Dodaj do ulubionych

Rząd powinien zakazać...

28.05.21, 22:53
Rząd powinien zakazać noszenia maseczek. Policja powinna karać wysokimi mandatami osoby zakrywające twarze. Przecież bez kolejnej fali szczepienia się nie rozkręcą.

S.
Obserwuj wątek
    • peace2u Re: Rząd powinien zakazać... 28.05.21, 23:20
      zdp.org.pl/blog/zdrowie/3599/the-lancet-maski-nie-chronia-przed-wirusem/
      Skuteczność masek sprawdzana była przy użyciu zmodyfikowanego osobistego systemu do zbierania próbek powietrza. Działanie systemu polega na pomiarze stężenia określonej substancji w powietrzu znajdującym się “wewnątrz” maski oraz w środowisku na zewnątrz. Jednak najważniejszą zaletą systemu jest fakt, że próbki zbierane są w czasie kiedy maska znajduje się na twarzy człowieka. W ten sposób można określić nie tylko stopień przenikalności substancji przez materiał z którego zrobiona jest maska, ale również nieszczelności spowodowane złym dopasowaniem do twarzy czy nieefektywnym mocowaniem do głowy.

Na podstawie sporządzonych w ten sposób pomiarów obliczany jest tak zwany stopień ochrony (ang. Protection Factor – PF), którego wartość stanowi iloraz stężenia substancji na zewnątrz i wewnątrz maski. Zatem im wyższy PF tym maska lepiej chroni przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami czyhającymi w powietrzu. Innowacyjność użytego w badaniu urządzenia polega na tym, że mierzona była wielkość (średnica) cząsteczek, które nie zostały zatrzymane przez maskę. Podczas eksperymentu nie stosowano oczywiście prawdziwych wirusów tylko nieszkodliwą sól (NaCl – chlorek sodu) rozpyloną w postaci aerozolu o różnych wielkościach cząstek odpowiadających rozmiarom niebezpiecznym wirusom i bakteriom przenoszonym drogą kropelkową.

Po przeanalizowaniu rozmiarów cząstek odkryto, że rozmiar cząstek dla których maska ochronna stanowiła najmniejszą barierę mieści się w przedziale od 0,04 do 0,2 μm (1mm = 1000μm). Należy zaznaczyć, że średnica wirusa wywołującego SARS to 0,08 – 0,14 μm a słynnego wirusa H5N1 0,08 – 0,12 μm. Wirus 2019-nCoV określany jako koronawirus ma kształt kulisty o średnicy 60–140 nm.
      Jak widać wyniki badan pokazały że nawet maseczki, te podobno najbezpieczniejsze, nie zabezpieczą przed wirusem COVID-19.
        • taziuta Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 07:35
          peace2u napisał(a):

> dodam jeszcze ze wcale nie jestem tym zdziwiony bo jak raz sam otwieralem worekz sola drogowa to pyl
          > ktory sie uniosl malo mnie nie udusil mimo zalozonej maski

No widzisz, o jeden raz za dużo otwierałeś worek z solą drogową. Pył z soli drogowej trwale uszkadza mózg. :/
              • horpyna4 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 10:27
                Przede wszystkim pył z soli drogowej zatyka maleńkie otwory w maskach, a że jest ciałem stałym, to się wbija mocno i nie wyparowuje; wtedy maska nie przepuszcza tyle powietrza.

Wirus roznosi się na kropelkach cieczy, a ta nie zatyka otworów na stałe. Woda, zwłaszcza w bardzo małych kropelkach, szybko wyparowuje. Wirusy pozostają na powierzchni maski i bez wody szybko zdychają.
      • don.kichote Re: Rząd powinien zakazać... 28.05.21, 23:38
        peace2u napisał(a):

> Jak widać wyniki badan pokazały że nawet maseczki, te podobno najbezpieczni
        > ejsze, nie zabezpieczą przed wirusem COVID-19.

Pod warunkiem, że wirus byłby zdolny do samodzielnego przemieszczania się a... tak nie jest. Wirus nie ma nóg ani skrzydeł. Przemieszcza się, na cząsteczkach płynów ustrojowych, które wydalamy/wydychamy a których średnica jest dużo, dużo większa.
        I na koniec - maseczka nie chroni Ciebie a przed tobą, zatrzymując większość Twoich wyziewów
        "oblepionych" wirusem...
          • peace2u Re: Rząd powinien zakazać... 28.05.21, 23:42
            do szkodliwosci masek mozna dorzucic jeszcze wdychanie mikrowlokien z masek ktore w plucach beda robic ogromne szkody oraz wdychaniezwiekszonych ilosci dwutlenku wegla co powoduje niedotlenienie mozgu.
            Widzialem juz artykul z oliczeniem ze 8 godzin w masce skraca zycie o 15 minut
              • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:30
                peace2u napisał(a):

> ja spokojnie bym jej nie nosil gdyby nie byly obowiazkowe
                > kowida sie nie boje i niech maski nosza tylko ci ktorzy sie go boja
                > nie mozna karac wszystkich za kilku cykorow

Ale są obowiązkowe, aby chorzy idioci nie noszący maseczek nie zarażali normalnych ludzi.

S.
                • peace2u Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:22
                  to idioci bojacy sie wirusa przy ktorym maja 99,7 procenta szansy przezycia doprowadzili do tego ze inni naprawde potrzebujacy nie mogli dostali sie do szpitala, wielu stracilo prace a wszyscy wolnosci obywatelskie. i to wszystko po to zeby firmy farmaceutyczne mogly sobie eksperymentowac swoim preparatem na ludziach. Kto nie widzi ze zrobiono szwindel tysiaclecia ten naprawde ma cos nie tak z glowa.
                  • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:39
                    peace2u napisał(a):

> to idioci bojacy sie wirusa przy ktorym maja 99,7 procenta szansy przezycia dop
                    > rowadzili do tego ze inni naprawde potrzebujacy nie mogli dostali sie do szpita
                    > la

Śmiertelność korony jest rzędu 3%.

To nie obawa przed, dość niską, śmiertelnością wirusa była i będzie powodem lockdownów, tylko obawa przed paraliżem służby zdrowia.

Nie mogli dostać się do szpitali, ponieważ łóżka były zajęte przez chorych na covid. Do czego dorowadzili, między innymi, idioci nienoszący maseczek, niezachowujący dystansu, ignorujący ograniczenia.

> wielu stracilo prace a wszyscy wolnosci obywatelskie. i to wszystko po to z
                    > eby firmy farmaceutyczne mogly sobie eksperymentowac swoim preparatem na ludzia
                    > ch. Kto nie widzi ze zrobiono szwindel tysiaclecia ten naprawde ma cos nie tak
                    > z glowa.

Lockdowny były po to, aby zmniejszyć liczbę zarażeń, aby służba zdrowia nie została sparaliżowana.

Nie wiesz po co są szczepionki? Wróć do szkoły podstawowej.

S.
                      • taziuta Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 07:32
                        peace2u napisał(a):

> /.../ Przeciez juz chocby po przykladzie Bialorusi widac ze kowid to jedna wielka totalna sciema

Informacje pochodzące od władz Białorusi to jedna wielka totalna ściema. Tak samo totalna jak tameczna władza.
                      • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 15:31
                        peace2u napisał(a):

> na jakiej podstawie twierdzisz ze 3 procent?

Na podstawie danych. Sam sobie możesz policzyć. Ale masz też ten współczynnik na różnych stronach, na przykład tu:

www.worldometers.info/coronavirus/

Na dziś. Polska - 2.72%, świat - 2.27%

S.
              • don.kichote Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 09:52
                peace2u napisał(a):

> kowida sie nie boje i niech maski nosza tylko ci ktorzy sie go boja

Z reguły nie życzę ludziom źle, ale dla ciebie, po przeczytaniu wszystkich twoich wypowiedzi w tym wątku - zrobię wyjątek.
                Życzę ci, żebyś się przekonał na własnej skórze czym jest Covid, jak przebiega i - jeśli przeżyjesz - jakie skutki zostawia.
                Ja to przeżyłem!
                32 dni w szpitalu z czego pierwszych 10, z powodu niedotlenienia, byłem półprzytomny i nie wiele pamiętam z tego, co się wokół mnie działo! W tamtym czasie rokowania były rzędu 50/50%. Mnie się udało, ale innym pacjentom - nie.
                Mam trwale uszkodzone płuca (TK w dniu przyjęcia, wykazał 55% - to tak, jakby amputowano mi prawe płuco) ale na dziś, jest za wcześnie na stwierdzenie w jakim stopniu, gdyż jeszcze się rehabilituję i poprawiam - na tyle na ile się da - ich wydolność. Ile uda się z tych 55% odzyskać - tego |najstarsi górale nie wiedzą.
                I na koniec.
                Nie satysfakcjonuje mnie fakt, że gdyby mi się nie udało, to znalazłbym się grupie niecałych 3% bagatelizowanych przez ciebie śmiertelnych przypadków.

Zatem jak wyżej: życzę ci, żebyś doświadczył co najmniej tego co ja...
      • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 28.05.21, 23:59
        peace2u napisał(a):

> Jak widać wyniki badan pokazały że nawet maseczki, te podobno najbezpieczni
        > ejsze, nie zabezpieczą przed wirusem COVID-19.

Maseczki zabezpieczają przed wirusami, ponieważ wirusy nie latają samodzielnie, tylko są roznoszone przez kropelki śliny emitowane przez chorego w czasie mówienia czy oddychania. I to te kropelki śliny maseczka na twarzy chorego ma zatrzymywać. Wielkość wirusa nie ma znaczenia.

S.
      • kawa_poranna11 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:34
        Podobnie jak prezerwatywy nie zabezpieczają przed niepożądanym zapłodnieniem.
        A jednak używasz zmniejszając ryzyko.

Także pasy w samochodzie nie uchronią przed śmiercią na 100%.
        Pasy jednak zmniejszają ryzyko.

Jesteś zero/jedynkowy?
    • meflst0feles Re: Rząd powinien zakazać... 28.05.21, 23:23
      Rząd zajmuje się jakimiś pierdółkami, opozycja sama sobą, a ustawy o Funduszu Kompensacyjnym jak nie było tak nie ma:
      www.rynekzdrowia.pl/Prawo/RPO-domaga-sie-od-resortu-zdrowia-rekompensat-za-niepozadane-odczyny-poszczepienne,221998,2.html
      • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:02
        meflst0feles napisał:

> Rząd zajmuje się jakimiś pierdółkami, opozycja sama sobą, a ustawy o Funduszu K
        > ompensacyjnym jak nie było tak nie ma:
        > www.rynekzdrowia.pl/Prawo/RPO-domaga-sie-od-resortu-zdrowia-rekompensat-za-niepozadane-odczyny-poszczepienne,221998,2.html

A za niepożądane odczyny poaspirynowe są odszkodowania? A za niepożądane odczyny po lekach są odszkodowania? A odszkodowania za niepożądane efekty uboczne używania samochodu będą?

S.
        • meflst0feles Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:25
          snajper55 napisał:

> A za niepożądane odczyny poaspirynowe są odszkodowania? A za niepożądane odczyn
          > y po lekach są odszkodowania? A odszkodowania za niepożądane efekty uboczne uży
          > wania samochodu będą?

Szczepionki podobno są bezpieczne, a rządowi bardzo zależy na szczepieniu jak największej liczby osób. Jednak niektórzy pacjenci obawiają się, że w przypadku powikłań mogą trafić na jakiś czas do szpitala i np. utracić w związku z tym źródło zarobkowania. Jaki jest więc problem z uchwaleniem obiecywanej od grudnia ustawy ?

www.rp.pl/Ubezpieczenia-i-odszkodowania/305129937-Szczepienia-na-Covid-19-nieobjete-ubezpieczeniami-Sa-traktowane-jako-eksperyment-medyczny.html
          • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:29
            meflst0feles napisał:

> Szczepionki podobno są bezpieczne, a rządowi bardzo zależy na szczepieniu jak n
            > ajwiększej liczby osób. Jednak niektórzy pacjenci obawiają się, że w przypadku
            > powikłań mogą trafić na jakiś czas do szpitala i np. utracić w związku z tym źr
            > ódło zarobkowania. Jaki jest więc problem z uchwaleniem obiecywanej od grudnia
            > ustawy ?

Szczepionki, tak jak wszystkie leki mają niepożądane efekty uboczne. Dlaczego mają być za nie odszkodowania, skoro za efekty uboczne innych szczepionek i leków nie ma odszkodowań? Nawet fistaszki mają niepożądane efekty uboczne i zdarza się, że człowiek umiera po zjedzeniu fistaszków. Samochody mają niepożądane efekty uboczne i z ich powodów umiera wielu ludzi a wielu zostaje kalekami. To może uchwalmy ustawę o odszkodowaniach za niepożądane efekty uboczne samochodów?

S.
              • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:50
                kawa_poranna11 napisał(a):

> To chyba wygląda na dyskusję z kimś co widzi świat zero/jedynkowo.
                > Takiego świata jednak nie ma.
                > Żyje w ułudzie.

Raczej używa fejkowych argumentów aby poprzeć swoje nieprawdziwe przekonania. Żyje w równoległej rzeczywistości, gdzie światem rządzi tajny rząd jaszczurów wspierany przez Żydów, gdzie w szczepionkach są czipy no i gdzie Ziemia jest płaska i opiera się na czterech słoniach stojących na Wielkim Żółwiu.

S.
                • meflst0feles Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:00
                  snajper55 napisał:

> Raczej używa fejkowych argumentów aby poprzeć swoje nieprawdziwe przekonania.

Który z użytych argumentów jest fejkowy i jakie mam przekonania ? Czy napisałem gdzieś, że sam się nie szczepiłem ?
                  To Ty żyjesz w równoległej rzeczywistości, skoro nie dostrzegasz, że z jakichś powodów 20 mln osób nie zarejestrowało się na szczepienie.
            • meflst0feles Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 00:53
              Od ryzyka nagłej śmierci (także w wyniku zjedzenia) fistaszka możesz się prywatnie ubezpieczyć, a z odszkodowaniem za śmierć/zachorowanie w wyniku szczepienia na covid może być problem (na co wskazuje linkowana przeze mnie treść artykułu w Rzepie). Dlatego moim skromnym zdaniem takie odszkodowanie powinien gwarantować rząd, tym bardziej że sam to obiecywał.
              • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:03
                meflst0feles napisał:

> Od ryzyka nagłej śmierci (także w wyniku zjedzenia) fistaszka możesz się prywat
                > nie ubezpieczyć, a z odszkodowaniem za śmierć/zachorowanie w wyniku szczepienia
                > na covid może być problem (na co wskazuje linkowana przeze mnie treść artykułu
                > w Rzepie).

No to się ubezpiecz od NOPów.

No oczywiście że nikt odszkodowania za NOP po szczepieniu przeciw koronie nie dostanie, bo i dlaczego miałby je dostać? Nie ma odszkodowań za śmierć/zachorowanie z powodu zażycia leków czy zaszczepienia się. Nie ma odszkodowań za śmierć/zachorowanie z powodu zjedzenia fistaszków. Nie ma odszkodowania za śmierć/zachorowanie z powodu jazdy samochodem. Dlaczego to do ciebie nie może dotrzeć?

> Dlatego moim skromnym zdaniem takie odszkodowanie powinien gwaranto
                > wać rząd, tym bardziej że sam to obiecywał.

Nie powinno być takiego odszkodowania tak jak nie ma takich odszkodowań w innych przypadkach, których nie będę po raz trzeci wymieniać.

Ten rząd tyle naobiecywał że powoływanie się na jego obiecanki świadczy o... braku rozeznania tego, który się na nie powołuje.

S.
              • snajper55 Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:06
                meflst0feles napisał:

> Od ryzyka nagłej śmierci (także w wyniku zjedzenia) fistaszka możesz się prywat
                > nie ubezpieczyć, a z odszkodowaniem za śmierć/zachorowanie w wyniku szczepienia
                > na covid może być problem (na co wskazuje linkowana przeze mnie treść artykułu
                > w Rzepie). Dlatego moim skromnym zdaniem takie odszkodowanie powinien gwaranto
                > wać rząd, tym bardziej że sam to obiecywał.

Tak samo jak od śmierci od fistaszków możesz się ubezpieczyć od szczepioneek.

S.
                  • taziuta Re: Co trupowi po ubezpieczeniu? 29.05.21, 07:36
                    inocom napisał:

> snajper55 napisał:
                    >
                    > > Tak samo jak od śmierci od fistaszków możesz się ubezpieczyć od szczepioneek.
                    > >
                    > > S.

> Co trupowi po ubezpieczeniu?

Ty chyba nie kochasz swojej rodziny. Wiesz jakby się cieszyli z takiego odszkodowania?!
                    • meflst0feles Re: Co trupowi po ubezpieczeniu? 29.05.21, 11:21
                      taziuta napisał:

> inocom napisał:

> > Co trupowi po ubezpieczeniu?
                      >
                      > Ty chyba nie kochasz swojej rodziny. Wiesz jakby się cieszyli z takiego odszkodowania?!

Oczywiście, że w tym przypadku chodzi o zabezpieczenie wskazanych beneficjentów, a nie samego ubezpieczonego. Może pisz za swoją rodzine, moja by się nie cieszyła.
                  • snajper55 Re: Co trupowi po ubezpieczeniu? 29.05.21, 15:32
                    inocom napisał:

> snajper55 napisał:
                    >
                    > > Tak samo jak od śmierci od fistaszków możesz się ubezpieczyć od szczepion
                    > eek.
                    > >
                    > > S.
                    >
                    > Co trupowi po ubezpieczeniu?

Wiesz co to jest ubezpieczenie na życie? Nie, odszkodowania nie wkładają ubezpieczonemu do trumny.

S.
    • inocom To najlepiej robi natura 29.05.21, 01:35
      snajper55 napisał:

> Rząd powinien zakazać noszenia maseczek.

Maseczki nosiłem z szacunku dla innych.
      Żona była szczepiona i zachorowała po miesiącu od szczepienia. Drugiej dawki nie może dostać bo zawsze coś nie tak.
      Zaraziła mnie. Mialem przez 1 dzień stan podgorączkowy 37. Zgłosiłem się do badań UM.Na poziom przeciwciał przed i po. Bez skutku. To się zaszczepilem. Dziwię się medykom. Mieli typa do badań co nie choruje. Przez SARS przeszedł praktycznie bezobjawowo. Byłem chętny być zwierzęciem doświadczalnym. To co zrobi rząd mi rybka.
      • pies.na.czarnych Re: To najlepiej robi natura 29.05.21, 13:11
        > Mialem przez 1 dzień stan podgorączkowy 37.:) Zgłosiłem się do badań UM.Na poziom przeciwciał przed i po. Bez skutku.

Za dużo jadu w tobie. Po przeczytaniu twoich wpisów na FK nie chcieli ryzykować rozpętania się pisizmu.
    • inocom Re: Rząd powinien zakazać... 29.05.21, 01:36
      snajper55 napisał:

> Rząd powinien zakazać noszenia maseczek. Policja powinna karać wysokimi mandata
      > mi osoby zakrywające twarze. Przecież bez kolejnej fali szczepienia się nie roz
      > kręcą.
      >
      > S.
    • mienkiszon Policja nie jest od karania! 29.05.21, 09:41
      snajper55 napisał:

> Rząd powinien zakazać noszenia maseczek. Policja powinna karać wysokimi mandata
      > mi osoby zakrywające twarze. Przecież bez kolejnej fali szczepienia się nie roz
      > kręcą.
      >
      > S.

Tylko od napier_dalania kobiet i babci Kasi!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka