Dodaj do ulubionych

Dla młodych "kampery" zamiast mieszkań

01.03.21, 22:14
Około 3 milionów młodych Polaków jest wyłączonych z rynku nieruchomości za sprawą braku zdolności kredytowej, których póki co nie stać ani na wynajem ani na kupno własnego M. Według wstępnych danych GUS, od stycznia do grudnia 2020 oddano do użytkowania 221 978 mieszkań. Obecny stan zaspokojenia potrzeb może więc nastąpić po ok 13-14 latach pod warunkiem spełnienia innych niezbędnych na dzień dzisiejszy wymagań. Obawiam się, że pisie wstawanie z kolan zakończy się dla młodych nieco zmodyfikowanymi wozami Drzymały. Ale i tutaj nawet powstaje wcale nie mały problem miejsca ich postawienie, ponieważ nie każdy posiada na własność tych parę metrów kwadratowych gruntu na własność a na parkingi miejskie trzeba by było przeznaczyć niejednokrotnie całą pensję.

Zgotował im to nieprzychylny los czy miraże pisich rządów?
Obserwuj wątek
    • j-k owszem. 04.03.21, 22:29
     edico napisał:
     > Miałem nadzieję, że chociaż za granicą nauczyli cię liczyć.


     I Tu ledwie kogo stac na mieszkanie.

     a w dwa razy biedniejszej Polsce wielu nie stac.

     i trzeba grzecznie czekac, az rodzice umra, albo emigrowac.
      • j-k bzdury. 04.03.21, 23:33
       edico napisał:
       > Twój problem. Rzadko emigracja leczy z braku umiejętności radzenia sobie. ´


       tu srednia pensja (i 8 godzin) z pracy starcza na wynajecie skromnego mieszkania (2 pokoje z kuchnia)

       ale przynajmniej nie trzeba brac nadgodzin i ma sie wieczor dla siebie.
       • edico Re: bzdury. 05.03.21, 13:25
        Twoja specyficzna i nieustanna obecność na forum nie wydaje się potwierdzać tych zachwytów na temat swojej migracyjnej egzystencji. Nie wiem, gdzie konkretnie znajduje się to "tu" i to, że średnia pensja wystarcza na utrzymanie 2-pokojowego mieszkania o niczym więcej nie świadczy. Są bowiem kraje, gdzie za miesięczne pobory można nie tylko wynająć mieszkanie, ale także przeżyć także na przeciętnym poziomie.

        Daruj więc sobie to ściemnianie, ponieważ o tu zdolnościach asymilacyjnych świadczy nie tylko samo malkontenctowo ale także nieumiejętność wykorzystania przełącznika w komputerze do włączenia systemu pisowni polskiej.
        Jeśli chcesz nadal ściemniać, daruj sobie moje wpisy..
        • pies.na.czarnych Re: bzdury. 05.03.21, 14:09
         > Nie wiem, gdzie konkretnie znajduje się to "tu" i to, że średnia pensja wystarcza na utrzymanie 2-pokojowego mieszkania o niczym więcej nie świadczy.

         To "tu" znajduje się w Niemczech.
         Nie dodał, że tam dwupokojowe mieszkanie to znaczy dwie sypialnie czyli w przełożeniu na polskie warunki to jest mieszkanie trzypokojowe z kuchnią.
  • ktos_z_kosmosu Re: Dla młodych "kampery" zamiast mieszkań 04.03.21, 23:08
   Skutki polityki mieszkaniowej postsolidaruchów.
   Pod dyktando łasych na zyski banków, przez 30 lat promowali budownictwo na sprzedaż, a nie na wynajem. Tacy dobrzy wujkowie. Niech młodzi biorą kredyty i niech stają się właścicielami (podkreślam, właścicielami, czyli ich, co znaczy niech tylko oni się wyrabiają) budynków, które po 80 latach staną się ruiną i niech ich potomni (jeśli w porę zrzekną się spadku po rodzicach) biorą następne kredyty i niech kupują następne ruiny.
   Obecnie w Polsce w pułapkach kredytowych jest utopionych circa 4 miliony Polaków.
   Określenie pułapka dotyczy nie spłacających i tych spłacających i ci i ci mają comiesięczny ból głowy i to ci w swoich klitkach muszą słuchać pierdnięć sąsiada a też często dokładać się do jego czynszu bo, choć na parkingu stoi jego BMW, on biedny.
   Tak dla orientacji w zagadnieniu.
   W Polsce na hektarze można zbudować pod wynajem kompleks 44 klimatyzowanych, z małym ogródkiem i miejscem dla nawet trzech aut, prostych domów o metrażu ciut ponad 70 m za 250'000 zł każdy.
   Ale nikt na wynajem mieszkań nie buduje, a nie buduje, bo nie chce przez powiązanych z bankami, tych od kropidła i tych od 21 postulatów, być traktowany jako wróg nr 1.
   • edico Re: Dla młodych "kampery" zamiast mieszka 04.03.21, 23:26
    Jest to najbardziej realne rozwiązanie problemu mieszkaniowego bez opierania się na przekręty banków bądź liczenia na obłudne plany czy oświadczenia rządzących. Postawiłem sobie taki na działce, gdzie bez względu na porę roku w każdej chwili mogę wyskoczyć i spędzić przyjemnie czas.
    Jest jeszcze jedno rozwiązanie dla chętnych wypróbowania własnych sił - budowa niewielkiego szweckiego całorocznego domku dla studenta. W necie spotkałem się z opisem takiego domku. O ile dobrze pamiętam, można było zamówić chyba nawet projekt. Liczenie na jakieś wsparcie ze strony rządzących należy włożyć między najbardziej utopijne bajki. Taśmy z nagraniem słów Morawieckiego "U Sowy" nic nie straciły na swej aktualności.
   • taniarada Re: Dla młodych "kampery" zamiast mieszka 05.03.21, 05:33
    adria231 napisała:

    > Taniarada napisał(a) do mnie: " po co się męczysz, wynocha z tego kraju"
    > Odpowiem : po mnie zostanie pięcioro wnuków : dwoje pracuje, dwoje studiuje,
    > a jedno w liceum.
    > Co ty zostawisz po sobie ?, kto będzie pracował na twoje utrzymanie?
    Dziwne że ktoś taki jak ty może ciągle narzekać.Jedno i to samo.Czy ci było lepiej i twoim dzieciom za poprzednich rządów ?Ja już mam wypracowaną emeryturę i nadal pracuję .Ale już ostatni rok bo chcę trochę pożyć w moim ukochanym kraju. Mam dwoje od córki .Syn z synową to temat przyszłościowy.Widzę że kościół i PIS dużą ci krzywdę wyrządzili.Pozdrawiam.
    • adria231 Re: Dla młodych "kampery" zamiast mieszka 05.03.21, 05:52
     Musisz wiedzieć, że na twoją emeryturę muszą pracować inni, bo te pieniądze, które zabrano ci w postaci składek emerytalnych już dawno zostały przejedzone. Twoja emerytura, ( moja też) - to pieniądze zabierane ze składek tych , którzy pracują obecnie. Tych pracujących jednak ubywa, a nas pobierających emerytury przybywa. O tym właśnie pisałam, o tym dlaczego tak się dzieje....A ty , jak zwykle - oburzony i nawet niegrzeczny.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka