Dodaj do ulubionych

Rydzyk ignoruje wezwanie do sądy.

09.04.21, 13:56
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26963488,ojciec-rydzyk-nie-pojawil-sie-w-sadzie-duchowny-przebywa-na.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink //
Obserwuj wątek
  • edico Re: Rydzyk ignoruje wezwanie do sądy. 09.04.21, 16:10
   Dwóch księży zostało aresztowanych przez policję za nieprzestrzeganie w czasie mszy obostrzeń pandemii, z zarzutami narażenia ludzi na utratę życia:
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26961963,paryz-w-trakcie-mszy-nie-przestrzegano-obostrzen-dwaj-duchowni.html#e=RelRecImg6

   W przypadku niestawiennictwa świadka pierwszym działaniem sądu dyscyplinującym świadka jest nałożenie na niego kary pieniężnej. Kara ta, nakładana jest już po pierwszym nieusprawiedliwionym niestawiennictwie na rozprawie. Okoliczności odroczenia sprawy wyraźnie sprecyzowane są w Art. 214. k.p.c., co w tym wypadku nie ma miejsca. Brak jest zatem podstaw do odroczenia rozprawy. Zdarza się, że świadkowie wnoszą o usprawiedliwienie nieobecności długo po upływie 7-dniowego terminu na usprawiedliwienie, a nawet dopiero na kolejnym terminie, na który zostali wezwani. Nie jest to praktyka prawidłowa.
   • edico Re: Rydzyk ignoruje wezwanie do sądy. 09.04.21, 16:27
    Art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej stawia sprawę jasno: "Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku".

    We Francji aresztuje się księży za nieprzestrzeganie przepisów porządkowych, a w sądzie toruńskim za niestawiennictwo na rozprawie związanej z czynem zagrożonym karą ograniczenia wolności odracza się rozprawę.

    Pytam się, kto tu narusza powagę sądu?
    Rydzyk ignorujący wezwania sądowe, czy sędzia popełniające podstawowe błędy?
   • sverir Re: Rydzyk ignoruje wezwanie do sądy. 09.04.21, 20:43
    "Okoliczności odroczenia sprawy wyraźnie sprecyzowane są w Art. 214. k.p.c., co w tym wypadku nie ma miejsca"

    Przede wszystkim dlatego, że w postępowaniu karnym nie stosuje się przepisów kodeksu postępowania cywilnego, a Rydzyk nie jest w tej sprawie świadkiem, tylko oskarżonym. A kpk stanowi, że w sytuacji nieusprawiedliwionej nieobecności oskarżonego, gdy jego obecność jest obowiązkowa, przewodniczący zarządza zatrzymanie i doprowadzenie lub przerywa rozprawę w tym celu albo ją odracza. Nie było sensu przerywania rozprawy, bo zatrzymanie i doprowadzenie Tadeusza nastąpiłoby zapewne już po godzinach pracy sądu, zatem byłoby niecelowe. Stąd jedyną opcją pozostało odroczenie rozprawy.
  • kawa_poranna11 Re: Rydzyk ignoruje wezwanie do sądy. 09.04.21, 18:17
   Fajnie to koresponduje z artykułem obok, o ukaraniu przez policję premier Norwegii. W normalnym państwie nie ma świętych krów, o więcej - podkreśla się że jako osoba o szczególnej pozycji powinna być bardziej odpowiedzialna.

   Ale tu mamy polisz bantustan, bananową republikę gdzie władze państwowe jak dzieci, trzymając się za rączki pląsają, tańczą i śpiewają przed mnichem.
   A mnich ssie z naszych kieszeni kolejne miliony, żeby mieć więcej i więcej!

   I popieram - piszcie o nim po prostu "Rydzyk", żaden on nam ojciec. Niech sobie go wyznawcy nazywają ojcem.
   • j-k Bzdury. (kawy) 09.04.21, 21:48
    kawa_poranna11 napisał(a):

    > Fajnie to koresponduje z artykułem obok, o ukaraniu przez policję premier Norwe
    > gii. W normalnym państwie nie ma świętych krów, o więcej - podkreśla się że jak
    > o osoba o szczególnej pozycji powinna być bardziej odpowiedzialna.

    bzdety.
    zapomniala wystawic niebieskiego koguta.
    >
    > Ale tu mamy polisz bantustan, bananową republikę gdzie władze państwowe jak dzieci, trzymając się za rączki pląsają, tańczą i śpiewają przed mnichem.

    - dzieciniarstwo (twoje)

    Kosciol (KK) doskonale wie, ze jego czasy sie koncza i to on chodzi dzis po prosbie do Wladzy

    - a nie Wladza do niego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka