Dodaj do ulubionych

Bicie na alarm

07.05.21, 19:38
Onet za artykułem Jowity Kiwnik Pargana "Deutsche Welle" podaje:

Chociaż 86 proc. Polaków deklaruje, że demokracja jest ważna, zaledwie 31 proc. uważa Polskę za kraj demokratyczny. Tak wynika z raportu Indeksu Percepcji Demokracji (DPI).

"Poczucie deficytu demokracji", czyli określające niezadowolenie obywateli ze stanu demokracji, wyniosło rekordowo dużo, bo 55 punktów procentowych, dając Polsce ostatnią pozycję na liście 53 badanych krajów.

Drugim najczęściej wymienianym zagrożeniem dla demokracji było ograniczenie wolności słowa, które wymieniło 53 proc. pytanych. Obawia się go aż 48 proc. mieszkańców "wolnych" demokracji, w tym 72 proc. Polaków.

Warto wiedzieć i pewnie coś robić. Komentować czy powtarzać "własnymi słowami" nie warto. Sprawa oczywista.
Pozostaje bić na alarm.
A kiedy lud pisowski poczuje to, w swojej kieszeni, to będzie bił i nie na alarm.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Bicie na alarm 07.05.21, 19:44
   > A kiedy lud pisowski poczuje to, w swojej kieszeni, to będzie bił i nie na alarm.

   Jeszcze nie czuje? To faktycznie Polacy są bogaci skoro nawet nie zauważają tych 4,3%. Grosze nie warte uwagi.

   Główny Urząd Statystyczny podał w tak zwanym szybkim szacunku, że inflacja w kwietniu 2021 wyniosła 4,3 proc. To poziom najwyższy od ponad roku.
   tvn24.pl/biznes/z-kraju/ceny-w-polsce-inflacja-w-gore-adam-glapinski-komentuje-5088234
   • buldog2 Re: Bicie na alarm 07.05.21, 20:02
    Jeszcze to idzie siłą bezwładu. Już bez entuzjazmu ale idzie. Kiedyś stanie PISowi. Znaczy zatrzyma się. Albo stanie, jak to się mówiło, kością w gardle... nie, nie kością. Ale stanie choć PIS ma głębokie gardło.
     • buldog2 Re: Bicie na alarm 07.05.21, 20:51
      Zobaczymy co PIS zrobi z FO. Znaczy, jak to zrobi, bo co zrobi, to z grubsza możemy się domyślać - to samo co z PFR. Wzbogacą się PISowcy na zakupach kolejnych respiratorów polskiej gospodarki i jakieś PISowskie gminy. Na przykład ta, w której Martusia mieszka.
     • buldog2 Re: Bicie na alarm 07.05.21, 21:23
      Może tak, a może nie będą chcieli. Ostatnio zrobili się wybredni i że byle czego nie będą przyłączać i dzielić się ropą. Już im Krymnasz bokiem wychodzi (dotacje, choć największe na głowę bierze Czeczenia), a o przyłączeniu Donbasu nie chcą słyszeć (tam to dopiero pieniądze na odbudowę). To taki Priwislianskij kraj może być co najwyżej kolonią, terytorium zależnym, nie części metropolii.
   • pies.na.czarnych Re: Bicie na alarm 07.05.21, 21:53
    Jeżeli inflacja przekracza 4 procent, a stopy procentowe są bliskie zera, to znaczy, że w ciągu roku traci się realnie mniej więcej 4 procent realnej wartości oszczędności - powiedział w programie "Fakty po Faktach" na antenie TVN24 były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. Stwierdził, że mamy tu do czynienia "z karygodnym zachowaniem prezesa pana Glapińskiego, PiS-owskiego prezesa Narodowego Banku Polskiego".
    tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-w-polsce-stopy-procentowe-dzialania-rpp-i-adama-glapinskiego-leszek-balcerowicz-komentuje-5088430
  • yoma Re: Bicie na alarm 08.05.21, 13:40
   >Pozostaje bić na alarm.

   Pisiorów? 😏

   >Warto wiedzieć i pewnie coś robić.

   Alright! Jak będziesz szedł coś robić, to daj znać. Jest cień szansy, że pójdę z tobą.
  • edico Re: Bicie na alarm 08.05.21, 13:42
   buldog2 napisał:

   > Onet za artykułem Jowity Kiwnik Pargana "Deutsche Welle" podaje:
   >
   > Chociaż 86 proc. Polaków deklaruje, że demokracja jest ważna, zaledwie 31 pr
   > oc. uważa Polskę za kraj demokratyczny
   . Tak wynika z raportu Indeksu Percep
   > cji Demokracji (DPI).
   >
   Czyli tyle, ile liczy sobie grono popierające PiS.
    • pies.na.czarnych Re: Bicie na alarm 08.05.21, 14:37
     Na jednym ze swoich zwykłych spotkań Stalin poprosił o przyniesienie mu kury: wziął ją i ścisnął jedną ręką, a drugą zaczął wyrywać pióra. Kura wrzasnęła z bólu i próbowała uciec, ale bez powodzenia - uścisk był dla niej zbyt silny. Stalinowi udało się usunąć wszystkie pióra bez wielkich problemów, a kiedy skończył, powiedział swoim współpracownikom: "spójrzcie co się stanie”. Położył kurę na ziemi, poszedł po trochę pszenicy i rozrzucił ją na ziemi. Jego współpracownicy patrzyli na kurę ze zdumieniem, gdy obolała i krwawiąca podbiegła do niego. W tym momencie Stalin zwrócił się do swoich współpracowników zaskoczonych tym, co zaobserwowali i powiedział: „Tak łatwo rządzi się głupimi ludźmi. Widzieliście jak kura chodziła za mną, pomimo całego bólu, który spowodowałem? Większość ludzi jest taka, nadal podążają za swoimi władcami i politykami, pomimo całego bólu, jaki im wyrządzają, a ich jedynym celem jest otrzymanie nagrody za nic, lub po prostu trochę jedzenia na kilka dni"
     • mozart Re: Bicie na alarm 08.05.21, 14:43
      W Polsce brakuje kogoś na miarę Stalina, który wziąłby ten bardak krótko za twarz. Niestety Kaczyński wraz z przystawkami to miernoty, będą gnili na swych stanowiskach aż skapcanieją do reszty.
       • mozart Re: Bicie na alarm 08.05.21, 18:26
        Stalin oprócz azjatyckiego okrucieństwa miał też swoje zalety. Zmusił społeczeństwo do poświeceń w imię gospodarczych celów i wydobył kraj z XIX w. Piłsudski święty nie był i też pakował przeciwników politycznych do łagrów. Polsce potrzebny jest ktoś, kto wybije 10 % społeczeństwa a resztę zmusztruje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka