Dodaj do ulubionych

Gazownicy w mundurach

30.04.21, 21:48
W końcu ustalono, kto użył gazu wobec posłanki Biejat. To nieumundurowany funkcjonariusz pododdziału kontrterrorystycznego BOA użył gazu wobec posłanki Lewicy Magdaleny Biejat podczas listopadowej demonstracji w Warszawie. Po blisko półrocznej kontroli udało się ustalić tożsamość tego policjanta. Wcześniej Inni funkcjonariusze obecni na demonstracji twierdzili, że go nie rozpoznają. Kolej teraz na sankcje za utrudniania śledztwa.
Obserwuj wątek
   • edico Re: Gazownicy w mundurach 30.04.21, 23:09
    Miałeś rację. Zakończyło to się świętą rozmową z przełożonym.

    Przypadki, w których można stosować środki przymusu bezpośredniego, a do nich zalicza się także miotacze gazów obezwładniających, są wymienione w art. 11 ustawy z 24 maja 2013 r. o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. W żadnym z tych zapisów nie znajdziemy upoważnienia do stosowania miotaczy gazów wobec pokojowych manifestacji.

    Myślę, że w przyszłości trzeba będzie do tej pisiej praworządności jeszcze powrócić.
  • mozart Re: Gazownicy w mundurach 01.05.21, 00:01
   Elementy socjalnie bliskie władzy PiSowieckiej (kibole) są pod ochroną organów i prokuratury. Dotyczy to również funkcjonariuszy. OSK, lewacy, LGBT to element socjalnie wrogi i jako taki podlega represjom pozasądowym do fizycznej likwidacji włącznie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka