Dodaj do ulubionych

O co chodzi z Płk Klichem ?

19.03.21, 20:14
Dzisiaj od rana - TVP Info informuje o zarzutach płk Klicha wobec Premiera Tuska n.t. przebiegu śledztwa ws katastrofy smoleńskiej. Klich był tyle lat cicho i naraz tyle "szumu". Czy może Klich ma zastąpić Macierewicza w najbliższej rocznicy gdzie będzie informować o sensacyjnych nieprawidłowościach ?
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 19.03.21, 20:20
      O co chodzi ,o co chodzi.TVP1 wyemitowała fragmenty nagrania z "poufnej narady" u premiera Donalda Tuska, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Według autorów reportażu nagranie miało zostać zniszczone.

W spotkaniu uczestniczył Edmund Klich, który po katastrofie smoleńskiej został akredytowanym przedstawicielem Polski przy wojskowo-cywilnej komisji rosyjskiej (MAK) badającej przyczyny tragedii, a także: minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, sekretarz kolegium ds. służb specjalnych Jacek Cichocki, minister obrony Bogdan Klich, minister spaw wewnętrznych Jerzy Miller, zajmujący się kontaktami z rodzinami ofiar minister Michał Boni oraz szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska.

Jedną z przyczyn zwołania narady miała być prośba Klicha o spotkanie w związku z prowadzeniem procesu wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem.

W reportażu TVP1 wskazano m.in. że Klich został wysłany do Rosji bez wsparcia, bez zaplecza, bez tłumaczy, a nawet bez pieniędzy, a po czterech dniach jego pobytu w Rosji, odebrano łączność kryptograficzną z krajem.

Tusk poinformował na nagraniu, że jedną z przyczyn zwołania narady jest prośba Edmunda Klicha o spotkanie w związku z prowadzeniem procesu wyjaśniania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem. - A drugi powód się narodził w ostatnich godzinach, czyli wystąpienie publiczne pana przewodniczącego - powiedział ówczesny premier.
      Chodzi o wywiad dla TVN, w którym Klich oświadczył: - Zasady są jasne. Projekt raportu przygotowuje strona rosyjska. My mamy 60 dni na odpowiedź i wszystko. Oni tę odpowiedź, te nasze uwagi mogą uznać albo nie.

Na nagraniu słyszymy, jak Klich wyjaśnia dlaczego rozmawiał z dziennikarzami. - Przyleciałem na własną rękę przedwczoraj, bo widziałem, że wszystkie moje próby kontaktu z panem premierem: pierwszy to był 15 kwietnia, kiedy wysłałem, można powiedzieć błagalne pismo. Zapewniono mnie, że pójdzie bezpośrednio do pana premiera. Nie wiem, czy pan premier otrzymał, czy nie - mówi Klich.

- Nie miałem zamiaru nawet informować mediów, ale widzę, że nie ma szans na spotkanie. W związku z tym podjąłem ten dramatyczny krok. Bo ja czuję na sobie wielką odpowiedzialność za to, co robię, natomiast w tej mojej pracy nie było żadnego zrozumienia osób, z którymi się kontaktowałem - podkreślał.

W reportażu wskazano, że Klich został wysłany do Rosji bez wsparcia, bez zaplecza, bez tłumaczy, a nawet bez pieniędzy. - Czy nie stać państwa polskiego na to, żeby wysyłając mnie w taką misję nie zapewnić mi chociażby jednego tłumacza.www.salon24.pl/newsroom/1120272,tvp-publikuje-nagranie-z-tajnej-narady-u-premiera-donalda-tuska-tuz-po-katastrofie-smolenskiej
        • x2468 Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 07:16
          Streszczę taniznę: Kiedyś w PRL TV pościła następującą wiadomość: "Jak informuje szwedzka tv, Kuroń nawołuje do palenia komitetów", i tu pościła odpowiedni wycinek z zapisu wypowiedzi Kuronia który faktycznie powiedział: Nie palcie komitetów, zakładajcie własne." Wycieli "Nie", wycieli "zakładajcie własne", zostało "palcie komitety".
          Kur...ski zapamiętał nauki pobrane od Szczepańskiego i jego wzorem puszcza ciemnemu ludowi powycinane z i sklejone w jedną całość fragmenty.
      • snajper55 Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 19.03.21, 22:20
        taniarada napisał(a):

> O co chodzi ,o co chodzi.TVP1 wyemitowała fragmenty nagrania z "poufnej narady"
        > u premiera Donalda Tuska, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Według
        > autorów reportażu nagranie miało zostać zniszczone.

Tak to tylko w TVP. Emitować nagranie twierdząc że zostało zniszczone potrafi tylko TVPiS.

S.
    • 141288bs Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 20.03.21, 09:25
      Po jaka cholere piszesz(albwu) o czyms czego jako niemowle, naturalnie nie mogles wprowadzic do pamieci.
      - Plk Edmund Klich, iuz po tygodniu pracy "Miedzynarodowej Komisji d/s Badan Wypadkow Lotniczych", publicznie informowal, ze jego rola w tej komisji polega na biernym uczestnictwie w jej "pracach". Mowil tez o oddaniu ruskim w calosci, wyjasnienia przyczyn katastrofy.
      • eiran Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 08:35
        Tow. niegraczow samodzielnie (tak życzliwie zakładam) popełnił kilkadziesiąt (co najmniej) wpisów dyskredytujących Edmunda Klicha jako kompletnego idiotę, niemającego bladego pojęcia o tym jak latają i upadają samoloty, a tu widzę świeże zaczątki rehabilitacji emerytowanego pułkownika.
    • haen2010 Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 08:35
      Dla mnie ten facet to typowy, ograniczony wojskowy, któremu trafiła się katastrofa tysiąclecia. Taki zupak, tępak z parciem na szkło. Nie mógł pojąć, że Tusk nie może z nim gadać prywatnie, bo to znaczyło odpowiedzialność za działania polskiej komisji. No to polazł do TVN.
      Osobiście uważam, że Tusk uciekając z komisji między rządowej premierów Putina i Tuska popełnił historyczny błąd. Należało tam być i wyjaśnić do spodu przyczyny, łącznie z komunikacją Kaczusiów z godz. 8.20 i nakazem lądowania ze względów politycznych.
      Tylko zyskał tylko pogardę Putina jako miękiszon, bo przedtem stosunki były lepsze niż poprawne. Jak wspólne potępienie i ekspiacja Rosjan za zbrodnie Stalina. 7 kwietnia 2010.

Dzisiaj pijemy piwo tuskowego tchórzostwa. Można napisać, że sam wypromował syf rządów syndykatu mafii pisowskiej i kościelnej.
        • taniarada Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 11:35
          141288bs napisał:

> heniu, to nie tchorzostwo tuskowe...to taktyka Tuska ktora ma go bronic przed p
          > osadzeniem o udzial w zamachu
          Niektórym POwywalało bezpieczniki w mózgach. Ale jak może być w kraju w którym kilkadziesiąt lat rządził debilizm. To typowe 'nawroty chorobowe' czyli tzw ataki.Ale henek nie jest platfusem.
      • 141288bs Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 13:02
        taniarada napisał(a):

> Ciekawostką jest to że 5 minut po katastrofie było wiadomo kto zawinił .To jes
        > t ciekawostka.

- To byla podpowiedz Putina...naglasnic szto byla wina pajlotaw, i te glupole Sikorski z Tuskiem dali sie Putinowi wrobic sie.
      • pies.na.czarnych Re: O co chodzi z Płk Klichem ? 21.03.21, 23:36
        taniarada napisał(a):

> Ciekawostką jest to że 5 minut po katastrofie było wiadomo kto zawinił .To jes
        > t ciekawostka.

No pacz pan, a Macierewicz do dzisiaj nie wie. Powinien wreszcie przesłuchać tych trzech, którzy przeżyli i wszystko będzie jasne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka