Dodaj do ulubionych

Tak czy owak - Sławek Nowak.

13.04.21, 07:52
Nie wiem, skąd wydębi mln na kaucję, bo podobno jest bosy i niewesoły. Całą kasę mu aresztowali. Kolesie w strachu, nie pomogą. Chyba wróci do resortu na Białołęce. Apelacyjny podobno już obstawiony przez PiS.

Mniejsza o to. Podobno główne jego przekręty to ukraińska "sprawiedliwość". Ciekawe, jak polski sąd będzie ich przesłuchiwał. Wyjazdowe posiedzenie w Kijowie?

Tylko szyderczy śmiech w porównaniu z jego zegarkiem i tymi, podobno z dokumentów, przekrętami na paręset tysięcy. Gdzie mu do przewałów obecnej elity. Od Kaczusia do pisowskich wójtów.
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 13.04.21, 09:16
   Ja nie rozumiem, dlaczego za domniemane ukraińskie przekręty trafił do polskiego aresztu. To znaczy, rozumiem - Ukraińcy chętnie pozbyli się go, bo tak naprawdę nic na niego nie mieli i tylko by przeszkadzał w tropieniu afery, a pisi od dawna marzyli, żeby go udupić za... zegarek.

   Polski sąd już przesłuchał świadków i dlatego go wypuścił - nikt go nie obciążył, jak siedział, więc ewentualne wpływanie teraz na świadków nie ma sensu. Ziobro musi się nieźle nagimnastykować, żeby znaleźć jakiś poważny zarzut.
   • sverir Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 13.04.21, 09:27
    "Ja nie rozumiem, dlaczego za domniemane ukraińskie przekręty trafił do polskiego aresztu"

    Polska ma zawarte ileśtamnaście umów z innymi krajami o pomocy prawnej. Jeśli przestępca z obcego kraju przebywa u nas, na wniosek odpowiedniego obcego kraju nasze służby zatrzymają, przesłuchają, a nawet wybatożą pod prysznicem, jak będzie trzeba. Lepsze to niż ekstradycja, bo mniej polityczne.
   • eiran Ja to rozumiem.. 13.04.21, 09:49
    ... Nowak był zatrudniony przez ekipę Poroszenki, a ekipa obecnego prezydenta potrzebuje różnych prostych wyjasnień, dlaczego ich obecne działania (choćby w zakresie budowy infrastruktury) idą źle. Nowak, cudzoziemiec, dobrze się nadaje na winnego, zwłaszcza ze władze jego własnego kraju chętnie się przyłączają do obciążania go.
    • haen2010 Re: Ja to rozumiem.. 14.04.21, 08:55
     Tym niemniej, gdy polskie i ukraińskie CBA piją razem wódeczkę tzw. piercowkę, (niezła czysta z papryczką chili), to wiarygodność tych moczymordów jest mocno wątpliwa.

     • kaczupek Re: Ja to rozumiem.. 14.04.21, 09:45
      Na Ukrainie wchodzi taki delikwent do celi i mówi albo zeznasz to co ci podyktujemy, albo jutro będziesz samobójcą. A w Polsce CBA znakomicie opanowało podkładanie pieniedzy, patrz reklamówka z pieniędzmi w Sopocie, czy kupno willi Kwaśniewskich.
      • buldog2 Re: Ja to rozumiem.. 14.04.21, 15:43
       W Polsce Cygan siedzi i planuje życie po wyroku. I ni stąd ni z ABC, wiesza się na łóżku.
       Drugi, świadek z Lublina, popełnia samobójstwo zaraz po aresztowaniu.
       O innych, na razie, nie wiemy.
  • ktos_z_kosmosu Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 13.04.21, 09:39
   Głupich nie sieją, sami się rodzą.
   Gdyby ten facet był mądry to:
   1 - Mądry, zegarek by wpisał, a że kwitka nie miał, to nie miał bo go zgubił. Ważne, że wpisał, czyli nie ukrywał, że ma.
   2 - Mądry małych pieniędzy nie kradnie, bo wie, że "małych złodziei wieszają, a dużym pomniki stawiają.
   3 - Mądry wie, że do dzikusów się nie jeździ. A już tym bardziej, nie robi się z nimi interesów.
   4 - Mądry wie, że bez względu na to, czy legalnie, czy nie, cokolwiek robiąc, musi dbać o dupochrony. Licho, w tym przypadku z dziobem jak muszla klozetowa, nie śpi.
  • matylda1001 Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 13.04.21, 09:54
   Pisi kpią sobie z Nowaka, ze uważa się za więźnia politycznego ale tak przecież jest. Czasy są inne i nikt nikogo nie będzie więził za ulotki antyrządowe ani za osiem gwiazdek namalowanych na transparencie. Teraz żeby kogoś udupic politycznie trzeba mu przypisać czyny kryminalne. Tak Ziobro zrobił w przypadku Nowaka a przecież wiadomo, że liczyli na to, że załamany Nowak zacznie nadawać na Tuska a tu znowu kapiszon 🤪
  • pies.na.czarnych Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 13.04.21, 13:34
   Ty się lepiej zastanów skąd pisi wezmą na odszkodowanie dla Nowaka.

   Całe oskarżenie oparte jest jedynie na zeznaniach świadków, brak jakichkolwiek dowodów. Pisi wydali sporo twojej kasy na przekupienie świadków. Niedługo zapłacisz jeszcze odszkodowanie.
     • sverir Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 14.04.21, 14:01
      "Pani sędzia uznała, że zeznania nie poparte dowodami nie są najmocniejszym argumentem prokuratury."

      Ciekawe - po 9 miesiącach sędzia uznała, że jednak nie ma dowodów? Dziwne, bo jednak sprawa dotyczyła przedłużenia aresztu. Dlatego wierzę raczej TVN24 - że nie ma obaw matactwa, bo dowody są już zabezpieczone lub częściowo korzystne dla Nowaka (w tym zeznania świadków, ale jaki to dowód) - niż Tobie, że wg sądu zeznania świadków to nie dowód.
      • pies.na.czarnych Re: Tak czy owak - Sławek Nowak. 14.04.21, 16:22
       sverir napisał:

       > "Pani sędzia uznała, że zeznania nie poparte dowodami nie są najmocniejszym arg
       > umentem prokuratury."

       >
       > Ciekawe - po 9 miesiącach sędzia uznała, że jednak nie ma dowodów? Dziwne, bo j
       > ednak sprawa dotyczyła przedłużenia aresztu. Dlatego wierzę raczej TVN24 - że n
       > ie ma obaw matactwa, bo dowody są już zabezpieczone lub częściowo korzystne dla
       > Nowaka (w tym zeznania świadków, ale jaki to dowód) - niż Tobie, że wg sądu ze
       > znania świadków to nie dowód.

       nie są najmocniejszym arg
       > umentem prokuratury


       - To nielogiczne. Dlatego, że zeznania licznych świadków są korzystne dla Sławomira Nowaka.
       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26972509,slawomir-nowak-opuscil-areszt-sad-mial-podwazyc-glowny-argument.html
       już wcześniej sąd apelacyjny, choć nie zdecydował o zwolnieniu Nowaka, miał liczne i krytyczne uwagi wobec pracy prokuratorów. Już wcześniej sąd sugerował im, że powinni skupić się głównym wątku śledztwa i najpoważniejszych zarzutach wobec Nowaka. Mowa tu kierowaniu zorganizowaną grupą przestępczą, korupcji i praniu pieniędzy.
       - Chodzi o to, że w kolejnych wnioskach o areszt prokurator nie zapowiadał konkretnych czynności w tym wątku - wyjaśnia jeden z rozmówców portalu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka