Dodaj do ulubionych

Ordo Iuris na Glińskim wisi

30.05.21, 10:33
Uczelnia Ordo Iuris - Collegium Intermarium będzie kształcić prawników w "nauce społecznej Kościoła katolickiego”, którzy po studiach będą „przeciwdziałać uzależnieniom i patologiom społecznym". Swoje zadowolenie z powstania tej szkoły wyższej wyraził minister kultury Piotr Gliński: "to bardzo ważna inicjatywa; odwołuje się do pięknych, klasycznych tradycji związanych także z polską historią".

Neoendecy i Wszechpolacy, wyznawcy „dobrej zmiany” i katoliccy ekstremiści, obrońcy życia poczętego i zwolennicy Trumpa i brexitu - to oni będą kształcić nowe elity w tworzonej przez Ordo Iuris uczelni Kuźnii fundamentalistów.
Obserwuj wątek
   • privus Re: Ordo Iuris na Glińskim wisi 30.05.21, 12:41
    Wśród sześciu stowarzyszeń, które dostaną po 500 tys. zł żelaznego kapitału, znalazła się fundacja, w której zasiada wicepremier Piotr Gliński, założyciel Narodowego Instytutu Wolności . W tle tego instytutu jest Ordo Iuris wicepremier i minister Gliński. To pieniądze na działalność statutową, których nie trzeba ich dokładnie rozliczać. W ścisłej czołówce znalazły się głównie podmioty bezpośrednio związane z władzą, działaczami PiS lub ludźmi popierającymi politykę obecnego rządu. Jedna z fundacji została założona w lutym 2021 r.

    Piotr Gliński jest zarówno w składzie rady Fundacji Polska Wielki Projekt, jak również jest inicjatorem powstania Narodowego Instytutu Wolności, który rozdziela pieniądze. Co więcej, główną postacią fundacji jest Anna Bielecka, architektka prowadząca przy ul. Wilczej w Warszawie salon, w którym od lat spotykają się elity obecnej władzy na czele z Jarosławem Kaczyńskim.

    NIW opublikowało również listę rankingową wniosków rezerwowych, które nie zostały zakwalifikowane do realizacji ze względu na brak środków w ramach PROO na lata 2018-2030. W tym dokumencie na pierwszym miejscu znajduje się Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka