Dodaj do ulubionych

Tajemnica ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich

21.03.21, 13:06
Lecąc do Smoleńska prezydent Lech Kaczyński zadzwonił z pokładu tupolewa do Jarosława Kaczyńskiego. Były sędzia Wojciech Łączewski twierdzi, że zna treść ostatniej telefonicznej rozmowy braci Kaczyńskich, którą odbyli przed katastrofą smoleńską. Ma ona obciążać Jarosława Kaczyńskiego - "zapis znam z akt ściśle tajnych, co gwarantuję, że zupełnie inaczej oceni sytuację po 10 kwietnia 2010 r. (...) Uważam, że ten stenogram powinna poznać opinia publiczna, by wyrobiła sobie zdanie, do czego Jarosław Kaczyński jest zdolny".

Czy w końcu kiedyś poznamy treść ostatniej rozmowy braci?
Obserwuj wątek
  • bardzo.cicho Re: Tajemnica ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich 21.03.21, 13:32
   J.K. powiedział kiedyś, że brat zadzwonił tuż przed lądowaniem i jemu tylko przekazał, że wszystko idzie zgodnie z planem. Przecież to niemożliwe, aby nie wspomniał, że są trudności z lądowaniem i że mają propozycje lądować w jakimś innym mieście (nie pamiętam w jakim). Nie potrafi udźwignąć prawdy i do końca jego życia będziemy babrać się w tej polskiej ranie.

     • 141288bs A watki gina, gina, gina... 21.03.21, 15:05
      by zbrodnia Tuska oczywista nie byla. Miala byc doskonala w mysleniu dwoch glupkow...Tusk, Sikorski - Putin z dlugoletnim KGB-owskim doswiadczeniem, doskonale rozpoznal tych dwoch idiotow.
      Putin to gracz z wieloletnim bandyckim doswiadczeniem, bez problemu rozegral Donalda i Radka, niczym zasmarkanych pacanow. - Nie sadze by to z Putina strony na tym sie skonczylo. Jestesmy przed wielkim wydarzeniem, Putin wymieni te dwa nazwiska jako winnych tej tragedii...stanie sie to juz za niedlugo.
      • kaczupek Re: A watki gina, gina, gina... 21.03.21, 16:07
       Putin wymienia nazwisko Lecha Kaczyńskiego jako tego, który doprowadził do tej kretyńskiej katastrofy. Podobnie mówią na całym świecie. To dlatego żadna komisja PISowska nie może znaleźć nigdzie żadnego specjalisty na świecie od badania wypadków lotniczych, który chciałby badać tą katastrofę. W Polsce po raz pierwszy na świecie bada katastrofę zespół Macierewicza składający się z samych polityków. Z glupoty Polaków śmieją się na całym świecie.
    • pies.na.czarnych Re: Tajemnica ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich 21.03.21, 14:38
     To sa moje przypuszczenia oparte na linii czasowej faktów kariery i nagłego upadku Maciora. Podejrzewam, że pewnego specyficznego dnia pisie służby wydłubały maciorowe haki.
     Prawdopodobieństwo takiej rozmowy jest bardzo duże. Kulawy będąc pod dużym stresem bezpośrednio po powrocie ze Smoleńska mógł się nieopatrznie zwierzyć Maciorowi i opowiedzieć o swoim udziale i winie w katastrofie.
  • m.c.hrabia Re: Tajemnica ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich 21.03.21, 15:52
   rozmowa odbyła się po tym jak rosyjski IŁ ze sprzętem nie dał rady wylądować, więc na 99,99% jestem pewien ,że padł wtedy rozkaz lądujcie , i oczami wyobraźni psychopata już widział nagłówki prasowe , jak to Rosjanie szykanują wielkiego prezydenta, my wylądowaliśmy a oni nie , cała kampania byłaby poświęcona temu jak to Tusk z Putinem utrudniali miernocie dostęp do bohaterów z Katynia.
  • pies.na.czarnych Re: A watki gina, gina, gina... 21.03.21, 16:43
   Już sobie wyobrażam jakie piekło byście mu zgotowali gdyby przeżył. Dywarsja byłaby najmniejszym z zarzutów. Ukrywanie nieposiadania uprawnień na tego typu samolot też jemu byście przypisali. Wpuszczenie pijanego Błasika do kokpitu...
   • niegracz Re: A watki gina, gina, gina... 22.03.21, 07:33
    No tak,
    ludzie bez wiwedzy technicznej potrafią tworzyc takie dyrdymały na temat rzekomej winy pilotów.
    - Otóż, gdyby nawet piloci spowodowali, że samolot wrabał w ziemie przy parametrach jak to opisano w raporcie MAK to jest fizycznie niemożliwe aby rozpadł sie wskutek takiego zderzenia na tak drobne fragmenty; to tylko wybuch i/lub inne działania osób trzecich.:
    - chodzi o rejetrator k3-63 -ten który bardzo trudno sfałszować, gdyż zapisuje parametry w formie mechanicznej , wyrytej na taśmie; oficjalnie napisano, że nie został odnaleziony.

    Tylko , że znalazłem przykład katastrofy o znacznie ostrzejjszych parametrach, w której ten rejestrator przetrwał - tylko z uszkodzeniami obudowy; to katastrofa Ił-18 z 2009 roku , prędkość zderzenia ponad 350 km/h; predkość pionowa 25 m/s; zniszczenia wieksze niż w Smoleńsku.

    -Dodatkowo_ ten rejestrator umieszczony jest w komorze w podłodze Tu-154 ; tak wiec akurat dla przetrwania rejestratora upadek w pozycji plecowej był korzystny ;
    - albo więć Rosjanie ukryli ten rejestrator albo został zniszczony wskutek wybuchu.
    Tertium non datur.
    Raport
    mak-iac.org/upload/iblock/ccf/report_an-12_ra-12957.pdf

    tu zdjęcia z miejsca katastrofy:"
    guedeloa.livejournal.com/4999.html
    - Ostatnio znalazłem kolejny dowód ze MAK kłamał
     • niegracz Re: A watki gina, gina, gina... 22.03.21, 08:33
      kaczupek napisał:

      > Większych kretyństwa i kłamstw to w życiu nie czytałem.

      - W raporcie MAK ?
      Najwidoczniej rzeczywiście nie przeczytałeś cytowanego przeze mnie raportu MAK;
      ale to tylko stwierdzenie faktów zgodnych z fizyka i wiedzą z wytrzymałości materiałow:
      - rejestrator K-3-63 bez trudu musiał by przetrwać zderzenie samolotu z ziemia jak wg parametrów z raportu MAK>
       • niegracz Re: A watki gina, gina, gina... 22.03.21, 08:57
        m.c.hrabia napisał:

        > musiał przetrwać tak jak tych trzech co przeżyło ..
        ..
        przeżyło 11 osób;
        w analogicznej jak wg narracji MAK katastrofie , prawie identycznego samolotu- bo Boeinga 727 - pisze o tym od 2010 roku ;

        en.wikipedia.org/wiki/Eastern_Air_Lines_Flight_66
        upadek w pozycji odwrotnej, dodatkowo na teren pokryty głazami , dodatkowo był silny pożar i cześć ofiar zginęła w skutek pożaru.

        tak więc gdyby w Smoleńsku był CFIT jak wg narracji MAK to na pewno cześć osób na pokładzie by przeżyła
        ;
        ale zamach był nie do przeżycia.
  • haen2010 Re: Tajemnica ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich 22.03.21, 09:54
   Jeszcze w TVN jest nagranie wywiadu z mężem przyjaciółki prezydentowej. Przez satelitę gaworzyła sobie z małżonkiem o banałach. Nagle przerwała rozmowę słowami " coś się dzieje, musimy kończyć". Była 8.20. Ciekawe, czy go przesłuchali.

   Kaczuś Wawelski złapał telefon by dowiedzieć się o zdrowie mamusi. Taki kit to na Grójec, szanowna komisjo. Tam się wszystko w czasie zgadza. Kazana w kokpicie i potem Błasik "śmiało, zmieścisz się."

   Piloci owszem, podjęli decyzję o zniżaniu i potem odejścia na drugi krąg. Był tam też nasz samolot z dziennikarzami któremu udało się wylądować. Ten idiota porucznik poczuł się bogiem przestworzy i zachęcał pilotów TU-154 do powtórki z jego wyczynu. Rosyjski Iliuszyn nie miał na to najmniejszej ochoty. Odleciał.

   Takie to były uwarunkowania przed 8.40 w Smoleńsku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka