Dodaj do ulubionych

Żeby tego co ciekawe, nie przegapić.

19.04.21, 11:02
Mianowicie, by nie przegapić zjawiska konieczności zakamuflowywania przykładami doświadczeń innych, prawdy o współczesnej Polsce rządzonej przez siły, które powstały, rządy objęły i te które od wieków trwają i też rządzą, dzięki rozpowszechnianiu teorii spiskowych i w ogóle treści jakoby jakieś siły niecne zagrażały przeciętnemu Kowalskiemu z jakiegoś Pcimia.
Ku przemyśleniu pisim, oraz naiwnym od Hołowni, Kukizów i innych szachrai mieniących się być patriotami, ciekawy artykuł tu.
Ciekawy, bo zaczynamy widzieć, że o Polsce już otwarcie pisać się nie da. Widocznie robi się zbyt niebezpiecznie.
www.onet.pl/styl-zycia/noizz/q-anon-serial-dokumentalny-na-hbo-o-teoriach-spiskowych-q-nadchodzi-burza/0mmkgwc,3796b4dc
Obserwuj wątek
  • ktos_z_kosmosu Re: Żeby tego co ciekawe, nie przegapić. 21.04.21, 12:26
   Dodam, że nie tylko niebezpiecznie, ale też kłopotliwie. Ty piszesz do rozsądnych, a odzywają się mający najmniej do powiedzenia głupcy.
   Ty popisie, jeśli względem tematu nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to zamiast puszczać bąki, choć piosenkę zaśpiewaj. Albo wierszyk wyrecytuj.
   • ktos_z_kosmosu Re: Żeby tego co ciekawe, nie przegapić. 21.04.21, 13:12
    peace2u napisał(a):

    > Chciałbym tylko przypomnieć że teoria spiskowa w czasach PRL na temat Katynia o
    > kazała się później teorią nie-spiskową

    Kwestia Katynia, to nie teoria spiskowa, a ukrywane przez ówczesne władze fakty. Nie mylmy faktów udowodnionych i zarchiwizowanych z gołosłownymi teoriami z magla, czy spod czaszki jakiegoś psychicznego.
    Ale wątek nie dotyczy rozprawianiu o teoriach spiskowych, lecz dzisiejszej, polskiej rzeczywistości. Tu, dziś, by poruszyć temat polskich mankamentów, stawianie spraw jasno i bezpośrednio, staje się niebezpieczne. Zatem tu doszliśmy do stanu w którym by przekazać jakieś niewygodne dla władzy treści, trzeba się uciekać do sposobów ich zakamuflowania.
    Wg mojej oceny, artykuł powyżej, jest tego dowodem. Autor pisze o Ameryce, a treść, jak ulał pasuje do polskich realiów.
     • ktos_z_kosmosu Re: Żeby tego co ciekawe, nie przegapić. 21.04.21, 14:14
      peace2u napisał(a):

      > Właścicielem HBO oraz CNN jest ta sama firma. Dlaczego mam wierzyć tej firmie?

      I masz rację.
      Ale masz też rozum i jak sądzę, bez względu na źródło informacji, potrafisz oddzielić plewy od ziaren, a napotkasz i to i to. Czyli nie licz na obiektywizm mediów. Oni też mają swoje interesy.
      Życie to jakbyś chodził krętymi uliczkami upstrzonymi masą kierunkowskazów i informacji. Jeśli wyłuskasz te właściwe, trafisz do celu. Jeśli te zwodnicze, to albo w ogóle nie dotrzesz, albo dotrzesz z guzem na głowie.
      Nie ma zmiłuj.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka