Dodaj do ulubionych

80 kobiet kazano na śmieć

24.05.21, 09:01
Od maja wycofano refundację jednego z leków używanych w terapii onkologicznej, a
minister Adam Niedzielski powiedział, że sprawa "dotyczy około 80 kobiet", które czasowo pozbawiono możliwości leczenia.
Co za problem? To tylko 80 kobiet.Taki jest pisizm.
Obserwuj wątek
    • don.kichote Tak dla czystej formalności 24.05.21, 12:38
      Masz może dane, ile ofiar pochłonęło wycofanie się z finansowania chemioterapii niestandardowej za rządów w Ministerstwie Zdrowia pani Ewy Kopacz?

99venus napisał:

> Od maja wycofano refundację jednego z leków używanych w terapii onkologicznej,
      > a
      > minister Adam Niedzielski powiedział, że sprawa "dotyczy około 80 kobiet", któr
      > e czasowo pozbawiono możliwości leczenia.
      > Co za problem? To tylko 80 kobiet.Taki jest pisizm.
    • taniarada Re: 80 kobiet kazano na śmieć 24.05.21, 14:03
      Pieprzenie o Szopenie.Na portalu E są dwa takie wątki.W tym jeden mój. ten lek jest caly czas na liscie refundacyjnej. i caly czas dostepny dla pacjentek "starych" (czyli ponad 99%)
      przy okazji wdrazania nowych programow lekowych popelniono drobny blad
      dotyczacy pacjentek "nowych", ktory natychmiast po jego zgloszeniu naprawiono.
      pacjentki nowe dostana lek refundowany, tak jak i stare
      - jesli lekarz zdecyduje ze stary program lekowy jest wskazany.
    • kawa_poranna11 Re: 80 kobiet kazano na śmieć 24.05.21, 17:47
      Panie ministrze Niedzielski - to jak to jest z tą ochroną życia?
      Jeśli jej koszty ma ponieść kobieta, skazana na tortury donoszenia niezdolnego do życia płodu, urodzenia go i patrzenia przez godziny, dni bądź tygodnie jak kona w niewyobrażalnych męczarniach - to pańska ferajna polityczna jest jak najbardziej za i jeszcze trumienkowe wypłaci...
      No ale jak chodzi o kilkadziesiąt, kilkaset czy choćby kilka osób: matek, żon, ojców, synów, córek, braci, sióstr... którym można przedłużyć bądź uratować życie, ale trzeba by wtedy dać mniej Rydzykowi, mniej na TVPiS, na komisję Antka Trotyla, na ochronę pana Prezesa przed miłością narodu, na generalskie przywileje dla biskupów pedofilów, na kiełbasę wyborczą dla betonowego elektoratu... to wtedy to życie już tak bezwzględnie cenne nie jest, prawda?
      Wszak już ochrzczone, i trumienkowego płacić nie trzeba, rodzina pochowa...
      Niech umierają, w imię Jezusa, pana waszego...
      Rzygać się chce na to wasze świętojebliwe pisowskie zakłamanie...
      • taniarada Już pisałem wszystko zostało cofnięte 24.05.21, 18:24
        kawa_poranna11 napisał(a):

> Panie ministrze Niedzielski - to jak to jest z tą ochroną życia?
        > Jeśli jej koszty ma ponieść kobieta, skazana na tortury donoszenia niezdolnego
        > do życia płodu, urodzenia go i patrzenia przez godziny, dni bądź tygodnie jak k
        > ona w niewyobrażalnych męczarniach - to pańska ferajna polityczna jest jak najb
        > ardziej za i jeszcze trumienkowe wypłaci...
        > No ale jak chodzi o kilkadziesiąt, kilkaset czy choćby kilka osób: matek, żon,
        > ojców, synów, córek, braci, sióstr... którym można przedłużyć bądź uratować życ
        > ie, ale trzeba by wtedy dać mniej Rydzykowi, mniej na TVPiS, na komisję Antka T
        > rotyla, na ochronę pana Prezesa przed miłością narodu, na generalskie przywilej
        > e dla biskupów pedofilów, na kiełbasę wyborczą dla betonowego elektoratu... to
        > wtedy to życie już tak bezwzględnie cenne nie jest, prawda?
        > Wszak już ochrzczone, i trumienkowego płacić nie trzeba, rodzina pochowa...
        > Niech umierają, w imię Jezusa, pana waszego...
        > Rzygać się chce na to wasze świętojebliwe pisowskie zakłamanie...
        Co ty pierdzielisz ciągle,Napisz do ministra na jego stronie.Bo tego nikt nie czyta .W związku z napływającymi sygnałami chciałem zapewnić pacjentki z rakiem piersi HER2 dodatnim, że nie stracą możliwości leczenia. Szczegóły wyjaśnia ⁦
        @Milkowski_M
    • taniarada Re: 80 kobiet kazano na śmieć 24.05.21, 18:26
      Maciej Miłkowski: Pacjentki nie zostaną bez leczenia – to najważniejsza kwestia jaką chciałbym przekazać. Rzeczywiście dotarły do nas w ostatnich dniach sygnały, że może się pojawić problem. Ale nie były to informacje ani od konsultantów krajowych ani wojewódzkich, ani też z ośrodków onkologicznych nikt się do mnie z tą sprawą nie zgłaszał, nie odzywały się też do nas wcześniej w tej sprawie organizacje pacjenckie. Nawet żadna z firm nie skontaktowała się z nami. Przeważnie szybko jako MZ dostajemy takie informacje zwrotne. W tej sytuacji postanowiłem porozmawiać z lekarzami i sprawdzić jeszcze raz ostatnie zapisy dotyczące programu lekowego dla pacjentek z rakiem piersi. Kwestie refundacji są bardzo skomplikowane, a urzędnicy i ministerstwo nie są nieomylni, dlatego między innymi zmiany na listach leków refundowanych są zawsze konsultowane m.in. z lekarzami, a zmiany są też opiniowane przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Na etapie projektu nowej listy leków refundowanych ani przez kolejne dni po publikacji obwieszczenia nie wpłynęły do nas żadne uwagi ani oficjalne pisma związane ze zmianą tego programu lekowego. Ale już ustaliliśmy na czym polega problem i mamy zaplanowane rozwiązanie.

I co Pan ustalił?

Rzeczywiście zmieniony zapis wywołał zamieszanie. Rozmawiałem m.in. w tej sprawie z Konsultantem Krajowym ds. onkologii Panem Profesorem Maciejem Krzakowskim, który teraz potwierdził, że zmiany powinniśmy dokonać i to zrobimy. Rozmawiałem również z Panią prof. Agnieszką Jagiełło-Gruszfeld z Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie, która powiedziała mi, że na podstawie tych zapisów miała jedną pacjentkę, która na podstawie nowego zapisu nie kwalifikowałaby się do leczenia. Na szczęście w tym przypadku sprawa nie jest tak pilna, ponieważ chora najpierw musi dokończyć inne leczenie, a farmakoterapia o jakiej mówimy, ma być włączona w wakacje. Trudno mi powiedzieć w tej chwili ilu osób może dotyczyć ta zmiana, ale wycofamy ją przy okazji kolejnej nowelizacji listy leków refundowanych, czyli od 1 lipca. A jeżeli jakiekolwiek pacjentki wcześniej wymagać będą leczenia to ustalimy z ośrodkami, że i tak będą mieć za nie zapłacone. Chodzi o pacjentki, które mają mieć podany lek po raz pierwszy. Z szacunków, jakie dostajemy może chodzić prawdopodobnie o ok. 80 osób rocznie w skali kraju.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/rak-piersi-m-milkowski-wyjasnia-ze-pacjentki-nie-straca-leczenia&ved=2ahUKEwiWqJuU3OLwAhW-hP0HHTZ_D9oQhlR6BAgKEBU&usg=AOvVaw2P66gDCw3zfx2tZJBNWW1u
    • inocom Bóg tak chciał 24.05.21, 21:51
      gazetawroclawska.pl/wolne-miejsca-w-domach-pomocy-spolecznej-od-reki-tak-nie-bylo-nigdy/ar/c1-15627813
      Covid spadł Kaczorowi, jak manna z nieba.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka