Dodaj do ulubionych

Wyszkowski w Sądzie Najwyższym

21.04.21, 11:16
a właściwie sprawa jego przeprosin dla Lecha Wałęsy.

Prokurator Generalny złożył skargę nadzwyczajną na wyrok nakazujący przeprosiny Lecha Wałęsy, zarzucając prawomocnemu wyrokowi Sądu Apelacyjnego, nakazującemu przeprosiny Lecha Wałęsy:
1) naruszenie konstytucyjnych wolności i praw człowieka związanych z prawem do wypowiadania swoich poglądów,
2) naruszenie wolności słowa wyrażonej w art. 54 Konstytucji i Konwencji o Ochronie praw Człowieka i podstawowych Wolności, poprzez uznanie, że pozwany w sposób bezprawny naruszył dobra osobiste Lecha Wałęsy oświadczając, iż ten współpracował z SB, w sytuacji, gdy te wypowiedzi mieszczą się w granicach swobody wypowiedzi, tym bardziej, że stanowiły element debaty publicznej, związanej z przyznaniem przez IPN statusu osoby pokrzywdzonej;
3) rażące naruszenie kpc, poprzez ustalenie, że pozwany nie przeprowadził skutecznie tzw. dowodu prawdy;
4) oczywistą sprzeczność ustaleń sądu z zebranym materiałem dowodowym.

PG tak ładnie niedawno mówił, że prokuratura nie działa na polityczne zlecenie, tylko taki kodeks mamy, że nie można brzydko mówić o prezydencie RP, że granica wolności słowa została przekroczona, że debata publiczna nie pozwala na wszystko. Jednocześnie ten sam PG składa skargę nadzwyczajną w oparciu o niemal te same argumenty, które wykorzystał przy oskarżaniu Żulczyka.

Wiadomo,że przed 2015 rokiem prokuratura święta nie była, ale istniała jakaś tam linia postępowania, z której można było wyciągnąć wnioski i z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć decyzję prokuratury. Odkąd w jej działania miesza się partia, wspólnym mianownikiem pozostaje.. No właśnie, partia.
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Wyszkowski w Sądzie Najwyższym 21.04.21, 11:32
   sverir napisał:

   > Wiadomo,że przed 2015 rokiem prokuratura święta nie była, ale istniała jakaś ta
   > m linia postępowania, z której można było wyciągnąć wnioski i z dużym prawdopod
   > obieństwem przewidzieć decyzję prokuratury. Odkąd w jej działania miesza się pa
   > rtia, wspólnym mianownikiem pozostaje.. No właśnie, partia.

   Przecież teraz także istnieje linia postępowania prokuratury jasna chyba dla wszystkich. Prokuratura stała się przewidywalna do bólu właśnie z powodu trzymania się tej linii.

   S.
   • sverir Re: Wyszkowski w Sądzie Najwyższym 21.04.21, 12:46
    "Przecież teraz także istnieje linia postępowania prokuratury jasna chyba dla wszystkich. Prokuratura stała się przewidywalna do bólu właśnie z powodu trzymania się tej linii."

    W sprawie politycznej tak. A w sprawie prywatnej? Gdybyś chciał w sprawie dotyczącej Ciebie osobiście, niepolitycznej, poznać linię polskiej prokuratury w sprawie granic wolności wypowiedzi, to praktycznie nie masz możliwości. Gdyby chodziło o różne lata, różne okresy w życiu politycznym partii, można byłoby posiłkować się aktualną linią. Ale przecież PG zmienił stanowisko w ciągu miesiąca.
  • rkwbkn Re: Wyszkowski w Sądzie Najwyższym 21.04.21, 16:25
   nie strasz mnie , tytuł wątku sugeruje że Wyszkoski też został sendziom sondu najwyrzszego , a on przecież tylko po szkole podst. w Olsztynie , chociaż dzisiaj to wszystko możliwe , nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie sendziom sondu najwyrzszego czy jakoś tak


   -
   racjonalista.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka