Dodaj do ulubionych

Takie pytanie mam

24.03.21, 17:12
Czy jak obiję mordę "bezmaseczkowemu" kretynowi (lub kretynce), który/a poprzez nienoszenie (lub nieprawidłowe noszenie) maseczki nastaje na moje zdrowie a nawet życie, to czy takie moje zachowanie będzie uznane jako obrona konieczna???
Obserwuj wątek
    • ktos_z_kosmosu Re: Takie pytanie mam 24.03.21, 17:43
      Zachowanie będzie uznane, w najkorzystniejszej dla ciebie wersji, jako czyn chuligański.
      Podstawa?
      Wg prawa obecnie w Polsce obowiązującego, brak maseczki nie jest łamaniem prawa. Czytaj, że to nie mienie aktualnie jest uznane przez organy prawne jako zgodne z prawem, nie stanowi dla ciebie jakiegokolwiek zagrożenia i tym samym nie daje ci podstaw do stosowania czynności obronnych, które można uznać jako czynności dokonane w obronie koniecznej.
      Dotyczy nawet czynności tak subtelnych i niewinnych, jak lanie w mordę.
    • taniarada Re: Takie pytanie mam 24.03.21, 20:11
      Ale kultura.Musisz przyjechać do Niemiec im też obić .Bo byle jak noszą walczący z wiatrakami.U nas to głupota noszenie namordników na śweżym powietrzu.Maski jednorazowe wielokrotnego użytku.Tak ogólnie to mnie to nie obchodzi .Szukam zielonookiej.
    • sverir Re: Takie pytanie mam 24.03.21, 20:25
      " to czy takie moje zachowanie będzie uznane jako obrona konieczna???"

Absolutnie nie. Gdybyś przywalił choremu, który narusza zasady kwarantanny, to może nawet, ale w przypadku zdrowego człowieka nie będziesz miał okoliczności łagodzących. Ewentualnie może jakiś biegły stwierdziłby u Ciebie ograniczoną poczytalność.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka