Dodaj do ulubionych

Adam Michnik celnie o Kaczyńskim

04.06.21, 15:32
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27158528,michnik-gdyby-byl-szefem-kgb-to-codziennie-dawalbym-na-msze.html#s=BoxOpImg9
Nie wiem, czy sam Conald Tusk by trafił celniej!
Obserwuj wątek
    • buldog2 Re: Adam Michnik celnie o Kaczyńskim 04.06.21, 17:16
      Tusk to taki wielki autorytet?
      Może taki jak Wałęsa? dobrze że tego nie napisałeś, bo jednak mocno byś skrzywdził Tuska.

Ale na autorytet to Tusk musi sobie znów zapracować i nie bardzo wiadomo ani to, czy mu się uda, ani nawet czy będzie mógł. Ale zobaczymy.
        • buldog2 Re: Adam Michnik celnie o Kaczyńskim 04.06.21, 18:24
          Na przykład za obojętność na oszczerstwa rzucane przez PIS na nasze państwo.

Tu: forum.gazeta.pl/forum/w,28,138441323,138537655,Lista_1_1_uzupelniona_.html
          zamieściłem (w 2012 r.), lekko skorygowaną, prowizoryczną listę przewin PO:
          Lista przewin PO v. 1.1

1. Brak skutecznych prób redukcji deficytu budżetowego.
          2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
          3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
          4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
          5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
          6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
          7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
          8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
          9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
          10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
          11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
          12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
          13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.
          14. Brak przyznania Ojcu Dyrektorowi możliwości cyfrowej emisji sygnału na drodze innej (np. ustawowej), niż ogólna. Tetrapodiom też się należy TV, było o tym nawet w mediach mętnego nurtu (np. w TOK FM mówiła o tym P. Dominika Wielowieyska).
          Należałoby powiedzieć jeszcze o skandalicznej sprawie ACTA i braku należytego odporu kłamstwom o zamachu smoleńskim. Postawa wobec ACTA została zrewidowana, dlatego nie ma o niej w spisie, co nie zmienia faktu, że była to jedna z najgłupszych i najgorszych rzeczy w czasie rządów PO i choć o tym cicho, będzie pamiętana długo. Kłamstwo o zamachu smoleńskim, jego skutki jeszcze się nie skończyły i sprawy będziemy wracać nie raz.
          forum.gazeta.pl/forum/w,28,157749170,157749170,Dobre_serce.html?p=157749170
      • mienkiszon Re: Adam Michnik celnie o Kaczyńskim 05.06.21, 09:41
        buldog2 napisał:

> Tusk to taki wielki autorytet?
        > Może taki jak Wałęsa? dobrze że tego nie napisałeś, bo jednak mocno byś skrzywd
        > ził Tuska.
        >
        > Ale na autorytet to Tusk musi sobie znów zapracować i nie bardzo wiadomo ani to
        > , czy mu się uda, ani nawet czy będzie mógł. Ale zobaczymy.

Twój przyjaciel ma moderecji wyczyścił wątek z waszego przyp[ierdalania i mojej riposty, tak mnie PiSior nienawidzi, zresztą z wzajwmnością!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka