Dodaj do ulubionych

A moze ekstremalny lockdown czyli ...

04.04.21, 00:15
bolesny/dluzszy lockdown gdzie ludzie, po odpowiednim przygotowaniu niezbednych zapasow, zamykaja sie w swoich domach na dluzszy okres, np. 30 dni - bez wychodzenia na zewnatrz !!

Dotychczasowe lockdowny nie przynosza poprawy sytuacjii. Ciekawe wiec czy taki ekstremalny dalby lepsze efekty w walce z pandemia ??

No i jest pytanie czy w ogole daloby sie go przeprowadzic i czy bylby akceptowalny przez wiekszosc ??
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 00:38
      amg10 napisał(a):

> bolesny/dluzszy lockdown gdzie ludzie, po odpowiednim przygotowaniu niezbednych
      > zapasow, zamykaja sie w swoich domach na dluzszy okres, np. 30 dni - bez wycho
      > dzenia na zewnatrz !!

Rozumiem że prąd sam by się robił, woda by sama dopływała, więźniowie by sami siebie pilnowali, pożary same się gasiły a chorzy w szpitalach leczyli się wzajemnie?

S.
      • amg10 Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 01:37
        snajper55 napisał:

> Rozumiem że prąd sam by się robił, woda by sama dopływała, więźniowie by sami s
        > iebie pilnowali, pożary same się gasiły a chorzy w szpitalach leczyli się wzaje
        > mnie?

Ok, ten ekstremalny lockdown moglby byc obwarowany lista wyjatkow dla sytuacji jak te powyzsze. Ale na 30 dni kazdy moglbyby nagromadzic takich zapasow prowiantu/picia by nie odwiedzac wielu sklepow, np spozywczych, technicznych, itd.
        • snajper55 Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 03:27
          amg10 napisał(a):

> Ok, ten ekstremalny lockdown moglby byc obwarowany lista wyjatkow dla sytuacji
          > jak te powyzsze.

Te powyższe to tylko drobna próbka aby ci pokazać, że nie da się ludzi zamknąć w domu, bo spora część z nich musi pracować. Także policja, transport, komunikacja, rolnictwo itp itd.

Poza tym po co? Co to ma niby dać?

S.
      • amg10 Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 01:43
        a.jej.rkoniak napisał(a):

> Muszą wyjść dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Tak, ale jednak w wyjatkowych sytuacjach mozna przezyc 30 dni bez wychodzenia z domu choc to oczywiscie pewne poswiecenie dla wiekszej sprawy.

> Prawdziwa, solidna izolacja plus poszukiwanie źródeł zachorowań to najlepsza metoda.

Tak to dobra metoda, a polaczenie jej z ekstremalnym lockdownem jeszcze ja wzmacnia.
      • pies.na.czarnych Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 14:20
        > cóż to za rodzina, nawet w Wielkanoc trzymają dziadunia w komórce.

+ zakaz nieuzasadnionego przemieszczania się. Dotychczas nic lepszego nie wymyślono.
        We wszystkich krajach, gdzie wprowadzono ostre restrykcje po 10 dniach poziom zachorowań obniża się. Spadek trwa zawsze tylko do momentu kiedy puszczają reżim.
        • mozart Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 11:44
          Tak trollu:

natemat.pl/346941,jaroslaw-kaczynski-w-tv-republika-wymiar-sprawiedliwosci-dziala-fatalnie

Jesteśmy nastawieni, by koalicja trwała do końca swojej kadencji – powiedział Jarosław Kaczyński w świątecznym wywiadzie dla TV Republika. Wicepremier ds. bezpieczeństwa zapowiedział kolejne zmiany w kraju, ale jednocześnie otwarcie przyznał się do porażki w sprawie flagowego projektu PiS, czyli nowego kształtu systemu prokuratury i sądownictwa. – Jesteśmy państwem suwerennym i mamy prawo, żeby zreformować wymiar sprawiedliwości, który rzeczywiście w tej chwili działa fatalnie, co bardzo szkodzi polskiemu państwu – stwierdził Jarosław Kaczyński.

To będzie wielki dzień dla Polski, gdy wasz plan pójdzie w PiSdu!
    • jureek Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 12:36
      Merkel chciała wykorzystać okres świąteczny i wprowadzić taki kompletny lockdown na 5 dni. Wielki Piątek i tak jest tam świętem, chciała do tego dołożyć Wielki Czwartek i byłoby 5 dni pod rząd wolnych od pracy, z zamkniętymi sklepami, zakładami pracy itd. Nie wyszło to jednak, następnego dnia wycofała się z tego pomysłu i przeprosiła. U mnie w firmie zaś było tak, że zaraz po zapowiedzi Merkel dostaliśmy maila, że w czwartek nie pracujemy i tak już zostało, także po wycofaniu się rządu z tego pomysłu.
      • taniarada Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 13:32
        jureek napisał:

> Merkel chciała wykorzystać okres świąteczny i wprowadzić taki kompletny lockdow
        > n na 5 dni. Wielki Piątek i tak jest tam świętem, chciała do tego dołożyć Wielk
        > i Czwartek i byłoby 5 dni pod rząd wolnych od pracy, z zamkniętymi sklepami, za
        > kładami pracy itd. Nie wyszło to jednak, następnego dnia wycofała się z tego po
        > mysłu i przeprosiła. U mnie w firmie zaś było tak, że zaraz po zapowiedzi Merke
        > l dostaliśmy maila, że w czwartek nie pracujemy i tak już zostało, także po wyc
        > ofaniu się rządu z tego pomysłu.
        Niemiecki sanepid ją do tego zmusił .Że ludzie się będą włóczyli.Ale sklepy spożywcze miały być otwarte.Mój szef gadał że wolne.A później szade .Ale i tak w środę jechałem.Teraz wracam we wtorek i gorzej bo test muszę zrobić.Najlepiej w lany poniedziałek.
        • jureek Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 14:31
          taniarada napisał(a):

> Niemiecki sanepid ją do tego zmusił .Że ludzie się będą włóczyli.Ale sklepy spo
          > żywcze miały być otwarte.Mój szef gadał że wolne.A później szade .

No to mam lepszych szefów. Dali wolne i nie wycofali się z tego.

> Ale i tak w ś
          > rodę jechałem.Teraz wracam we wtorek i gorzej bo test muszę zrobić.Najlepiej w
          > lany poniedziałek.

Po ile u Was testy? Bo w Opolu te szybkie antygenowe po 150 złotych, a jak chcesz mieć wynik po angielsku lub niemiecku, to musisz 220 zapłacić.
          Syn jedzie jutro, w Opolu już nie było szans zrobić testu, w końcu znaleźliśmy wolny termin w Prudniku. A tam taniocha - tylko 110 złotych i bez żadnych dopłat zaświadczenie po angielsku i niemiecku.
          • taniarada Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 15:53
            jureek napisał:

> taniarada napisał(a):
            >
            > > Niemiecki sanepid ją do tego zmusił .Że ludzie się będą włóczyli.Ale skle
            > py spo
            > > żywcze miały być otwarte.Mój szef gadał że wolne.A później szade .
            >
            > No to mam lepszych szefów. Dali wolne i nie wycofali się z tego.
            >
            > > Ale i tak w ś
            > > rodę jechałem.Teraz wracam we wtorek i gorzej bo test muszę zrobić.Najlep
            > iej w
            > > lany poniedziałek.
            >
            > Po ile u Was testy? Bo w Opolu te szybkie antygenowe po 150 złotych, a jak chce
            > sz mieć wynik po angielsku lub niemiecku, to musisz 220 zapłacić.
            > Syn jedzie jutro, w Opolu już nie było szans zrobić testu, w końcu znaleźliśmy
            > wolny termin w Prudniku. A tam taniocha - tylko 110 złotych i bez żadnych dopła
            > t zaświadczenie po angielsku i niemiecku.
            320 zł z tłumaczeniem .Ktoś bije kasę .Na granicy trzeba by szukać A nie ma czasu. Niemcy się nie pindolą .Tylko cię cofną .Gdybym był na niemieckich blachach to bym się nie szczypał.Trzymaj się w zdrowiu.
            • jureek Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 16:06
              taniarada napisał(a):

> 320 zł z tłumaczeniem .Ktoś bije kasę .Na granicy trzeba by szukać A nie ma cza
              > su. Niemcy się nie pindolą .Tylko cię cofną .Gdybym był na niemieckich blachac
              > h to bym się nie szczypał.Trzymaj się w zdrowiu.

Tobie też zdrowia życzę. Mówisz, że na niemieckich blachach nie zatrzymują do kontroli?
              • taniarada Re: A moze ekstremalny lockdown czyli ... 04.04.21, 16:14
                jureek napisał:

> taniarada napisał(a):
                >
                > > 320 zł z tłumaczeniem .Ktoś bije kasę .Na granicy trzeba by szukać A nie
                > ma cza
                > > su. Niemcy się nie pindolą .Tylko cię cofną .Gdybym był na niemieckich b
                > lachac
                > > h to bym się nie szczypał.Trzymaj się w zdrowiu.
                >
                > Tobie też zdrowia życzę. Mówisz, że na niemieckich blachach nie zatrzymują do k
                > ontroli?
                Nie wiem jak teraz.Musieli by wszystkich zatrzymywać .Nie ma szans by to wykonać.Niemieckie blachy to pewność.Szef chciał mi dać służbowego.Ale ja wolę swojego .Wysoki i krzyż nie boli.Mogę prawie jechać bez zatrzymywania .Siusiu tank do przodu.Do Polski bajka.Z powrotem będzie ciężko .Trzymaj się.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka