Dodaj do ulubionych

Dla odświeżenia pamięci

28.04.21, 11:27
Zgodnie z radą Ave.Duce zakładam nowy wątek, żeby przypomnieć, jak Budka gwarantował wsparcie dla rządu w parlamencie, jeśli chodzi o fundusz odbudowy:

Negocjacje dotyczące budżetu Unii Europejskiej wciąż trwają. Jednak jak donosi portal Politico.eu szefowa KE Ursula von der Leyen grozi stworzeniem funduszu odbudowy bez Polski i Węgier.

Do sprawy odniósł się na konferencji prasowej lider PO Borys Budka. Polityk stwierdził, że okazać się może, iż „finalnie weto wobec budżetu europejskiego będzie tylko ze strony Polski”. - Raz jeszcze apeluję do premiera Morawieckiego. Niech nie idzie bardzo złą drogą, która naraża bezpieczeństwo Polek i Polaków na wielkie zagrożenie. Raz jeszcze apeluję, by zrozumiał, że bez europejskiej solidarności nie będziemy w stanie zwalczyć kryzysu pandemicznego – mówił Budka podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał, że Koalicja Obywatelska „daje gwarancję poparcia w parlamencie europejskiego Funduszu Odbudowy”. - Dajemy gwarancję, że w parlamencie, kiedy trzeba będzie ratyfikować ten nowy fundusz, tak bardzo potrzebny Polsce, będziemy wspierać ten rząd. Niech pan Mateusz Morawiecki wreszcie nie boi się swoich partyjnych kolegów, tylko niech wreszcie zachowa się jak mąż stanu, premier rządu, który walczy o interesy Polski, swoich obywateli, a nie interes Ziobry, Kaczyńskiego, ludzi, którzy walczą o swoje polityczne przetrwanie – stwierdził.

nto.pl/ko-chce-sejmowej-debaty-nad-konsekwencjami-zawetowania-przez-rzad-unijnego-budzetu/ar/c1-15326788

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka