Nowy zapis w tekście ślubowania brzmi w pełni: „szanować godność każdego człowi
   > eka i przeciwstawiać się każdej formie mowy nienawiści”. W poprzednich latach s
   > tudenci ślubowali jedynie, że będą zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, ksz
   > tałcić umysł i charakter do twórczego i odpowiedzialnego życia, postępować godn
   > ie i uczciwie, w zgodzie z prawem, tradycją i obyczajami akademickimi oraz dbać
   > o dobre imię Politechniki Wrocławskiej."
   > To rzeczywiście skandal!
   > Prawdziwym Polakom,patriotom,narodowcom ogranicza się wolność słowa.Do czego to
   > dochodzi.Na całe szczęście mamy ministra Czarnka,człowieka niewątpliwie błogos
   > ławionego i on nie dopuści do znęcania się nad kwiatem narodu.

   Szczególne potrzeby w stosunku do przygotowania materiałów dydaktycznych mogą dotyczyć np. dostarczenia materiałów z wyprzedzeniem (co w ogóle jest formą preferowaną przez studentów), oraz w formie dostępnej cyfrowo. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj: dostepnosc.pwr.edu.pl/baza-wiedzy/dostepne-materialy-dydaktyczne. Materiały dostępne cyfrowo to materiały zaprojektowane uniwersalnie, które dają wiele możliwości odczytu, zmiany formatu, a przede wszystkim są zgodne ze standardem WCAG 2.1 i dostępne do odczytu dla wszystkich użytkowników. W razie pytań dotyczących kwestii dostępności cyfrowej przygotowywanych przez Państwa materiałów edukacyjnych można zgłaszać się do koordynatora ds. dostępności cyfrowej karolina.jankowska@pwr.edu.pl. W niektórych przypadkach może okazać się potrzebna adaptacja materiałów dydaktycznych - w szczególności, gdy studenci są niewidomi bądź słabowidzący. Wtedy wsparciem służą pracownicy Zespołu ds. Adaptacji Materiałów i Technologii Wspierających: marek.tankielun@pwr.edu.pl oraz piotr.jasiczek@pwr.edu.pl.
   Szczególne potrzeby w stosunku do formy zaliczenia przedmiotu mogą dotyczyć np. unikania tych elementów, które wywołują dodatkowy stres, np. nagrywania czy zbyt dużej presji czasowej.
   Jak widać z przytoczonych przykładów, dostosowanie zajęć dla osób ze szczególnymi potrzebami jest często proste, wymaga jednak otwartości i elastyczności ze strony prowadzących, a także informacji od studentów - o co proszę ich w informacji skierowanej do nich.
   W każdej sprawie związanej z osobami ze szczególnymi potrzebami można skorzystać ze wsparcia Działu Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami Budynek C-13, p. 1.09, tel: 71 320 43 20, mail: pomoc.n@pwr.edu.pl www: ddo.pwr.edu.pl/ . Na Wydziałach mogą także pomóc odpowiedni Prodziekani lub osoby wskazane przez Dziekana. Od jesieni 2020 w ramach projektu "Politechnika Nowych Szans" uruchomione zostało Centrum Konsultacji Psychologicznych i Mediacji. Mogą Państwo skorzystać z niego zarówno w sytuacjach konfliktowych czy problemów w komunikacji dotyczących potrzeb ze strony student-uczelnia oraz uczelnia-student, jak i we własnych sprawach. Więcej informacji na stronie www.
   Zachęcam również do udziału w szkoleniach świadomościowych i specjalistycznych warsztatach organizowanych w ramach projektu "Politechnika Nowych Szans" - więcej informacji na pns.pwr.edu.pl/aktualnosci.
   Życzę Państwu udanego semestru
   dr hab. inż. Katarzyna Jach, prof. uczelni
   Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami

   • taniarada Patrzę w Google 27.02.21, 19:01
    qqazz napisał:

    > "w Politechnice Wrocławskiej "
    > Czy to aby poprawna forma?
    > Czy aby nie powinno być "na Politechnice Wrocławskiej"?
    >
    >
    > pozdrawiam
    Tradycyjnym wyrażeniem jest „na politechnice”, jeśli chodzi o instytucję, i „w politechnice”, jeśli chodzi o miejsce (budynek lub zespół budynków). Powiemy więc „studiować na politechnice”, „pracować, wykładać na politechnice” i „umówić się w politechnice”.Czyli nie ma błędu .Piękny znowu wygrał.
    • qqazz Re: Patrzę w Google 27.02.21, 19:19
     Czyli studiuje się "na politechnice" a "w politechnice" to można sobie załatwić potrzebę fizjologiczną.
     Ciekawe czy ślubujący mają dostęp do definicji pojęć o których mowa w ślubowaniu.     pozdrawiam
   • inocom Re: Wrocław prześladuje zwolenników wolności 28.02.21, 04:59
    taniarada napisał(a):

    > inocom to twoja działka ty tu królujesz.Więc z pokorą opuszczam ten wątek.

    Polibuda obecnie jest bardziej humanistyczna od uniwerku.
    Jedna rzecz mnie tylko dziwi, jestem osobą bez niepełnosprawności, w odróżnieniu od osób z niepełnosprawnościami. Język polski dalej się rozwija. Szczególnie na tak humanistycznej uczelni, jak PWr.

    Co do meritum. Wiedza powinna być dostępna dla każdego.
    Jest portal

    libgen.rs/
    Sporo pozycji kupiłem w wersji drukowanej, po sprawdzeniu czy warto.

    PS
    Jestem chyba ostatnią osobą, która szufladkowałaby osoby ze względu na poglądy czy kondycję fizyczną.
    Niektóre poglądy mnie po prostu dziwią, inne śmieszą. Warto jest też je oceniać wiekowo. Kto za młodu nie był socjalistą ten na starość będzie świnią. Tu młody Budka jest wzorem już na wstępie.

    PPS
    Z drugiej strony poglądy o eksterminacji na starość typu Show'a mnie przerażają. Podejrzewam, że nie tylko mnie. Jak pogodzić wartości PWr z humanitarnym gazem zabijającym natychmiastowo elementy więcej konsumujące niż dające społeczeństwu?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka