Dodaj do ulubionych

Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształconych,

17.05.21, 16:50
dostaną porządnie po kieszeni od Nowego Ładu.
Obserwuj wątek
  • oceanyacht Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 17.05.21, 17:52
   Moja córka, specjalistka z biegłą znajomością dwóch języków zarabia brutto 8000 zl. Według Nowego Ładu zarobi na kwocie wolnej od podatku 379 zł, na skladce zdrowotnej straci 620 zł, na wyższym progu podatkowym zarobi rocznie 1650 zł.
   Sumując, strata roczna= (620--379)*12=2892 zł
   Suma 2892-1650=1242 zł
   Tyle 1242 zł dostanie w plecy rocznie od Nowego Ładu.
  • 141288bs Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 17.05.21, 18:43
   Chyba żartujesz, oceanyacht, teraz ci którzy kończą uniwersytety, politechniki mają wiedzę na poziome podstawówki.- Dowodzą to sondy z przed bram uczelni - pytani studenci, nie maja pojęcia o najprostszych działaniach matematycznych, a o np. kim był Kościuszko, kilku studentów UW odpowiedziało; był jakimś królem.
   Jest tak, bo mamy profesorów takich jak Senyszyn, Gdula, Balcerowicz czy koperciarz Grodzki.
   • m.c.hrabia Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 17.05.21, 19:39
    pytani studenci, nie maja pojęcia o najprostszych działaniach matematycznych, a o np. kim był Kościuszko, kilku studentów UW odpowiedziało; był jakimś królem.

    a najbardziej przerażające jest , że są studenci którzy nie wiedzą kim był Jezus :) a jeszcze bardziej przerażające ,że nie wiedzą kim jest grzyb.
   • el.commendante Nie mieszaj gowna z perfumerią! 18.05.21, 02:36
    Wiedzę na poziomie podstawówki mają osoby po prywatnych uczelniach, tudzież po niektórych kierunkach uniwersyteckich. Politechniki wciąż trzymają poziom, po prostu do egzaminu dyplomowego dociągnie połowa, czyli ci co mają wiedzę, reszta po drodze odpada i ląduje w prywatnych szkółkach. Znam to bo siedzę w tym systemie.
     • el.commendante Re: Nie mieszaj gowna z perfumerią! 18.05.21, 17:07
      peace2u napisał(a):

      > Moge sie wypowiedziec o programie studiow matematyki. Poziom ulegl znacznemu ob
      > nizeniu od lat 90tych a najbardziej poziom polozylo rozbicie jednolitych 5 letn
      > ich studiow na 3 letnie licencjackie i na 2 letnie magisterskie.
      Tu się zgodzę. Choć Polibuda w Gdańsku się przed tym broni, jeśli kończysz tam studia i I i II stopnia to wciąż otrzymujesz solidne wykształcenia, ceną za to jest zapierdziel studentów którzy maja strasznie napchany semestr 7 (przez egzaminy magisterskie) i potem semestr 1 II stopnia (jako że nie każdy tam jest po I stopniu PG to studenci mają tam dołożoną Matematykę czy Metody numeryczne, co studenci PG poznali już na I stopniu), no ale dzięki temu utrwalą sobie przedmioty podstawowe.
   • don.kichote Mylisz się! 18.05.21, 09:48
    141288bs napisał:

    > Jest tak, bo mamy profesorów takich jak Senyszyn, Gdula, Balcerowicz czy koperc
    > iarz Grodzki.


    Jest tak, bo na początku tzw. transformacji skonstatowano, że po PRL-u, III RP odziedziczyła tylko ok. 2% ludzi z wyższym wykształceniem, co na tle Europy - do której wszak aspirowaliśmy - wyglądało raczej blado.
    Dlatego postanowiono coś z tym zrobić i w tym celu, zaczęto programowo wprowadzać różnego rodzaju "ulgi" tak, żeby jak najmniej utrudnić życie "braci studenckiej". Działania te, w stosunkowo krótkim czasie zaowocowały wzrostem - nawet do 15% - ilości ludzi, mogących pochwalić się dyplomem jakiejś uczelni, co wyglądało dużo lepiej niż postkomunistyczne marne i blade 2%.
    Jeszcze szybciej jednak okazało się, że wśród owych 15% posiadaczy dyplomów, prawdziwym wyższym wykształceniem czyli wiedzą, pochwalić się może zaledwie 2%...
    • meflst0feles Re: Mylisz się! 18.05.21, 23:14
     don.kichote napisał:

     > Jeszcze szybciej jednak okazało się, że wśród owych 15% posiadaczy dyplomów, prawdziwym wyższym wykształceniem czyli wiedzą, pochwalić się może zaledwie 2%..

     Bez przesady, na Wyspach może ze 2% populacji ukończyło studia magisterskie, a pozostałe osoby z wyższym wykształceniem kończą edukację na poziomie undergraduate. Licencjat, w co lepszych naszych prywatnych uczelniach wyższych, spokojnie można porównać do Bachelor / HNC / HND na uniwersytetach i koledżach w UK.
     Jeśli zaś chodzi o edukację państwową, to za dużo jest na naszych uniwersytetach i polibudach leśnych dziadków, którzy zadekowali się po różnych instytutach i z jakichś sobie tylko znanych powodów wydaje im się, że mają nad innymi intelektualną przewagę, a ich praca "badawcza" kogoś obchodzi. Wciąż tęsknią za poprzednim ustrojem, a czasem nawet nie dostrzegają, że on słusznie minął. Znakomita większość wiedzy zdobytej na studiach jest w warunkach rynkowych kompletnie nieprzydatna. Mam w którejś szufladzie swój magisterski dyplom WEiTI, tylko nie pamiętam w której, bo w trakcie kilkunastu procesów rekrutacyjnych, w których brałem udział nikt mnie nigdy o niego nie zapytał. Znam gościa, co swojego nie odebrał, a naprawdę kumaci, co nie dali się robić w bambo, nigdy się nie obronili, bo rzucili studia i pozakładali własne firmy.
    • 141288bs Re: Mylisz się! 19.05.21, 17:10
     ...okazało się, że wśród owych 15% posiadaczy dyplomów, prawdziwym wyższym wykształceniem czyli wiedzą, pochwalić się może zaledwie 2% - zauważa don.kichote
     - dziwne?,...za prezydentury Kwasniewskiego i Komorowskiego, tytuły profesorskie "na pęczki"rozdawano
     • taziuta Re: Mylisz się! 21.05.21, 23:35
      141288bs napisał:

      > /.../ za prezydentury Kwasniewskiego i Komorowskiego, tytuły profesorskie "na pęczki"rozdawano

      Pisi zaprzestali tego procederu?
   • bardzo.cicho Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 18.05.21, 11:03
    141288bs

    To była sonda ku pokrzepieniu serc ludzi bez dyplomów? Studia poszerzają wyobraźnię, kreatywność, uczą działania, współdziałania, poszukiwania, a także co ważne wątpienia. W murach uczelni panuje specyficzna atmosfera.

    Ja też z zaskoczenia nie potrafię sobie radzić z prostymi tematami. Taka funkcjonalność "systemu" (nerwowego). Poza tym nie posiadam pełnej, podstawowej wiedzy. Zazwyczaj jesteśmy ukierunkowani na pewne tematy, do których mamy predyspozycje. Narodowiec ma historię Polski zapewne w jednym paluszku (choć różnie u niego bywa z wysławianiem się i pisaniem w języku ojczystym). Popatrz na ogłoszenia o pracę na stanowiska specjalistów. Porównaj czego ci brakuje do człowieka z dyplomem.  • dr.krisk Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 17.05.21, 22:51
   No i słusznie! Naumią się tych dziwacznych rzeczy, co to w życiu nikomu niepotrzebne som, nosa zadzierajom, a nawet regipsów kłaść nie umią! A niech jadą w obce kraje, gdzie chłop z chłopem, baba z babom, a do kościoła nikt nie chodzi.
   A jak chcą zostać - to niech płacą na Prawdziwych Polaków, którzy co prawda nieuczeni, ale serca mają poćciwe!
  • el.commendante Masz tylko w połowie rację! 18.05.21, 02:34
   Owszem, Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształconych. Ale ludzie wykształceni w Polsce w przygniatającej większości pracują dziś na Zachodzie a nie w Polsce. Po kieszeniach dostaną łajzy po szkółkach ekonomicznych na ciepłych stołkach managerskich i bardzo dobrze! Oczywiście jest jeszcze garstka ludzi wykształconych w tym kraju, jak np. moja skromna osoba na stanowisku inżynieryjno-technicznym na czołowej polskiej wyższej uczelni, ale ja jestem na tyle odpowiedzialnym obywatelem by nie mieć nic przeciw temu by płacić trochę wyższe podatki i ulżyć tym najuboższym. Stracę tą stówkę miesięcznie, a ludzie ledwo wiążący koniec z końcem zyskają, musiałbym być totalny zjebem bez krzty ludzkich odruchów by mieć z tego powodu ból dupska.
   • taziuta Re: Masz tylko w połowie rację! 18.05.21, 04:46
    el.commendante napisał:

    > /.../ Stracę tą stówkę miesięcznie, a ludzie ledwo wiążący koniec z końcem zyskają, musiałbym być totalny
    > zjebem bez krzty ludzkich odruchów by mieć z tego powodu ból dupska.

    I tu się z Tobą bym zgodził gdyby to zaproponował normalny rząd. I uwierzyłbym w dobre intencje. Ale w przypadku PiS nie mamy z takim rządem do czynienia. Zabrać, zabiorą, ale na pewno nie skorzystają na tym ludzie ledwo wiążący koniec z końcem. Skorzysta TVPiS, Obajtek, pisowskie pasożyty i inne grzyby.
    • el.commendante Re: Masz tylko w połowie rację! 18.05.21, 10:44
     taziuta napisał:

     > el.commendante napisał:
     >
     > > /.../ Stracę tą stówkę miesięcznie, a ludzie ledwo wiążący koniec z końce
     > m zyskają, musiałbym być totalny
     > > zjebem bez krzty ludzkich odruchów by mieć z tego powodu ból dupska.
     >
     > I tu się z Tobą bym zgodził gdyby to zaproponował normalny rząd. I uwierzyłbym
     > w dobre intencje. Ale w przypadku PiS nie mamy z takim rządem do czynienia. Zab
     > rać, zabiorą, ale na pewno nie skorzystają na tym ludzie ledwo wiążący koniec z
     > końcem. Skorzysta TVPiS, Obajtek, pisowskie pasożyty i inne grzyby.
     Zgadzam się, ja poprostu nie mam nic przeciwko sprawiedliwszym podatkom, ale PiSowi też nijak nie wierzę.
   • margit49 Re: Masz tylko w połowie rację! 18.05.21, 11:37
    el.commendante napisał:

    Ale ludzie wykształce
    > ni w Polsce w przygniatającej większości pracują dziś na Zachodzie a nie w Pols
    > ce.

    No i są tacy, którzy już przymierzają się do wyjazdu, w tym lekarze. Ciekawe, dlaczego?


    ale ja jestem na tyle odpowiedzialn
    > ym obywatelem by nie mieć nic przeciw temu by płacić trochę wyższe podatki i ul
    > żyć tym najuboższym. Stracę tą stówkę miesięcznie, a ludzie ledwo wiążący konie
    > c z końcem zyskają, musiałbym być totalny zjebem bez krzty ludzkich odruchów by
    > mieć z tego powodu ból dupska.


    No, argumenty jak za bolszewickiej rewolucji. A mówi się, że historia jest nauczycielką życia. Pis nie ma żadnych programów społecznych. Rozdawanie pieniędzy to jest program dziedziczenia biedy, utrwalanie i pogłębianie patologii. Szydzisz z absolwentów prywatnych szkółek, ale to oni zasiadają w państwowych spółkach, wystarczyło się zapisać do partii sprawującej władzę. Ci na stanowiskach menadżerskich też. To oni dostaną po dupie? Partia na to nie pozwoli. A wszystkim zarządza prezes oderwany od rzeczywistości i świata współczesnego, dla którego węgiel i węglowodany to jedno, taki wykształciuch -
    www.youtube.com/watch?v=pQSY51zRJvo


    • taziuta Re: Polska to nie jest kraj dla ludzi wykształcon 18.05.21, 09:45
     dr.krisk napisał:

     > taniarada napisał:
     >
     > > Wykształcenie nigdy nie idzie w parze z kulturą

     > Ciekawe spostrzeżenie. Czyli wykształceni to chamy, zaś kultury szukaj wśród po
     > czciwych prostaczków...... Sam to wymyśliłeś, prawda?

     Nie zapominajmy jeszcze o "łże-elitach".
    • taniarada Nie do ciebie to było 18.05.21, 09:49
     dr.krisk napisał:

     > taniarada napisał:
     >
     > > Wykształcenie nigdy nie idzie w parze z kulturą
     > Ciekawe spostrzeżenie. Czyli wykształceni to chamy, zaś kultury szukaj wśród po
     > czciwych prostaczków...... Sam to wymyśliłeś, prawda?
     Tylko do założyciela tego wątku.Więc wybacz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka