Dodaj do ulubionych

To nie przejdzie (u Ziemkiewicza)

27.05.21, 09:22
Na yt u R.A.Ziemkiewicza zamieściłem wpis na temat skutków polityki PIS.
Wpis przeraził go aż tak, że

Sytuacja w instytucjach UE jest dla rządu PIS oraz Polski niekorzystna. Czy należy postawić się wszystkim, pójść na izolację, być może wyjście z UE? Wydaje się, że stoimy na rozstajach, albo blisko.

Niemiecki Handelsblatt opublikował opinię Wolfganga Münchau, zgodnie z którą w przypadku konfrontacji NATO-Rosja i ewentualnej agresji i zajęcia przez Rosję korytarza suwalskiego Niemcy pozostaną neutralne.
Tu jest oryginał (czytałem ros. przekład, ale tłumaczy to oni mają dobrych):

www.handelsblatt.com/meinung/gastbeitraege/gastkommentar-das-polnisch-litauische-grenzgebiet-koennte-zu-einer-quelle-geopolitischer-spannungen-werden/27138324.html?ticket=ST-4524427-izUGJnTCXaHJ43rfbkhe-ap1

Po sześciu latach obecnych rządów polska armia, wcześniej już na 14 miejscu w światowych rankingach, spadła na pozycję 24. Zaczęło się od Caracali, zarzucono prace nad perspektywicznym karabinem uznanym za jedną z konstrukcji wiodących w świecie i końca temu nie ma. Na polskie wojsko nie mamy co liczyć, jest zrujnowane i dalej rujnowane, czego dowodem jest głośny list marynarzy ORP Orzeł.

Bez względu na poglądy polityczne i zasadne pozostaje pytanie: na czym będzie budował bezpieczeństwo Polski rząd PIS? Na sile wojskowej i determinacji USA, związkach politycznych i gospodarczych z państwami UE i uznawaniu także ich interesów. Czy na stopniowym (a może gwałtownym) przejściu pod dominację Rosji. Jedną z konsekwencji wyboru ostatniej drogi jest postępująca rusyfikacja/obajtkowizacja relacji gospodarczych. Obecnie najczęściej spotykana pensja w Rosji to niecałe 270 dolarów na rękę, średnia i mediana są wyższe (średnia ok. 650 dolarów brutto, netto poniżej 500), 70% zatrudnionych zarabia poniżej średniej. Tak się żyje w metropolii, jaki może być los państwa zwasalizowanego czy podbitego? To przestają być pytania retoryczne.


Media rosyjskie entuzjastycznie witają skutki działań rządu PIS, jego publicystów oraz izolację Polski w strukturach Zachodu.
Obserwuj wątek
   • ukos Re: Poprawka (uzupełnienie) 27.05.21, 16:56
    buldog2 napisał:

    > Na yt u R.A.Ziemkiewicza zamieściłem wpis na temat skutków polityki PIS.
    > Antypisowska kramoła przeraziła właściciela aż tak, że ją usunął. : )

    Zamiast jakichś podejrzanych opinii rolnik KRUS-owski może tam usadzić dowciPiSS*. DowciPiSS to jedyne, co rolnik KRUS-owski potrafi sadzić. DowciPiSSy rolnika KRUS-owskiego nie dorównują dowciPiSSom sadzonym przez panprezydęta Adriana Maliniaka, np. przeznaczonemu dla rektorów polskich uczelni:
    Murzyny, hyhyhy, zjadły, hyhyhy, rektora, hyhyhyhyhyhyhyhyhy,
    w trakcie sadzenia którego panprezydęt rechotał wyjątkowo radośnie, ale mają podobny klimat i zmierzają w równie suuusznym kierunku.

    *dowciPiSS - produkt żartopodobny wyzwalający obowiązkowy rechot aktywu PiSSdackiego. W przeciwieństwie do kawałów dowciPiSSów nie opowiada się lecz sadzi.
  • kod_matrixa Re: To nie przejdzie (u Ziemkiewicza) 27.05.21, 18:07
   Hołownia z Trzaskowskim zbudują Ci bezpieczeństwo Polski na entuzjastycznym podejściu do polityki dementa Biedna ws. NS 2 i pozumienia niemiecko-rosyjskiego. A także na serwelistycznej postawie wobec Brukseli czyt. Berlina, a tym samym Moskwy.

   Wcześniej tylko wykończą polski przemysł i zaczną kupować energię elektryczną z Niemiec, wytwarzaną przez tamtejsze kopalnie węgla kamiennego.

   A to wszystko w zamian za karierę mało istotnego urzędnika brukselskiego od spraw zbytecznych, za to dobrze płatną.

   Przecież od czegoś są te wszystkie przybytki typu Fundacja Adenauera, Sorosa itp. punkty werbunku płatnych pachołków na usługach międzynarodowych korpo, tudzież rządów państw trzecich.
   • kod_matrixa Re: To nie przejdzie (u Ziemkiewicza) 27.05.21, 18:13
    Tak właśnie kolonizatorzy opłacali miejscowych kacyków w Afryce ku uciesze tamtejszej gawiedzi, wierzącej w niesienie rzekomego postępu.

    Podobieństwo mentalności i poziom rozgarnięcia plemion murzyńskich i części polskiego społeczeństwa postkomunistycznego mimo upływu czasu wręcz uderzające.
    • zdravko_vypic Ma Pani rację, Pani Matrykso 28.05.21, 01:47
     Z pewnością należy Pani do postkomunistycznej części społeczeństwa polskiego. Pani pogarda dla Polaków i moralne podobieństwo do Luny Brystygierowej jest mimo upływu czasu wręcz uderzające.


     kod_matrixa napisał:

     > Tak właśnie kolonizatorzy opłacali miejscowych kacyków w Afryce ku uciesze tamt
     > ejszej gawiedzi, wierzącej w niesienie rzekomego postępu.
     >
     > Podobieństwo mentalności i poziom rozgarnięcia plemion murzyńskich i części po
     > lskiego społeczeństwa postkomunistycznego mimo upływu czasu wręcz uderzające.
     >
     • snajper55 Re: Ma Pani rację, Pani Matrykso 28.05.21, 02:35
      zdravko_vypic napisał(a):

      > Z pewnością należy Pani do postkomunistycznej części społeczeństwa polskiego.

      Wszyscy należymy do postkomunistycznej części polskiego społeczeństwa. Przynajmniej ci, którzy przez ten "komunizm" przeszli. Choć przecież ci młodsi byli wychowywani przez postkomunistycznych rodziców, więc nie są lepsi.

      S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka