Dodaj do ulubionych

Założenia Nowego Ładu Oszustów

16.05.21, 23:42
W sobotę 15 maja o godzinie 10:00 Pinokio PIS razem ze swoim Panem, prezesem, przedstawili założenia społeczno-gospodarczego okradania Polski, jej samorządów, na czas po epidemii koronawirusa - Nowe PISowskie Oszustwo. Według zapowiedzi polityków, na program złożą się następujące obszary:

- plan na zdrowie,
- uczciwa praca - na rzecz elektoratu PIS,
- dekady rozwoju niszczonego przez patologię,
- rodzina i dom w centrum życia,
- Polska - nasza, PISowców własność,
- przyjazna szkoła i kultura - nigdy więcej,
- dobry klimat dla firm - jednocyfrowa stopa inwestycji,
- czysta energia - czyste powietrze dzięki dotacjom dla górników,
- CyberPoland 2025 - własny narodowy intranet - po co prawdziwemu Polakowi zachodni Internet? Do robory!

https://avatars.mds.yandex.net/get-zen_doc/3337090/pub_5fca24bb788eda75c71f4f6a_5fca2a527e300d7cca3c6245/scale_1200

- złota jesień życia na niższych emeryturach dzięki reformie PIS.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Założenia Nowego Ładu Oszustów 17.05.21, 14:49
   Porównanie. Warto obejrzeć
   www.facebook.com/urszulasarazielinska/videos/904215746977138

   Polski Ład, czyli prawie jak za Gierka

   2021-05-16 No Comments Morawieckinowy ładPISPolski ŁadPrawo i Sprawiedliwość
   Obiecanki cacanki, a głupiemu radość – mówi stare polskie przysłowie. Ze 100 obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości na kadencję z 2015-2019 r., na czas zrealizowano 33, 4 z opóźnieniem, 2 “zamrożono”, 25 zrealizowano częściowo, a 36 wcale – ostrzega Demagog1.

   Potem była piątka Morawieckiego (czyli Kaczyńskiego) na sto dni, ale w te sto dni zrealizował coś zgoła innego 2, a stu obwodnic szukamy do dziś. “Cięcie blach dla promu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej ma ruszyć na przełomie stycznia i lutego 2019 r.; jednostka ma być gotowa na przełomie 2020 i 2021 r.”3 – zapowiadano hucznie. Szkoda, że 12,5 milionów złotych później, przy upadłej stoczni straszy tylko pordzewiała stępka.

   „W 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, które też przed państwem tutaj niejako składam, w budowie będzie 100 tysięcy mieszkań„4 – mówił premier Kaczyński ustami Morawieckiego w kwietniu 2018 roku. Szkoda, że nie powstały. Do końca 2019 r. w ramach programu Mieszkanie Plus powstało za to 867 mieszkań (słownie: osiemset sześćdziesiąt siedem), a w budowie było 19075, zaś na koniec 2020 roku wybudowanych oraz w budowie było w sumie 26 182 mieszkania 6.

   “Do końca 2020 r. w naszym kraju powstanie infrastruktura aż 6000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 400 punktów szybkiego ładowania.”7- zapowiadał szumnie Wiceminister Klimatu w 2019 r. Szkoda, że na koniec marca 2021 w Polsce funkcjonowało zaledwie 1 425 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych (2 780 punktów).

   I mogłabym tak pisać jeszcze choćby do jutra: o obniżce stawki VAT, o pustych obietnicach dla osób z niepełnosprawnościami, o milionie aut elektrycznych, o piątce dla zwierząt, o elektrowni Ostrołęka C, mam kontynuować?

   Warto wspomnieć za to o kilku obietnicach niezapowiadanych a zrealizowanych, jak: wyciągnięcie z szafy Macierewicza i Kaczyńskiego, połamanie Konstytucji, wyrżnięcie Puszczy Białowieskiej i Karpackiej, ograniczenie podstawowych praw i wolności obywatelskich, w tym zakazy demonstrowania, zniszczenie mediów publicznych, przemoc policji, rozwalenie TK i sądów, bezprawne wybory kopertowe, manipulacje wyborcze przy prezydenckich, zakaz aborcji, prześladowanie osób LGBT+, unijne rekordy w procedurach naruszeniowych, mam kontynuować?

   W sobotnim show, za które zapłacili obywatele, brakowało tylko sprawy zmiany w Konstytucji i zagwarantowania kierowniczej siły Partii.🤦‍♀️Mielibyśmy wtedy powtórkę z VII Zjazdu PZPR z 1975 r. Z tą różnicą, że zamiast Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej mamy Zjednoczoną Prawicę.

   Z jednej strony to komiczne, z drugiej przerażające, że po 46 latach I sekretarz (Kaczyński) nadal wytycza kierunki działania państwa. I tak jak za Gierką, Polakom ma towarzyszyć optymizm i rozbudzone apetyty. Jeśli ktoś jest nadal nieprzekonany to przekonać ma go telewizja rządowa i rządowi eksperci, którzy powiedzą Polkom i Polakom, jak żyć i co myślec.

   Skutki takiego działania będą niedługo widoczne. Ani Kaczyński, ani występujący w roli jego zastępcy czy asystenta Morawiecki nie pokazali źródła finansowania (Unia, kochani, z czego ponad połowa to pożyczki). Żaden z panów nie przedstawił szczegółów. Na razie to hasła bez rządowych rozwiązań. Jedno jest pewne, jak pisał Timothy Garton Ash: „nikt nie może bezkarnie narobić apetytu i go nie zaspokoić”. Wkrótce kolejne obietnice bez pokrycia zostaną zweryfikowane.

   I pamiętajmy: mimo szumnych zapowiedzi rok 1975 był początkiem końca dekady Gierka. Oby dziś nie było trzeba jeszcze dekady. Wyciągajmy wnioski!

   urszula-zielinska.pl/polski-lad-czyli-obiecanki-cacanki-a-glupiemu-radosc/
  • zdravko_vypic NowyBurdel jest metodą scentralizowania władzy 17.05.21, 16:59
   Dalekosiężnie ma służyć wielu celom, zwłaszcza wykończeniu samorządów i przeniesieniu ich uprawnień na komisarzy lub wręcz wprost w ręce wojewodów, pauperyzacji niezależnej klasy średniej, która straci zdolność wyłaniania opiniotwórczych elit i siłę ekonomiczną (a przy okazji zabierze się jej majątek), a także otworzyć drogę do wymiany elit na pisowskie, wyłaniane na drodze sponsorowania wybranych czy raczej delegowanych jednostek przez struktury związane z partią i przez nią kontrollowane. Dziwię się, że ja, Chorwat polskojęzyczny w Polsce zrodzony, o tym piszę, a nie pisze o tym nikt z opiniotwórczych publicystów i nie trąbi o tym żadne ugrupowanie opozycyjne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka