Dodaj do ulubionych

Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyńskiego

31.03.21, 05:18
Czarnkowi już chyba zupełnie odbiło! No to teraz czekamy na religię na maturze i obowiazkowe
"Szczęść Boże" czy... "Niech będzie pochwalony Jezus ..." zamiast zwyczajowego dzień dobry dla nauczycieli w polskich szkołach i przedszkolach.
tvn24.pl/polska/sejm-dzieci-i-mlodziezy-znamy-temat-patrze-i-nie-wierze-5056638
Obserwuj wątek
  • rkwbkn Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 07:18
   Czy będą debatować o naukach Wyszyńskiego z jego przedwojennej twórczości w "Ateneum Kapłańskim" ?

   .....
   "Na początku marca, tuż przed oświadczeniem dominikanów, do katowickiej prokuratury zgłosiła się jednak zakonnica, którą o. Paweł krzywdził w ostatnich latach"

   Chyba jednak było inaczej. To PO zgłoszeniu do prokuratury w Katowicach Dominikanie zdecydowali się wydać oświadczenie. Czy zrobiliby to bez tego? Szczerze wątpię. "
   • margit49 Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 12:14
    rkwbkn napisał(a):

    > Czy będą debatować o naukach Wyszyńskiego z jego przedwojennej twórczości w "At
    > eneum Kapłańskim" ?
    >
    Powojenne inicjatywy też można przedyskutować.

    "A Stefan Wyszyński, wtedy świeżo mianowany biskupem lubelskim, odmówił delegacji CKŻ, która zwróciła się do niego, by publicznie potępił ludzi, którzy opowiadają, że Żydzi biorą krew polskich dzieci na macę. Dlaczego? Bo proces Bejlisa, Żyda oskarżonego w 1913 r. o mord rytualny – tłumaczył – nie zakończył się, a więc nie można z całą pewnością stwierdzić, że Żydzi nie używają chrześcijańskiej krwi do produkcji macy. Chciałbym przypomnieć, że sąd carskiej Rosji uniewinnił Bejlisa. No to ja cię przepraszam, jeśli takie brednie powtarza biskup, to o czym my mówimy? "

    www.otwarta.org/o-strachu-mowi-marek-edelman/
    • rkwbkn Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 14:03
     Mieliśmy w rodzinie księdza z Podlasia w okolicach Białegostoku , wieś Juchnowiec Kościelny i tam jest pochowany . Ma ładny grób otoczone płotem metalowym . Księdzem został przed II wojną światową . Zmarł w latach 60-tych . W rodzinie mówiło się że mało brakowało a zostałby biskupem ale ostatecznie nim nie został . Chyba jest taka procedura że papież dostaje trzech kandydatów i z nich wybiera biskupa , więc on chyba był w tej trójce , był na podium można powiedzieć .
     Jak zmarł to moja rodzina dostała po nim w spadku jakieś drobiazgi w tym kilkadziesiąt książek z jego podpisem . Książki te ze względu na antysemicką treść leżały u nas całe lata na strychu jako tak wstydliwa i swoista "pamiątka" . Ostatnio wyrzuciliśmy te "pamiątki" na makulaturę uprzednio je porwawszy aby ta trucizna ideologiczna nie trafiła przypadkiem do rąk trzecich . Była tam np taka gruba książka przetłumaczona z języka francuskiego pochodząca z końca XIX wieku wydana jeżeli dobrze pamietam przez jakieś katolickie wydawnictwo wielkopolskie jakieś 120 lat temu . W książce tej były np opisy mordów rytualnych dokonywanych przez Zydów na chrześcijańskich dzieci z których wytaczano krew do produkcji macy albo opisy kradzieży przez Zydów tzw św. sakramentu i jego kłucie szpikulcami przez Zydów co powodowało wypływanie krwi Chrystusa , opis dotyczył akurat kościoła w Poznaniu . Takie brednie były w tej książce więc wcale się nie dziwię że było Jedwabne , szmalcownictwo , granatowa policja , itp
     I taki koleś karmiony antysemicką propagandą był proboszczem na Podlasiu . Wstyd się przyznać że ten ksiądz należał do naszej rodziny .
     • margit49 Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 15:05
      rkwbkn napisał(a):

      Takie brednie były w tej książce więc wcale się nie
      > dziwię że było Jedwabne , szmalcownictwo , granatowa policja , itp

      Hierarchia krk wiedziała, że to brednie, ale chodziło o podsycanie i utrzymanie niechęci - to eufemizm. Takie wątki sprawnie wykorzystywano w kazaniach. Skutecznie trzymały lud w bojaźni. Pogromy traktowano zgodnie z zasadą Mazurkowej - nie pochwalam, ale rozumiem. A wszystko w ramach wojny religijnej - moja religia jest lepsza od twojej. I żadnej refleksji, że twórcą chrześcijaństwa jest Żyd, zmartwychwstanie przypada w żydowskie święto Paschy, kultem otaczana Żydówka, dekalog żydowski itp.,itd. Oni-duchowieńtwo po prostu są niewierzący. To zawód.
  • edico Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 07:20
   Cytaty pochodzą z periodyku redagowanego przez Stefana Wyszyńskiego we Włocławku w okresie od 1932 do 1939r.: opublikowane na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia Nigdy Więcej

   "Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stojąc na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne. (…) Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa."

   "Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości. (…) Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację."
   (Ateneum Kapłańskie, 1938, zeszyt I, str. 23)

   "Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas były tylko znane w szczupłym kole lekarzy i biologów i nie wywierały większego wpływu na politykę społeczną państwa. Dziś nadszedł czas na ich rehabilitację, wytworzył się życzliwy dla nich klimat duchowy, do ich przyjęcia dojrzała szersza opinia społeczna i one dotychczas zapoznawane rozpoczęły swój pochód zwycięski. Wyszły jednak poza granice wytyczone im przez filozofię i naukę"
   (Ateneum Kapłańskie zes.1 r.24 t.41 , 1938r. )
  • redford Re: Młodzież będzie debatować o naukach Wyszyński 31.03.21, 11:39
   Nie marudź - to pikuś.
   Do czasu, jak absolwenci żłobków nie są zobligowani do recytacji z pamięci i na wyrywki dzieł wszystkich zebranych bogato oprawionych i wydanych drukiem jeszcze przed Gutenbergiem przenajakiejśtam pamięci hansaPzwei - pełga światełko w tunelu.
   Co do owych "dzieł" - każdemu, kto dostrzeże tam wszelakie "wartości" - należy się z urzędu nominacja do Nobla.
   Podstawową wartością jawi się tam tytaniczny trud przelania zasobów Rowu Mariańskiego na Marsa dziurawym sitem.
   Co do "czarnowy" to nie wiem, czy ktoś już wpadł na pomysł - per analogia - przyznawania tytułu "profesor humoris causa".
   Na drodze jego "świetlanej " kariery byłby to istotny krok.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka