Dodaj do ulubionych

Żadnego komentarza nie będzie,

28.05.21, 12:36
zapoznajcie się z tekstem prof Majcherka o Rozdwojenie lewicowej jaźni.
natemat.pl/355757,rozdwojenie-lewicowej-jazni-felieton-profesora-janusza-majcherka
Ja się z tym zgadzam, a co by nie.
Obserwuj wątek
    • taziuta Re: Żadnego komentarza nie będzie, 28.05.21, 13:06
      czandra3 napisał:

> zapoznajcie się z tekstem prof Majcherka o Rozdwojenie lewicowej jaźni.
      > natemat.pl/355757,rozdwojenie-lewicowej-jazni-felieton-profesora-janusza-majcherka
      > Ja się z tym zgadzam, a co by nie.

Generalnie nie mam uwag, poza jedną. Zapomniał wspomnieć o braku również emblematu PO, jako drugiego 'współratyfikatora' (w senacie).

"Na stałych i obwoźnych banerach nie ma ani emblematów Unii Europejskiej – faktycznego fundatora,
      ani lewicy – współratyfikatora."
    • aniechto.only Re: Żadnego komentarza nie będzie, 28.05.21, 18:27
      A ja polecam ten tekst, szczególnie taziucie do przemyślenia:

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26571588,lewica-na-krytyke-reaguje-jak-ksiadz-na-zarzut-pedofilii-szczerek.html

"Gdy czasem lewicę krytykuję, to jest problem, bo lewicy nie bardzo wolno krytykować. Bo lewica przyjmuje mentalność Kaczyńskiego

Za każdym razem, gdy ktoś publicznie skrytykuje lewicę – zawsze to samo – hejt, wrzask, miliony memów (to okej, bo bywają śmieszne) i wzajemne zaganianie się stada w szyki bojowe. To nie lewica, a jakiś histeryczny lewicoid, który z lewicą ma tyle wspólnego, co dewastująca państwo i debatę publiczną populistyczna prawica z prawdziwą prawicą."

Bardzo się ze Szczerkiem zgadzam:

"Czego więc ja właściwie chcę od tej lewicy? Czemu ma być taka, jak ja chcę? Nie wiem, niech sobie będzie, jaka chce, ale ja też jestem lewica i też mam prawo mówić, czego ja chcę w ramach lewicy. Jestem feministą, domagam się pełnego równouprawnienia kobiet. Nienawidzę szyderstwa z prześladowanych, z biedy i zacofania peryferii, ale nie uważam też, że każdy śmiech jest szyderstwem. Rzeczywistość jest bardziej skomplikowana niż białe-czarne. Nienawidzę, gdy ktoś wychowuje mnie kijem, bo nie po to pedagogika wytworzyła całe teorie innych metod – a przede wszystkim pozwalające na dialog, a nie monolog osoby trzymającej pałę w ręku – żeby teraz lewica, światło postępu, stosowała technikę walenia maczugą.

Jeśli ci lewicowcy, którzy na każdą krytykę czy polemikę choćby reagują jak ksiądz na wytknięcie pedofilii czy ISIS-owiec, któremu ktoś podważa dogmaty wiary, są naprawdę demokratami, za jakich się mają – to mnie wysłuchają. I albo się zgodzą, albo nie, ale przyznają mi prawo do wypowiedzi.

Jeśli nie przyznają albo po prostu będą hejtować, zamiast spokojnie i rzeczowo odpowiedzieć albo zmilczeć – to są tępym betonem, a nie lewicą.

Lewica mnie drażni, gdy zachowuje się dokładnie tak samo jak Kościół albo sekta. Albo populistyczna prawica. "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka