Dodaj do ulubionych

Ciężkie czasy nastały dla magistra Zbyszka

24.04.21, 15:05
TK Przyłębskiej odrzucił skargę Ziobry ws. zbrodni komunistycznych. Polityk "zszokowany". "To skandal"

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27014704,tk-przylebskiej-odrzucil-skarge-ziobry-ws-zbrodni-komunistycznych.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg1
Ciężkie czasy nastały dla magistra Zbyszka. Nawet kucharka przywala mu przez łeb.
Obserwuj wątek
  • sverir Re: Ciężkie czasy nastały dla magistra Zbyszka 24.04.21, 18:32
   To jest bardzo ciekawy kazus i przykład hiperhipokryzji prokuratorów Prokuratury Krajowej i samego Zbyszka.

   W 2020 roku Zbyszek i jego ludzie dali TK bardzo mocne argumenty do umorzenia postępowania w przypadku przepisu, który utracił moc obowiązującą. Choć przepisy, które RPO uznał wówczas za niekonstytucyjne w jego ocenie, dotyczyły właśnie przedawnień zbrodni komunistycznych, uniemożliwiających ściganie sprawców i zadośćuczynienie ofiarom. Niechęć u zbyszkowych ludzi do RPO była tak wielka, że wnosili o umorzenie postępowania.

   Rok później nienawiść gryzie ich w zbyszkową dupę, bo TK tak samo umorzył postępowanie, w związku z uchyleniem kwestionowanego przepisu. I prokuratorzy płaczą, że teraz to się nie da ścigać zbrodniarzy i wspierać pokrzywdzonych.

   Możliwe, że z racji komunistycznych konotacji wielu funkcjonariuszy PiS tak czy inaczej TK umorzyłby postępowanie, ale przynajmniej zbyszkowa prokuratura miałaby czyste sumienie. Ponieważ jednak nawet w takiej sprawie prokuratorzy kierowali się wytycznymi polityki partyjnej, to wszelkie ich jęki - nawet w słusznej sprawie - mogą wyartykułować w dupie w centrali partii, której służą.

   Nawiasem - Prokuratura Krajowa narzeka, że Trybunał czekał na wydanie orzeczenia 3 lata. Bodnar na umorzenie w swojej sprawie czekał 4. I wówczas to prokuratorom nie przeszkadzało.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka