Dodaj do ulubionych

bardzo ciekawy wywiad z Sienkiewiczem

18.05.21, 00:47
Osobom, które mają czas i potrafią czytać ze zrozumieniem, polecam rozmowę z Bartłomiejem Sienkiewiczem. Przyzwyczajeni do tzw. partyjnej młócki będą zaskoczeni.
kulturaliberalna.pl/2021/05/11/lewica-jest-wiekszym-problemem-niz-populisci-sienkiewicz/-
To pierwszy tekst od dawna, który bierze pod uwagę nieodwracalne zmiany, które zachodzą i jeszcze zajdą w świecie Zachodu. Z pewnością stoimy wobec wypracowania nowego modelu funkcjonowania tzw. polityki w całkowicie zmienionym świecie, w którym mamy narastający kryzys władzy sprawowanej na drodze "demokratycznego wyboru" przez partie polityczne, która to władza okazała się niewydolna w sytuacji kryzysowej, a z drugiej strony ogromne grupy społeczne są wykluczone z życia obywatelskiego, bo to, co istotne, zapada w komnatach tajemnic negocjacji i walk międzypartyjnych. Obywatel ma tylko iść i wrzucić kartkę na "przebój z naszej playlisty", sam nie mogąc ani zaproponować własnej piosenki, ani nawet innej, czyjejś, której nie ma na liście.
- Proszę, oto nasza lista oliwek, są różne, czarne, zielone, duże, małe, same, nadziewane syrem i papriką i orzeszkami. Proszę sobie dowolnie wybrać.
- Ale ja chcę rzepę...
- Oooo, nie, rzepy tu nie ma i nie będzie, niech pan stąd idzie i nie bruździ, łajzo, abnegacie i wkładaczu kijów w szprychy.
-
Tak dzisiaj wygląda demokracja i to jest nie do utrzymania. Musimy się, my ludzie przyjmujący cywilizacyjny model europejsko-atlantycki, zastanowić, co z tym robić dalej. Jest w tekście więcej bardzo ciekawych zagadnień, a ponieważ Polska jest dzisiaj wręcz laboratorium dla takich rozważań na podstawie codziennej obserwacji, bardzo uważnie ją obserwuję (Węgry nie są miarodajne, bo to kraik mały, nieludny i mający zupełnie absurdalne kompleksy; Polacy też je macie, ale normalniejsze niż kompletnie stuknięci Węgrzy).
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka