Dodaj do ulubionych

Nowy Ład to New Deal czy NEP?

15.05.21, 20:23
To podobieństwo w nawach może być nieprzypadkowe. Istotne jest jakie jest cel i do czego doprowadzi, a różnice między New Deal z NEP są fundamentalne, programy różniły się tym, że jeden z tych programów miał za główny cel utrzymanie władzy ( a w zasadzie jedyny ) a drugi wyjście z kryzysu. Czym jest Nowy Ład i jakie jest jego główny cel
Obserwuj wątek
  • inocom Cele są trzy 15.05.21, 20:40
   1. Mniejsze opodatkowanie rzeszy prawie 20 milionów ludzi. Czyli większości.
   2. Spełnienie postulatów liberalnych. Środki zostają w rękach ludzi, a nie jakiegoś totalnego kacyka, który nie wiadomo, jak je wyda. Np jeżdżąc na pierogi do Rzeszowa przez całą Polskę na koszt podatnika.
   3. Wygrane wybory AD 2023.
   • x2468 Re: Cele są trzy 15.05.21, 22:28
    Świetny pomysł. Suweren będzie pil szampana na śniadanie i sam posprząta śmieci z ulicy, opaci szkolę, lekarza i naprawę drogi z własnej kieszeni. Tak mu dopomóż pis. Chętnie na to popatrzę Pośmieje się tez z przedsiębiorców którzy wybrali pis a dzisiaj wstydzą się tego wyboru. Wstydzą się i przeklinają swoja głupotę.
    • inocom Korwin też się cieszy 15.05.21, 23:18
     x2468 napisał:

     > Świetny pomysł. Suweren będzie pil szampana na śniadanie i sam posprząta śmieci
     > z ulicy, opaci szkolę, lekarza i naprawę drogi z własnej kieszeni. Tak mu dopo
     > móż pis. Chętnie na to popatrzę Pośmieje się tez z przedsiębiorców którzy wybra
     > li pis a dzisiaj wstydzą się tego wyboru. Wstydzą się i przeklinają swoja głupo
     > tę.

     Suwerena będzie stać. Co z tego, że z suwerena ściąga podatki gmina, jak zaśnieżony chodnik i tak musi odśnieżyć suweren nie wójt.

     gazetawroclawska.pl/miasto-drogi-byly-posypane-sola-pewien-efekt-pozytywny-byl-sprawdzilismy-prawdy-w-tym-zero/ar/13780407
    • buldog2 Re: Cele są trzy 16.05.21, 09:45
     Zapowiadana przez PIS stopa inwestycji 25% będzie się równać nie tak jak dziś 17%, ale będzie jeszcze kilka punktów niższa.
     Po pierogi nikt nie będzie jeździł, Agencja Pedofilska z Podkarpacia będzie przyjeżdżać do Kuchcińskiego i na Plac Pigall... wróć! - Skwer Wyszyńskiego sama.
   • janadam59 Re: Wygrane wybory głosami gołodupców 16.05.21, 17:22
    Gen Franco też "zdobył" większość parlamentarną i wprowadził system, który trwał od 1939 do 1975 r. Wojnę domową nazywali krucjatą w obronie katolickich wartości. Do tej krucjaty ( w pierwszej fazie ) wysłał wojsko z Maroka Hiszpańskiego, w większości składającego się z muzułmanów. System trwał a po śmierci Franco runął praktycznie w ciągu roku. Wszystko ma swój początek ale i koniec. Dlaczego o tym piszę, bo uważam, że aby rząd był skuteczny to musi mieć poparcie w społeczeństwie na poziomie znacznie powyżej 50 % ( patrz np. Niemcy czy też inne ). Rząd który prowadzi działania mające na celu zdominowanie znacznej części społeczeństwa siłą i przemocą ( i nie chodzi tu zawsze o przemoc fizyczną ) doprowadza do starcia władzy i ich popleczników z resztą społeczeństwa, a wtedy dochodzi do zawarcia. Czasem udaje się uniknąć krwawego zwarcia ( jak w PL w 1989 r. ) a czasem nie. Jedyną skuteczną metodą rządzenia jest przekonywanie i to z pozycji partnera a nie hegemona.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka