Dodaj do ulubionych

Teoria czarzastych dzbanów połączonych

28.04.21, 12:40
Gdy gdzieś na świecie jakiś Czarzasty negocjuje z jakimś PiS-em, a jakiś Kwiatkowski wchodzi do jakiejś Rady Mediów Narodowych, to na drugim końcu świata jakiś Rywin zaczyna pastować jakieś buty i prasować jakąś koszulę. Krótko mówiąc, następuje jakiś taki trudny do ogarnięcia zbieg okoliczności.
Obserwuj wątek
    • taziuta Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 28.04.21, 13:14
      witek.bis napisał:

> Gdy gdzieś na świecie jakiś Czarzasty negocjuje z jakimś PiS-em, a jakiś Kwiatk
      > owski wchodzi do jakiejś Rady Mediów Narodowych, to na drugim końcu świata jaki
      > ś Rywin zaczyna pastować jakieś buty i prasować jakąś koszulę. Krótko mówiąc, n
      > astępuje jakiś taki trudny do ogarnięcia zbieg okoliczności.

Hmm, niektórym się różne rzeczy kojarzą. Ja jakoś kojarzę dzisiejszy 'hejt' pomiędzy PO i PiS z ich wcześniejszym (post-solidarnościowym) zastosowaniem odpowiedzialności zbiorowej wobec tych, którzy grzecznie oddali im władzę. Tam się tak w tym hejcie zasmakowali, że już żyć bez niego nie mogą.
      • buldog2 Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 28.04.21, 13:42
        Nieprawda absolutna. W kampanii '2005 już po pustej lodówce i dziadku z Wehrmachtu "w stosunku do przyjaciół z PISu nie będzie żadnej kampanii negatywnej" PO - powiedział szef sztabu wyborczego D.Tuska Jacek Protasiewicz.
        Wszystko stało się później, wyłącznie wskutek kłamstw i oszczerstw PIS.
    • zdravko_vypic dzbany połączone od bardzo dawna 28.04.21, 14:46
      W 2005 roku PiS uratował SLD przed kompletnym zniszczeniem. Teraz jest czas odwzajemnienia. PiS i SLD to dwa popeerelowskie twory - SLD to twór pzpru, a PiS bezpieki. Staje pytanie, czy mają wspólną centralę w Moskwie, czy dwie osobne.

Podstawę potęgi finansowej PiSu zbudował Janusz Quandt, gwiazda pzprowskiego menedżmentu, szef BPH, zasilając chojnie tzw. Fundację prasową Solidarności darowizną, a następnie wynajmując pomieszczenia i płacąc z góry kupę kasy. Drugi element to likwidacja RSW Prasa, gdzie likwidatorem był komuch Czabański. A dzięki tzw. ustawom Glapińskiego na publicznych gruntach oprócz środowiska PC obłowiły się także nomenklaturowe popzprowskie spółdzielnie mieszkaniowe. Postaci u źródeł PiSu, jak St. Kostrzewski czy K. Kujda, wskazują na udział komunistów w wytworzeniu PC i PiSu.Dlatego współpraca SLD Czarzastego z PiSem Kaczyńskiego w ogóle nie powinna nikogo dziwić. To dwie strony tej samej monety - i jest to rubel.
    • taziuta Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 30.04.21, 13:56
      A co autor powie na poniższe?

" PO nawet nie złożyła poprawek. Czas upływa i terminy gonią. Negocjowanie nie polega na "chlapaninie" na konferencjach, tylko na pracy. Mało rzeczy szkodzi opozycji tak, jak taka tępa agresja. Ale to pewnie wynika ze świadomości, że koleżanki i koledzy z PO popełnili kuriozalne, dziecięce błędy - ocenił Adrian Zandberg."
      • sverir Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 30.04.21, 15:34
        Ja sobie pozwolę powiedzieć. KO źle robi, że całkowicie rezygnuje z możliwości zgłaszania uwag i propozycji do planu, zwłaszcza jeżeli wiadomo, że KPO i tak w jakimś kształcie przejdzie. KO w żaden sposób niczego rządowi nie utrudnia, ponieważ Lewica i PiS nie są tak odległe gospodarczo,żeby nie mogły się dogadać.

Z drugiej jednak strony czyżby zgłaszając sześć ogólnikowych postulatów Lewica rzeczywiście tak bardzo się napracowała? Czy może po ciężkiej pracy uznała, że KPO poprawiony o sześć postulatów będzie całkowicie do przyjęcia? Dla porównania: Polska 2050 zgłosiła 556 uwag, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP uwag miała 25, Wrocławska Inicjatywa Rowerowa 30, indywidualne osoby fizyczne 33 uwagi. Nie chcę deprecjonować jakości postulatów Lewicy, ale sformułowanie sześciu postulatów chyba nie wymagało od niej aż tak ciężkiej pracy, żeby pan Zandberg mógł ją odmieniać przez wszystkie przypadki?
        • taziuta Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 30.04.21, 16:35
          sverir napisał:

/.../
          > Z drugiej jednak strony czyżby zgłaszając sześć ogólnikowych postulatów Lewica
          > rzeczywiście tak bardzo się napracowała? Czy może po ciężkiej pracy uznała, że
          > KPO poprawiony o sześć postulatów będzie całkowicie do przyjęcia? Dla porównania:
          > Polska 2050 zgłosiła 556 uwag, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP uwag miała 25,
          > Wrocławska Inicjatywa Rowerowa 30, indywidualne osoby fizyczne 33 uwagi.
          > Nie chcę deprecjonować jakości postulatów Lewicy, ale sformułowanie sześciu postulatów chyba nie
          > wymagało od niej aż tak ciężkiej pracy, żeby pan Zandberg mógł ją odmieniać przez wszystkie przypadki?

Może i nie. Ale z kolei Czarzasty słusznie, wg mnie, nazwał cipą (zapewne w nawiązaniu do słów szefowej Strajku Kobiet, która pytała lewicę czego nie rozumie) tych, którzy nie rozumieją, że należy zagłosować za kasą z Unii. Tylko część jej będzie wydatkowana jeszcze za rządów PiS, a większość już po wyborach. Tyle, że trzeba te wybory jeszcze wygrać, oczywiście. Nie pomoże w tym odrzucenie w/w kasy.
          • sverir Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 30.04.21, 17:56
            "Może i nie. Ale z kolei Czarzasty słusznie, wg mnie, nazwał cipą (zapewne w nawiązaniu do słów szefowej Strajku Kobiet, która pytała lewicę czego nie rozumie) tych, którzy nie rozumieją, że należy zagłosować za kasą z Unii. Tylko część jej będzie wydatkowana jeszcze za rządów PiS, a większość już po wyborach. Tyle, że trzeba te wybory jeszcze wygrać, oczywiście. Nie pomoże w tym odrzucenie w/w kasy."

Nie, raczej nie pomoże. Ale ja nie mam problemu z tym, że nie powinno się rezygnować z okazji. Mam problem z filozofią, żeby zagłosować za kasą, bo jest. Kasa, którą Unia oferuje, nie bierze się z powietrza. Część to dotychczasowe dochody Unii, więc aż tak państwa członkowskie tego nie odczują. Ale reszta to już pożyczki, środki pozyskane z rynków kapitałowych. Pożyczki trzeba spłacać. Filozofia spłaty opiera się na uwspólnotowieniu długu. W przeciwieństwie do Solidarnej Polski nie obawiam się, że Polska będzie spłacać długi Grecji. W przeciwieństwie do PiS - i najwyraźniej Lewicy - mam raczej obawy, czy Niemcy i Francja spłacą nasze długi. Dlatego jeśli mamy brać w tym udział, to wydaje mi się, że naprawdę warto zastanowić się, na co pieniądze pójdą, a nie brać, nie pytać i wydawać.
              • sverir Re: Teoria czarzastych dzbanów połączonych 30.04.21, 19:02
                "Dlaczego ograniczasz się do PiS i Lewicy? Poza Solidarną Polską wszyscy chcą tej kasy"

Powinienem wspomnieć tylko o Lewicy, która jako jedyna, ustami pana Zandberga, ucieszyła się ze współpracy w tej formie. Nie chciałem żeby wyszło na to, że jestem libkiem zacietrzewionym na punkcie Lewicy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka