Dodaj do ulubionych

KC Partii rozważa pozbycie się Obajtka

22.05.21, 21:07
Centrala partii rządzącej poważnie rozważa pozbycie się Daniela Obajtka, co miałoby finalnie zablokować jakiekolwiek zmiany właścicielskie w Lotosie. Istotnym czynnikiem przemawiającym za dymisją prezesa Orlenu jest również to, że ma on świetne relacje ze współwłaścicielem wspomnianej agencji lobbingowej, którego Jarosław Kaczyński szczerze nie znosi. W kręgach PiS słychać także, iż zmiana na fotelu prezesa płockiej spółki byłaby korzystna z punktu widzenia równoważenia wpływów wewnątrzpartyjnych koterii po tym, gdy stanowisko prezesa PKO BP stracił przyjaciel Mateusza Morawieckiego.

crowdmedia.pl/obajtek-jednak-na-wylocie-z-orlenu-bynajmniej-nie-chodzi-o-problemy-z-jego-majatkiem/?fbclid=IwAR0L4DOKosZ1q5dwZWUu3Rp_doLsdSAAUCZKKThSLWMomx6y1vP4SP8oB40
Nowogrodzka jest zaniepokojona upartym dążeniem Obajtka do fuzji Orlenu z Lotosem, ponieważ Komisja Europejska postawiła takie warunki, które w praktyce likwidują gdańską spółkę.

KE wydała zgodę na połączenie Lotosu z koncernem z Płocka, jeśli właściciela zmieni 85% stacji paliw działających dziś pod marką Lotosu, a do jego gdańskiej rafinerii wejdzie zagraniczny podmiot, który obejmie 30% udziałów. Przejęciem tych aktywów zainteresowany jest węgierski MOL, ale istnieje ryzyko, że następnie sprzeda swój nadwiślański przyczółek Rosjanom. Nie od dziś wiadomo, że wpuszczenie Rosjan na polski rynek paliwowy to ogromne ryzyko radykalnego wzrostu wpływów Kremla w naszym kraju i tu akurat nawet rząd PiS ma rację, że nie chce do tego dopuścić.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka