Dodaj do ulubionych

Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów

04.03.21, 15:34
Nie wiem, czy mam omamy słuchowe, ale przed chwilą radio doniosło mi, że pisi rząd uchwalił podwyżki dla lekarzy specjalistów; 19,00 zł miesięcznie( słownie dziewiętnaście złotych miesięcznie).
Wyraźnie to słyszałam. A może to podwyżka za godzinę pracy? Też nie powala z nóg, ale łatwiejsze do zrozumienia....
Nie chcę komentować, bo nie jestem pewna....
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 19:30
      Podwyżka 20 zł na godzinę... wiele osób pracuje za podobne pieniądze, przy tym nie pracuje w tym samym czasie na kilku etatach, co u lekarzy jest normą. Głośne było, jak to lekarze doprowadzili do zwolnienia dyrektora, który ośmielił się wprowadzić kontrolę (karty zegarowe) czasu ich pracy.
          • bardzogrubababa Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 19:56
            Lekarz powinien zarabiać tyle, żeby nie chciał wyjeżdżać z kraju. Czyli dużo, bardzo dużo. Inaczej będziemy zdychać na ulicach jak w trzecim świecie. Jak ktoś teraz, kiedy brakuje lekarzy, w dobie pandemii, śmie jeszcze słowo przeciwko lekarzom napisać? Nie rozumiem. Myślę, że inżynier jest łatwo zastępowalny, lekarz już nie. Nie umniejszam pracy inżyniera. Podziwiam umysły ścisłe i wiem, że nie dorastam im do pięt, ale sorry, gdyby wszyscy inżynierowie odmówili pracy na miesiąc, straty byłyby dużo mniejsze, niż gdyby to samo zrobili lekarze.
            • bardzo.cicho Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 20:05
              Sądzisz, że wysokość zarobków przekłada się na jakość? Ja myślę, że konkurencja. Możliwość wyłuskania tych z prawdziwą pasją a omijanie tych wykształconych dla prestiżu. Nie możemy stać się zakładnikami lekarzy, którzy zawsze na zachodzie będą mogli zarobić więcej.

Lekarze też mierzą się z różnymi patologiami w swoim środowisku, stwarzanymi przez starszych kolegów. Kiedyś był artykuł.

• bardzogrubababa Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 20:14
                Tak, zgadzam się, lekarze są różni. Ale ostatnio bliska osoba była hospitalizowana. Lekarz prowadzący, młodziutki człowiek, z wielką cierpliwością tłumaczył mi, jakie przeprowadzali badania, jak interpretować wyniki i jak postępować dalej. Naprawdę poświęcił mi dużo czasu i wykazał się wielką wiedzą. Cieszę się, że ten wspaniały, kulturalny człowiek pracuje w naszym szpitalu. Mam nadzieję, że nie wyjedzie za chlebem i że się nie zmieni, bo i tak bywa.
                  • bardzo.cicho Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 21:03
                    Sądzę, że nie wykorzystujemy potencjału w społeczeństwie, aby zapewnić nam opiekę zdrowotną. Sama widzisz, że to najważniejszy zawód. Znam wielu ludzi po różnych kierunkach studiów, które też budzet panstwa kosztowały (każde laboratoria kosztuja ) a nie ma pracy po tych studiach. Po medycynie jest.

• bardzogrubababa Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 21:18
                    To męczące - ciągle muszę się z tobą zgadzać ;) Wiem, że się nie rozdwoi, ale chciałabym, żeby choć pojedynczy został w Polsce. Żeby miał takie warunki pracy, żeby nie musiał dorabiać w dziesięciu przychodniach, żeby był tak etyczny, że oburzą go próby wręczenia łapówki (jest takich lekarzy coraz więcej) i żeby spożytkował swoją wiedzę. No bo skoro jemu właśnie nie zabrakło tych kilku punktów, to chyba ma w głowie niemało.
                      • taniarada Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 22:01
                        bardzo.cicho napisał(a):

> Ale może on docenia możliwości finansowe zawodu, bo są. Widać człowiek z powoła
                        > nia i może czuje misje rodaków leczyć. Też bym takiemu życzyła ozłocenia. Mam n
                        > adzieję, że moja wypowiedź nie zawiera prowokacji do kontynuacji :) Trzymaj si
                        > ę kobieto.
                        Ona się dobrze trzyma .Ty musisz uważać.
            • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 20:12
              Nieprawda.
              Zniknęłyby na długo wszystkie elektrownie, nie działałby żaden szpital, pogotowie ratunkowe, straż pożarna, służby techniczne, żadna piekarnia, stanęłyby wszystkie pociągi, autobusy, w kranach nie byłoby wody, nie byłoby prasy, radia, tv, Internetu itd. Na stacjach paliw nie byłoby nic, nie działałby transport żaden, zamknięte byłyby sklepy i praktycznie wszystkie firmy produkcyjne i usługowe.
              Głupstwa piszesz. Pracujesz w medycynie?

Gdyby wszyscy inżynierowie odmówili pracy przez miesiąc, to z tego kraju nie byłoby co zbierać.
                • bardzogrubababa Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 20:24
                  Naprawdę tak uważasz? A co inżynier robi w sprawie utrzymania ciągłości pracy w piekarni? Nie jestem lekarzem, niestety. Wiem coś za to o pracy w energetyce. Naprawdę w utrzymaniu jest niewielu inżynierów energetyków. Autobus też napędzany jest inżynierem? Wszystko, o czym wspomniałeś to udogodnienia, bez których można żyć. Choć nie tak komfortowo. Nawet bez banku. No, chaos to by był, ale chyba bez ofiar śmiertelnych. Natomiast bez służby zdrowia - nie da rady.
                  • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 21:39
                    W energetyce w ogóle pracuje stosunkowo niewielu ludzi, ale bez nich padłaby po kilkudziesięciu godzinach. Szpitale też by padły, z wielu powodów. Bez prądu gniłyby ogromne ilości żywności, a w sklepach szybko nie byłoby nic. Ludzie masowo ginęliby z głodu, braku wody w miastach (bez wody człowiek padnie szybciej, niż z głodu), zimą z zimna. Pękałyby zamarznięte rury i nie w jednym bloku czy na jednej ulicy, ale prawie wszędzie w miastach.
                    Nie byłoby komfortu...

Zdawałoby się, nie możesz być aż tak głupia. A jednak.
                    • bardzogrubababa Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 21:51
                      Dziękuję za wyjaśnienia, choć mało konkretne. Nie przekonałeś mnie, że bez inżynierów energetyka w ciągu miesiąca padnie, doprowadzając do śmierci ludzi. I wiesz, w energetyce pracuje dużo ludzi. Za to mało inżynierów, szczególnie w zadaniach związanych z dystrybucją. Zakończenie świadczy o tym, że nie miałam przyjemności z rozmówcą kulturalnym, więc daruj sobie dalsze posty skierowane do mnie.
                      • taniarada Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 22:04
                        bardzogrubababa napisała:

> Dziękuję za wyjaśnienia, choć mało konkretne. Nie przekonałeś mnie, że bez inży
                        > nierów energetyka w ciągu miesiąca padnie, doprowadzając do śmierci ludzi. I wi
                        > esz, w energetyce pracuje dużo ludzi. Za to mało inżynierów, szczególnie w zada
                        > niach związanych z dystrybucją. Zakończenie świadczy o tym, że nie miałam przyj
                        > emności z rozmówcą kulturalnym, więc daruj sobie dalsze posty skierowane do mni
                        > e.
                        Ślniak miał kiedyś lampkę karbidową.Co udawała małą elektrownię jądrową.Ale ją sprzedał .
                      • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 22:10
                        Daruj to sobie raczej wypisywanie kłamstw i mydlenie ludziom oczu.
                        W energetyce pracuje stosunkowo bardzo niewielu ludzi, natomiast drogie są miejsca pracy.
                        Jak nie będzie prądu, nie będzie wody w kranach i po dwóch trzech dniach miliony ludzi będą próbowały uciekać z miast bez rzeki czy in. zbiorników wody słodkiej. Zbadane, opisane przez specjalistów. W czasie takich ucieczek z głodu i bez wody w ciągu tygodni zginą miliony, ogromne ilości ludzi starych, chorych nawet nie ruszą się z domów i w nich umrą.

Jesteś tanią i pelną tupetu oszustką i jak oszustka jesteś traktowana. Wciskaj ten kit gdzie indziej.
                        • taniarada Uspokój się 04.03.21, 22:18
                          buldog2 napisał:

> Daruj to sobie raczej wypisywanie kłamstw i mydlenie ludziom oczu.
                          > W energetyce pracuje stosunkowo bardzo niewielu ludzi, natomiast drogie są miej
                          > sca pracy.
                          > Jak nie będzie prądu, nie będzie wody w kranach i po dwóch trzech dniach milion
                          > y ludzi będą próbowały uciekać z miast bez rzeki czy in. zbiorników wody słodki
                          > ej. Zbadane, opisane przez specjalistów. W czasie takich ucieczek z głodu i bez
                          > wody w ciągu tygodni zginą miliony, ogromne ilości ludzi starych, chorych nawe
                          > t nie ruszą się z domów i w nich umrą.
                          >
                          > Jesteś tanią i pelną tupetu oszustką i jak oszustka jesteś traktowana. Wciskaj
                          > ten kit gdzie indziej.
                          Jak ty się odnosisz do damy?Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły, Domy wznosi piekarz, bo w tej pracy biegły. Handel Zagraniczny rozwijają zduni. Znają koniunktury z gawędzeń babuni. Domy, mosty, szkoły to domena szewców, A z krawców się robi zwycięstwa ich piewców. Piekarz, szewcy, zduni- każdy sercu bliski. Wspólnie zapracują na moją "Scotch Whisky" Azembski zaś whisky, aby spijać mógł: Rządzić musi ślusarz; Rządzić musi ślusarz; I musi ten ślusarz spokojnie spać bez trwóg.Rozumiemy się.
                          • taniarada Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 23:01
                            buldog2 napisał:

> No i nasz nowy chwilowy nick zniknął.
                            Słuchaj gburze.Kobieta się udziela na forum góry.Nie wszyscy tu wpisujący są totalnymi oszolomami jak ty.Wszędzie węszysz wrogów.Wszystkim wam i tobie brakuje kultury i wychowania.Umiecie tylko pisać PIS i napylać na kościół .I dlatego każdy normalny to forum omija z daleka.
                              • adria231 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 05.03.21, 04:38
                                Przypoimniała mi się teraz czytanka z elementarza: " murarz domy muruje, krawiec szyje ubrania, ale nic by nie uszył, gdyby nie miał mieszkania"....
                                Tyle dziesiątek lat minęło , a mnie przypomniała się z dzieciństwa historyjka o tym, że wszyscy ludzie wykonywające różne zawody są dla siebie potrzebni. A teraz najbardziej potrzebni są lekarze, bo dotknęła nas zaraza największa , jaką można sobie wyobrazić.I pamiętamy, jak władza potraktowała strajkujących rezydentów, jak potrraktowała strajkujące w sejmie matki z niepełnosprawnymi dziećmi. Doczekaliśmy się, że już "zmarło spore miasto, a codziennie spada jeden duży samolot pełen pasażerów na polską ziemię". Wychodzi teraz w całej okazałości , co się dzieje, jeżeli nieodpowiedni ludzie zajmują pewne stanowiska.
    • bardzo.cicho Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 04.03.21, 19:56
      Odnośnie specjalistow czy lekarzy pisałam kiedyś, że aby rozładować kolejki powinno się ich przyjmować więcej. Mnóstwo zdolnych do wykonania zawodu osób znajduje się pod kreską po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Kiedyś ktoś opisywał jak na roku prowadzono rekrutację na specjalizację okulisty - 1 miejsce na roku. A potem kolejki.

Gdyby zarobki lekarzy były tak fatalne, nie byłoby tylu chętnych do studiowania po kilka osób na miejsce

• m.c.hrabia Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 05.03.21, 14:44
      system zdrowia jest cały czas socjalistyczny , państwo udaje ,że coś robi a w gruncie ,a lekarze prywatyzują system na potęgę.
      dopóki będzie możliwość pracy na NFZ i jednocześnie prywatnie to nic się nie zmieni.
      ps1 zna ktoś kraj w którym lekarz pracujący w szpitalu może po godzinach zatrudnić się u konkurencji.

ps2
      znajoma miała skierowanie do endokrynologa , w przychodni przyszpitalnej zapisy na grudzień, do tego samego lekarza w przychodni prywatnej (300 zł) za trzy dni.
      • snajper55 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 14:26
        m.c.hrabia napisał:

> system zdrowia jest cały czas socjalistyczny , państwo udaje ,że coś robi a w g
        > runcie ,a lekarze prywatyzują system na potęgę.
        > dopóki będzie możliwość pracy na NFZ i jednocześnie prywatnie to nic się nie zm
        > ieni.

A dlaczego miałoby nie być takiej możliwości? Którzy pracownicy pracujący w firmie państwowej mają zakaz pracy w firmie prywatnej?

> ps1 zna ktoś kraj w którym lekarz pracujący w szpitalu może po godzinach zatrud
        > nić się u konkurencji.

A znasz kraj, w którym funkcjonuje taki zakaz?

> ps2
        > znajoma miała skierowanie do endokrynologa , w przychodni przyszpitalnej zapisy
        > na grudzień, do tego samego lekarza w przychodni prywatnej (300 zł) za trzy dn
        > i.

No i co w tym dziwnego? NFZ ma pieniądze na 100 wizyt rocznie, to są kolejki, bo lekarz ma prawo przyjąć dwóch pacjentów tygodniowo. A gdy płaci pacjent, to lekarz nie jest ograniczany i może przyjmowac ilu da radę.

S.
      • sverir Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 15:48
        " dopóki będzie możliwość pracy na NFZ i jednocześnie prywatnie to nic się nie zmieni"

Lekarz nie pracuje na NFZ. NFZ zawiera kontrakty z placówkami. Placówki zawierają kontrakty z NFZ, ale też z prywatnymi ubezpieczycielami. Zarówno prywatne, jak i publiczne. W związku z tym postulujesz albo zakaz podejmowania pracy dla więcej niż jednego pracodawcy, albo zakaz finansowania z NFZ placówek, które korzystają także z innych źródeł.

"znajoma miała skierowanie do endokrynologa , w przychodni przyszpitalnej zapisy na grudzień, do tego samego lekarza w przychodni prywatnej (300 zł) za trzy dni"

Rozumiem, że w przyszpitalnej przychodni też odpłatność 300 złotych, a zainteresowanie takie same w jednej i w drugiej placówce, a w dodatku w jednej i w drugiej placówce lekarz sam ustala sobie listy pacjentów? No to sytuacja porównywalna.
        • sverir Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 14:14
          Jak inżynierowie przejdą na pensję sterowaną odgórnym rozporządzeniem ministra właściwego ds. inżynierów, to taka dyskusja będzie miała sens. Dopóki jednak ich wynagrodzenie jest czysto rynkowe, przywoływanie w tym momencie inżynierów tego sensu nie ma.
          • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 17:16
            Jeżeli lekarze otrzymują pensje sterowaną odgórnym rozporządzeniem ministra właściwego ds. lekarzy i ich wynagrodzenie nie jest rynkowe, to zasadna jest (ma sens) dyskusja na temat blokowania zatrudnienia lekarzy ze Wschodu oraz hejtowanie i szkalowanie tychże przez władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jeżeli sterowana odgórnie pensja lekarzy nie ma mieć związku z wynagrodzeniami w wielkich grupach ludzi z wyższym wykształceniem zatrudnionych na zasadach rynkowych, to na czym opierają się kryteria ustalania pensji lekarzy.
            • sverir Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 18.03.21, 07:06
              "Jeżeli lekarze otrzymują pensje sterowaną odgórnym rozporządzeniem ministra właściwego ds. lekarzy i ich wynagrodzenie nie jest rynkowe, to zasadna jest (ma sens) dyskusja na temat blokowania zatrudnienia lekarzy ze Wschodu oraz hejtowanie i szkalowanie tychże przez władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi."

Tylko pod warunkiem pełnej akceptacji ręcznego sterowania wynagrodzeniem lekarzy. Zgadzasz się na to? A inżynierom też powinien minister określać wysokość zarobków?

"Jeżeli sterowana odgórnie pensja lekarzy nie ma mieć związku z wynagrodzeniami w wielkich grupach ludzi z wyższym wykształceniem zatrudnionych na zasadach rynkowych, to na czym opierają się kryteria ustalania pensji lekarzy"

Pensje lekarzy w publicznych placówkach opierają się na widzimisię ministra zdrowia. Ciekawe, bo inżynierowie zatrudnieni w publicznych spółkach, mają wynagrodzenie oparte na negocjacjach stron. W którą stronę powinien iść nasz kraj? Ręcznego sterowania wynagrodzeniem?
              • buldog2 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 18.03.21, 08:59
                W którą stronę powinien iść nasz kraj? Ręcznego sterowania wynagrodzeniem?

Na ten temat nie wypowiadam się, mówię wyłącznie o wynikach. Na marginesie, inżynier nadzorujący budowę jest rozliczany z wyników, jego ciągła obecność nie jest konieczna. Co innego obecność lekarza przy wykonywaniu badań, przy operacji itd.
                A może wysokość płac uzależnić od IQ danej grupy zawodowej?
        • snajper55 Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 14:30
          buldog2 napisał:

> To prawda. Niezależnie od powyższego warto wiedzieć, ilu pensjom inżyniera ma s
          > ię równać sprawiedliwa pensja lekarza w publicznej ochronie zdrowia.

Co to jest "sprawiedliwa pensja"??? Chcesz aby ktoś ustalał sprawiedliwe pensje i sprawiedluwe ceny? To już było.

S.
        • bardzo.cicho Re: Ogromne podwyżki dla lekarzy specjalistów 17.03.21, 17:54
          Chyba twój wątek buldog został wycięty. Dla starszych pokoleń pan doktór to autorytet jak ksiądz, niewazne jakie farmazony by gadał i pozbawiał zdrowia pacjenta. Jak ktoś stara się sam być dobrym fachowcem w swojej dziedzinie po latach studiów to i od każdego innego specjalisty oczekuje zaangażowania a nie bonusa na start według jakiegoś przestarzałego hierarchicznego, autorytarnego systemu. Dziś właściwie trudniej o chętnych do zawodu nauczyciela niż lekarza.

U mnie w bloku mieszkają lekarze z Ukrainy. Nie narzekają.

Druga kwestia, to to, że często do specjalisty można się dostać, ale ten nie ma możliwości dać skierowania na badania, bo limit wyczerpany. Kiedyś państwowo specjalista zapisał mi suplementy na dolegliwość, której nie miałam, a olał problem faktyczny, a specjalista opłacany przez firmę, w której pracowałam wysłał mnie z tym samym problemem w ciągu tygodnia na 3 dniowy pobyt w szpitalu, gdzie mi badania zrobili.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka