Dodaj do ulubionych

Co czeka emerytów w krainie PiS?

06.03.21, 08:48
Paweł R., wykładowca uniwersytecki i radny PiS w Częstochowie, usłyszał zarzut karny za spowodowanie rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni. Podczas jednej z manifestacji Strajku Kobiet miał kopnąć 72-letniego uczestnika protestu.
Najpierw pałowali i gazowali kobiety.Kopali do tej pory tylko narodowcy i naziole.Teraz do kopania emerytów zabierają się wykładowcy uniwersyteccy wyznania pisowskiego.
Coraz lepiej
Obserwuj wątek
  • taniarada Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 09:10
   Wklej linka .To nie jest zwykły emeryt .Rysiu Raczek to znany aktywista.Pojawia się gdzie są zadymy przeciw PISowi.26 października 2020 roku w Częstochowie odbywał się największy Strajk Kobiet, w którym brało udział kilka tysięcy protestantów. Sytuacja była od samego początku napięta, a konflikt eskalował na Jasnej Górze, gdzie policja musiała użyć gazu łzawiącego.

   Radny Paweł R. najpierw wraz z innymi osobami zastawiał częstochowską Archikatedrę, a później był wśród osób, które zablokowały protestującym wejście na Jasną Górę. Tam miał dojść do wydarzeń, o których mówi Ryszard Raczek.

   - Zostałem kopnięty przez radnego i się przewróciłem. O sprawie jeszcze tego samego dnia zawiadomiłem policję - mówi Ryszard Raczek."W obliczu pojawiającej się dzisiaj informacji na mój temat powiem tylko tyle i aż tyle. Oskarżenia Ryszarda Raczka są nieprawdziwe. Ani wobec niego, ani nikogo innego nic takiego nie miało miejsca. To nie przypadek pojawienia się dzisiaj takich informacji. W ten sposób ludzie prezydenta K. Matyjaszczyka uprawiają brudną politykę za moją aktywność w Radzie Miasta.
   Po zakończeniu postępowania przekażę opinii publicznej jego wynik. Każdego, kto kłamliwie oczernia mnie godząc w moje dobre imię pociągnę do odpowiedzialności karnej." - napisał radny.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://czestochowa.naszemiasto.pl/czestochowski-radny-pawel-r-uslyszal-zarzut-za-kopniecie/ar/c1-8169107&ved=2ahUKEwiiwMLamZvvAhVQPOwKHftSD_44ChAWMAF6BAgJEAI&usg=AOvVaw1V-tBxGf6nn9hmLYHjx-Aq
  • taniarada Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 13:57
   Z emeryta to niezłe ziółko.Kandydat na radnego z SLD w roku 2918.Nie uzyskał mandatu.W życiu się nie narobił .Zdrowy byk.Miał sprawę za wieszanie koszulek na pomnikach z napisem konstytucja.Wicedyrektor MPK zwolniony .Ale sprawę wygrał.Przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Częstochowie.Ma tych fuch bez liku.Bity komuch .
  • taniarada Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 13:59
   Rząd przeznaczy dla emerytów w 2021 r. ponad 33 mld zł, blisko 10 razy więcej niż PO-PSL w 2015 r.

   1. Rozpoczęły się wypłaty emerytur i rent, zwaloryzowanych od 1 marca wskaźnikiem 4,16% (inflacja za 2020 rok plus 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2020 roku), przy czym najniższa kwota podwyżki wyniesie 50 zł.
   W ten sposób najniższe świadczenie emerytalne w Polsce wyniesie w 2021 roku 1250 zł brutto i będzie wyższe od najniższego świadczenia emerytalnego w 2015 roku o 370 zł (wynosiło 880 zł), a wiec o ponad 42%.
   Na realizację procesu waloryzacji emerytur i rent zarezerwowano w tegorocznym budżecie kwotę blisko 11 mld zł i będą to środki o blisko 2 mld zł wyższe, niż te przeznaczone na waloryzację w 2020 roku (wtedy na ten cel przeznaczono 9,1 mld zł).

   2. Ale rok 2021 to rok wypłaty 13. emerytury (w marcu i kwietniu), która od 2020 jest już świadczeniem stałym (na podstawie ustawy uchwalonej w lutym 2020 roku), ale także jednorazowego świadczenia w postaci 14. emerytury, która będzie wypłacana w listopadzie i grudniu tego roku.
   Na obydwa te dodatkowe świadczenia rząd zarezerwował w tegorocznym budżecie kwotę blisko 22 mld zł, kwotę około 11,7 mld zł na 13. emeryturę i 10,3 mld zł na 14. emeryturę, ponieważ ta ostatnia będzie wypłacana w pełnej wysokości (czyli w kwocie 1250 zł brutto) tylko świadczeniobiorcom, których świadczenia nie przekraczają 2,9 tys. zł brutto (powyżej tej kwoty będzie pomniejszana na zasadzie „złotówka za złotówkę”).
   Sumarycznie więc dodatkowe środki wypłacone w tym roku emerytom i rencistom na waloryzację, a także w postaci 13, i 14. emerytury, wyniosą przynajmniej 33 mld zł i będą one aż 10-krotnie większe, niż te przeznaczone na podwyżki emerytur w 2015 roku (w ostatnim roku rządów PO-PSL), kiedy wyniosły 3,6 mld zł.

   3. Przy tej okazji należy przypomnieć, że w ciągu ostatnich 5 lat, rząd Zjednoczonej Prawicy wprowadził aż 8 nowych korzystnych rozwiązań dotyczących środowiska emerytów i rencistów (czyli ponad 10 mln świadczeniobiorców).
   Najważniejszą decyzją było oczywiście obniżenie wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn), co kosztuje rocznie dodatkowo około 10 mld zł, a także wprowadzenie stałej wspomnianych już wyżej 13. emerytury, a w roku 2021 także jednorazowej 14. emerytury.
   Wprowadził także podwyższenie kwoty wolnej pod podatku z 3 do 8 tysięcy dla osób o najniższym poziomie dochodów (co objęło także emerytów pobierających niepełne świadczenia), podwyższył najpierw do 1 tys. zł, a od marca 2019 roku do 1,1 tys. zł najniższe świadczenie emerytalne i rentowe, a od marca 2020 do 1,2 tys. zł, a w 2021 roku 1250 zł, wprowadził także wspomniany wyżej kwotowo-procentowy sposób waloryzacji świadczeń.
   Od 2020 roku środowisko emeryckie skorzysta także na obniżce o 1 punkt procentowy stawki podatku PIT, została ona obniżona z 18% na 17% dla wszystkich podatników, a wiec także i emerytów.
   Wprowadzono także tzw. świadczenie mama - 4 plus dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej 4 dzieci (obejmuje ok. 60 tysięcy matek, które do tej pory nie miały żadnego świadczenia emerytalnego albo miały świadczenia niepełne).
   Rząd realizuje także od 4 lat program leki-75 plus przyznający nieodpłatnie leki osobom powyżej 75 roku życia (w 2018 roku ten program kosztował 0,7 mld zł, w jego ramach wydano seniorom 60 mln opakowań nieodpłatnych leków, a w 2019 na ten cel przeznaczono już 0,8 mld zł, w 2020 roku było to już 1 mld zł, a na rok 2021 przewidziano kwotę 1,2 mld zł).
   4. Ponieważ posłowie opozycji, a szczególnie Platformy co i rusz podważają skuteczność polityki gospodarczej i społecznej rządu Zjednoczonej Prawicy, ostatnio zaś kwestionują skuteczność uszczelnienia systemu podatkowego, powinni wreszcie wyjaśnić jak to jest możliwe, że obecny rząd jest stać na tak ogromne przyrosty wydatków na różne cele, a rząd PO-PSL przez 8 lat „klepał biedę” i jak to ujmował finansowy guru tego rządu Jan Vincent Rostowski „pieniędzy nie ma i nie będzie”.
   Jak to jest możliwe, że od kwietnia 2016 roku do tej pory, rodzinom wychowującym dzieci wypłacono ponad 135 mld zł, a emerytom i rencistom tylko w roku 2021 dodatkowo 33 mld zł czyli blisko 10-krotnie więcej niż rząd PO-PSL w 2015 roku w ostatnim roku swoich rządów i to wszystko przy wyraźnym zmniejszaniu relacji długu publicznego do PKB przynajmniej do roku 2019 (od 2020 roku ta relacja się pogorszyła ze względu na wydatki ponad 200 mld zł przeznaczone na wsparcie gospodarki po pandemii covid19).
   Może w ramach kolejnych konferencji programowych.www.salon24.pl/u/zbigniewkuzmiuk/1117249,rzad-przeznaczy-dla-emerytow-w-2021-r-ponad-33-mld-zl-blisko-10-razy-wiecej-niz-po-psl-w-2015-r
   • meflst0feles Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 22:47
    taniarada napisał(a):

    > Rząd przeznaczy dla emerytów w 2021 r. ponad 33 mld zł, blisko 10 razy więcej n
    > iż PO-PSL w 2015 r.

    Emerytury podobno pochodzą z FUS, a ich kwota miała zależeć od tego kto sobie ile uzbierał (system zdefiniowanej składki), a nie od tego ile łaskawie dorzucą politycy.
    Dziś rząd stać na to, żeby dopłacić do zobowiązań FUS i jeszcze coś dorzucić, a jakiś inny rząd za 15 lat powie, że musi zmiejszyć emerytury (czy to w formie opodatkowania, czy to zastosowania jakiegoś niekorzystnego przelicznika), młodsze pokolenia nie liczą na swoje wirtualne konta w ZUS i mają rację.
    Więc tu pojawia się pytanie czy lepszy jest rząd PiS, który na emerytuary dodatkowo przeznacza z budżetu więcej, czy lepszy był rząd PO-PSL, który z budżetu przeznaczał mniej. I dla kogo lepiej (to podobnie jak z 500+, dla tego kto pobiera lepiej, a ten kto tylko dorzuca się do wspólnego budżetu może powiedzieć, że wolałby żeby te pieniądze zostały spożytkowane inaczej).


    > Jak to jest możliwe, że od kwietnia 2016 roku do tej pory, rodzinom wychowujący
    > m dzieci wypłacono ponad 135 mld zł, a emerytom i rencistom tylko w roku 2021 d
    > odatkowo 33 mld zł czyli blisko 10-krotnie więcej niż rząd PO-PSL w 2015 roku w
    > ostatnim roku swoich rządów i to wszystko przy wyraźnym zmniejszaniu relacji d
    > ługu publicznego do PKB przynajmniej do roku 2019 (od 2020 roku ta relacja się
    > pogorszyła ze względu na wydatki ponad 200 mld zł przeznaczone na wsparcie gosp
    > odarki po pandemii covid19).

    To było możliwe, bo pomimo kryzysów, z którymi borykała sie koalicja PO-PSL, finanse publiczne pozostawili w dobrym stanie, wzrost gospodarczy przyśpieszył dopiero pod koniec ich rządów i pojawiła się przestrzeń na dodatkowe wydatki.
    Przecież PO pod koniec 2. kadencji też dostrzegła możliwość zwiększenia wydatków i planowała w systemie podatkowym prospołeczne zmiany, bardzo korzystne dla rodzin z dziećmi, ale było to zmiany na tyle skomplikowane, że chyba mało kto to rozumiał. A 500 plus do ręki PiSu to był konkret.
    Zaś obecnie (jak sam słusznie przyznaje autor tej publikacji) te dodatkowe świadczenia będą pochodzić z rosnącego deficytu.
   • 99venus Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 14:59
    Trudno wykładowcę uniwersyteckiego nazwać ciemnym ludem. Cham z całą pewnością.Szkoda,że nie podali jak umiwersytet zaszczycil swoją obecnością.Najzabawniejsze,że taki jaskiniowiec zawsze znajdzie obrońców pochodzących z tego samego szamba.
    Jal lud jest ciemny, w dodatku na własne zyczenie to niech się nie dziwi,że ma to co ma.
   • taniarada Re: Co czeka emerytów w krainie PiS? 06.03.21, 16:41
    bardzo.cicho napisał(a):

    > Wille na Żoliborzu pilnował kordon 80 furgonetek. Jasnej góry na zawołanie prez
    > esa miał pilnować ciemny lud, a teraz ten lud ponosi konsekwencje.
    Dwa lata temu Jasnej Góry pilnowało ponad 200 furgonetek moja droga.Gdy LGBT chciało się tam wedrzeć i ludzie dobrej woli.Co to jest 80 samochodów wobec tej tłuszczy gotowej na wszystko.Tylko swojej duszy nie dodawaj diabłu proszę cię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka