Dodaj do ulubionych

Czy pójdzie siedzieć?

23.03.21, 13:43
Ten pisarz?
m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/prezydent-andrzej-duda-debil-akt-oskarzenia-pisarz-jakub-zulczyk-zniewazeni-w-serwisie-spolecznosciowym
Obserwuj wątek
    • taziuta Re: Czy pójdzie siedzieć? 23.03.21, 13:59
      superspec1 napisał(a):

> Ten pisarz?
      > m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/prezydent-andrzej-duda-debil-akt-oskarzenia-pisarz-jakub-zulczyk-zniewazeni-w-serwisie-spolecznosciowym

Nie pójdzie. Podsumowywał konkretne posunięcie Dudy.
    • ktos_z_kosmosu Re: Czy pójdzie siedzieć? 23.03.21, 14:05
      Tu bór tu las. Mogą być zawiasy. Duda w PiS ma niskie notowania i prawie każdy tam o nim ma zdanie porównywalne, z tym karanym, albo jeszcze bardziej dosadne. Niestety, mamy prezydenta, który robi z siebie pośmiewisko.
      Tak w ogóle, to pisarczyka poniosły emocje. Nie podpadając pod paragrafy, ten sam efekt by osiągnął formułując myśl, debilny pomysł, pomysły.
    • 141288bs Re: Czy pójdzie siedzieć? 23.03.21, 17:14
      superspec1 napisał(a):

> Ten pisarz?
      > m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/prezydent-andrzej-duda-debil-akt-oskarzenia-pisarz-jakub-zulczyk-zniewazeni-w-serwisie-spolecznosciowym

- wyglad menela, raczej sad nie zajmie sie takim
      • eiran Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 09:21
        To bez znaczenia. I tak Duda wygrałby wybory. PiS był gotów do fałszerstw, których nie musiał uruchamiać - wystarczyło wysłać do boju emerytów (ten wirus już nie jest groźny i nie trzeba się bać!) i utrudnić głosowanie za granicą. Gdyby zagrożenie sondażowe było większe, PiS uruchomiłby dalsze kroki, niezależnie od debila.
          • eiran Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 10:48
            Ja to kiedyś liczyłem - wyszło mi, że żeby wygrać, Trzaskowski musiałby w realu zdobyć 800 tys. do miliona głosów więcej. Radość Dudy, kiedy exit poll dał mu półprocentową przewagę z jednoczesnym stanowiskiem firmy badawczej, że w świetle wyników nie da się powiedzieć kto wygrał, otóż ta radość świadczy, że wszystko było pod kontrolą.
            • yoma Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 11:18
              Nie mówię, że nie - ale teraz patrz, z tych 51% głosujących na dudę połowa nie głosuje na dudę albo nie głosuje wcale, bo ma wdrukowane "duda debil". Albo i więcej niż połowa, bo suweren podatny na działania podprogowe jest.

Jakiż świat byłby piękny!
    • ktos_z_kosmosu Re: Czy pójdzie siedzieć? 23.03.21, 18:00
      Nie to pytanie.
      To pytanie powinno brzmieć, czy obraza najwyższych przedstawicieli władz państwa powinna być ścigana z paragrafu czy nie. Inaczej, czy jesteśmy za państwem prawa, czy za państwem wolnej amerykanki.
      To ważne pytanie, no bo jeśli wolno, to słuszną dosadną krytykę z moralnego i logicznego punktu widzenia, stawiamy na równi z niesłusznymi i nagannymi szarżami jakiejś oszalałej ekstremy.
      Duda z kaczorem wieczni nie będą i o tym należy pamiętać.
      Chodzą słuchy, że PiS już chce zlikwidować paragrafy chroniące przed lżeniem najwyższych osób w państwie. Jeśli to prawda, to znaczy, że PiS już przygotowuje się zmian we władzach kraju i furtkę swoim opętanym szaleńcom otwiera by ci mogli bezkarnie robić to co jedyne potrafią, bez opamiętania i nawet odrobiny refleksji lżyć wszystkich i z błotem mieszać bo politycznie się opłaca.
      W tym są mistrzami.
      • taniarada Powinien dla przykładu 23.03.21, 19:26
        ktos_z_kosmosu napisał:

> Nie to pytanie.
        > To pytanie powinno brzmieć, czy obraza najwyższych przedstawicieli władz państw
        > a powinna być ścigana z paragrafu czy nie. Inaczej, czy jesteśmy za państwem pr
        > awa, czy za państwem wolnej amerykanki.
        > To ważne pytanie, no bo jeśli wolno, to słuszną dosadną krytykę z moralnego i l
        > ogicznego punktu widzenia, stawiamy na równi z niesłusznymi i nagannymi szarżam
        > i jakiejś oszalałej ekstremy.
        > Duda z kaczorem wieczni nie będą i o tym należy pamiętać.
        > Chodzą słuchy, że PiS już chce zlikwidować paragrafy chroniące przed lżeniem na
        > jwyższych osób w państwie. Jeśli to prawda, to znaczy, że PiS już przygotowuje
        > się zmian we władzach kraju i furtkę swoim opętanym szaleńcom otwiera by ci mog
        > li bezkarnie robić to co jedyne potrafią, bez opamiętania i nawet odrobiny refl
        > eksji lżyć wszystkich i z błotem mieszać bo politycznie się opłaca.
        > W tym są mistrzami.
        Z patologią twitterową trzeba walczyć.A za ostatniej chamstwo wobec mnie .Nie podam choć mam zięcia prawnika .Ale wirtualnie masz od de mnie po twarzy.
    • haen2010 Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 06:42
      Ten pozwany nie ma racji. W ich systemie wyborczym taka nominacja przez elektorów występuje. Teoretycznie, gdyby wygrany nie był godzien zająć tego stanowiska z oczywistych przyczyn. Takie końcowe zabezpieczenie.
          • eiran Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 10:43
            Jest przepis zakazujący znieważania prezydenta, jest prokuratura, która uważa, że użycie słowa "debil" we wpisie na portalu społecznościowym wyczerpuje znamiona takiego znieważenia i - zapewne w przyszłości - będzie sąd, do którego oskarżenie z tej prokuratury trafi. ]Jaki będzie status konkretnego składu sędziowskiego - trudno przewidzieć. Może zostanie wylosowany tak jak żona sędziego Nawackiego. A odpowiadając na pytanie - tak, wierzę w niezawisłość poszczególnych sędziów, wielu z nich ma dość odwagi, żeby np. skazać Jana Śpiewaka, Mariusza Kamińskiego, albo Macieja Wąsika; ale niektórzy sędziowie mogą być konformistami, zawdzięczającymi swoją karierę obecnej władzy.
            • jureek Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 10:56
              eiran napisał:

> wielu z nich ma dość odwagi, żeby np. skazać Jana Śpiewaka,

Ten sędzia, który skazał Śpiewaka, to rzeczywiście odważny jak cholera. Nie tylko, że odważnie, wbrew naciskom środowiska prawniczego skazał Śpiewaka, ale również potrafił odważnie przeciwstawić się reżimowym naciskom i zatwierdzić areszt tymczasowy dla Margot.
                • jureek Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 11:37
                  eiran napisał:

> Jeśli chodzi o Śpiewaka, to musiał sobie zdawać sprawę, jaki hejt na niego spadnie.

Czego to się człowiek nie dowie. To Czuchnowski, Lis i inni dziennikarze głównego nurtu hejtowali sędziego, a nie Śpiewaka? Ten pierwszy do do hejtowania sędziego nawet utajnione uzasadnienie wyroku mu wykradł i upublicznił. No to rzeczywiście odważny ten sędzia, że nie ugiął się przed hejtem ze strony takich wpływowych autorytetów.
                  • eiran Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 11:43
                    Sędziego hejtowali tzw. "zwykli ludzie", z fan clubu Śpiewaka juniora. Na tutejszym forum jeden taki namolnie się dopytywał o dane sędziego, jak sądzę nie po to, żeby go obdarować bukietem kwiatów, tylko całkiem inną wiązanką.
                    • jureek Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 11:53
                      eiran napisał:

> Sędziego hejtowali tzw. "zwykli ludzie", z fan clubu Śpiewaka juniora.

No tak, to rzeczywiście wpływowa grupa, o wiele bardziej wpływowa niż środowiska prawniczo-medialno-deweloperskie. Trzeba wielkiej odwagi, żeby się przed nią nie ugiąć.

> Na tutej
                      > szym forum jeden taki namolnie się dopytywał o dane sędziego, jak sądzę nie po
                      > to, żeby go obdarować bukietem kwiatów, tylko całkiem inną wiązanką.

Jeśli mnie masz na myśli, to nie po to się dopytywałem i żadną wiązanką go nie obdarowałem. Znowu insynuujesz.
                      • eiran Re: Czy pójdzie siedzieć? 24.03.21, 12:30
                        jureek napisał:

> No tak, to rzeczywiście wpływowa grupa, o wiele bardziej wpływowa niż środowisk
                        > a prawniczo-medialno-deweloperskie. Trzeba wielkiej odwagi, żeby się przed nią
                        > nie ugiąć.

Przecież Janek Śpiewak nie ugiął się przed Czuchnowskim, a nawet wręcz przeciwnie - tak mu nabluzgał, ze nawet TVP Info biła brawo.

> Jeśli mnie masz na myśli, to nie po to się dopytywałem i żadną wiązanką go nie
                        > obdarowałem. Znowu insynuujesz.

Ciekawe w takim razie, dlaczego aż tak bardzo ci na tej informacji zależało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka