Dodaj do ulubionych

Ach, ci antypolscy pisarze....

04.06.21, 22:45
Jakoś ostatnio co chwila jakiś pisarz okazuje się antypolskim: kultura.gazeta.pl/kultura/7,114528,27164861,oburzona-slowami-tokarczuk-prawica-organizuje-akcje-fundacja.html#do_w=54&do_v=140&do_st=RS&do_sid=314&do_a=314&s=BoxRozImg1
Tokarczuk, Stasiuk, Rylski..... tylko po stronie Prawdziwych Polaków Patryjotów jakoś pusto i smutno. Jak któryś z PPP coś naskrobie, to żałość wzbiera, takie to marne (patrz Horubała, Wildstein, czy Ziemkiewicz).
Obserwuj wątek
      • dr.krisk Re: Dorzucam jeszcze jedno nazwisko 05.06.21, 23:14
        Co do antypolskich historyków, to jest ich całe mnóstwo. Taki Gross na przykład.... klasyczny antypolak. Na szczęście jest też zdrowa moralnie partyjotyczna grupa badaczy (dziwnym trafem skupiona w IPN), którzy pracowicie i wiernie realizują linię Partii.
        • taziuta Re: Dorzucam jeszcze jedno nazwisko 05.06.21, 23:38
          dr.krisk napisał:

> /.../ Na szczęście jest też zdrowa moralnie partyjotyczna grupa badaczy (dziwnym trafem skupiona w IPN),
          > którzy pracowicie i wiernie realizują linię Partii.

A nawet nadają jej ton, na odcinku historia Wolski.
    • snajper55 Re: Ach, ci antypolscy pisarze.... 06.06.21, 00:34
      dr.krisk napisał:

> Jakoś ostatnio co chwila jakiś pisarz okazuje się antypolskim

Bo to jest jedno z drugim powiązane. Czy patriota walczący o szczęście Narodu miałby czas i siły aby zajmować się jakimś wierszokleceniem? Albo prozokleceniem? Nie! Tylko wrogowie Narodu, gotowi kąsać rękę, która ich karmi, mają czas i ochotę na takie bezproduktywne działania. Prawdziwy patriota fedruje węgiel, orze zboże lub doi trzodę a nie zaczernia papier.

S.
    • inocom Na Allegro też jest coś takiego :)))) 06.06.21, 12:01
      Masz 14 dni na odesłanie towaru, który nie nadaje się do użycia.

Napisz książkę, by ludzie chcieli ją czytać, a nie posiadać. Weźmy np. takiego Jaroslav Hašeka czy Antoine de Saint-Exupéry.
      Ich utwory są wieczne, jak pomniki Horacego.
      • aniechto.only Re: Na Allegro też jest coś takiego :)))) 06.06.21, 12:46
        inocom napisał:

> Masz 14 dni na odesłanie towaru, który nie nadaje się do użycia.
        >
        > Napisz książkę, by ludzie chcieli ją czytać, a nie posiadać. Weźmy np. takiego
        > Jaroslav Hašeka czy Antoine de Saint-Exupéry.
        > Ich utwory są wieczne, jak pomniki Horacego.
        >
        Ale ty, młotku, książki nie pisz. Ty lepiej jakąś najpierw przeczytaj.
        • inocom Re: Na Allegro też jest coś takiego :)))) 06.06.21, 17:15
          aniechto.only napisała:

> inocom napisał:
          >
          > > Masz 14 dni na odesłanie towaru, który nie nadaje się do użycia.
          > >
          > > Napisz książkę, by ludzie chcieli ją czytać, a nie posiadać. Weźmy np.
          > takiego

> > Jaroslav Hašeka czy Antoine de Saint-Exupéry.
          > > Ich utwory są wieczne, jak pomniki Horacego.
          > >
          > Ale ty, młotku, książki nie pisz. Ty lepiej jakąś najpierw przeczytaj.

Dub?
            • inocom Krytyczny Lem 06.06.21, 21:46
              aniechto.only napisała:

> inocom napisał:
              >
              >
              > > Dub?
              > >
              > Twoje alter ego? Pasuje jak ulał.

"Tokarczuk do tego stopnia obraziła mój rozum, że chciałem napisać polemikę, ale uznałem, że gra jest niewarta świeczki, bo musiałbym jej książkę doczytać do końca".
              Stanisław Lem.

Tokarczuk nie czytałem, a Lema uwielbiam.
                • inocom Re: Krytyczny Lem 06.06.21, 22:04
                  dr.krisk napisał:

> No to jestem w lepszym położeniu: czytałem zarówno Lema jak i Tokarczuk. I ceni
                  > ę oboje - z różnych powodów.

Lem coś pisał o Tokarczuk, jako o pisarce dla dzieci.
                  "Nie wykluczam, że na ostatnich stronach mogły się w niej znaleźć jakieś mądrości, ale wątpię, bo to jest dobre dla dziesięcioletnich dzieci, ale nie dla mnie”
                  Lem.
                  • taziuta Re: Krytyczny Lem 06.06.21, 22:24
                    inocom napisał:

> Lem coś pisał o Tokarczuk, jako o pisarce dla dzieci.
                    > "Nie wykluczam, że na ostatnich stronach mogły się w niej znaleźć jakieś mądrości, ale wątpię, bo to jest
                    > dobre dla dziesięcioletnich dzieci, ale nie dla mnie”

> Lem.

Może pozazdrościł jej Nobla? ;)
                    • inocom Re: Krytyczny Lem 06.06.21, 22:32
                      taziuta napisał:

> inocom napisał:
                      >
                      > > Lem coś pisał o Tokarczuk, jako o pisarce dla dzieci.
                      > > "Nie wykluczam, że na ostatnich stronach mogły się w niej znaleźć jaki
                      > eś mądrości, ale wątpię, bo to jest
                      > > dobre dla dziesięcioletnich dzieci, ale nie dla mnie”

> > Lem.
                      >
                      > Może pozazdrościł jej Nobla? ;)

TO słowa sprzed 20 lat. A poza tym, z jego wykształceniem? Nie sądzę, nie jestem z CIA, które uważało, że Lemów są dziesiątki, bo jedna osoba nie możne posiadać tyle wiedzy.

Faktyczna wiedza daje Ci wolność. Patrz Grigorij Perelman.
                        • inocom Re: Krytyczny Lem 06.06.21, 23:26
                          taziuta napisał:

> inocom napisał:
                          >
                          > > taziuta napisał:
                          > > > Może pozazdrościł jej Nobla? ;)
                          > >
                          > > TO słowa sprzed 20 lat.
                          >
                          > A mój żart chybiony, jak widzę.

Żart faktycznie poniewczasie, ale słowa Lema bezcenne. Facet nie miał parcia na szkło. Był kryształem.
                          Nobel jest obecnie nagrodą polityczną i przyziemną. Obama dostał nagrodę pokojową i wszczął wojnę.

Lem wznosił się ku gwiazdom.
                    • bardzo.cicho Re: Krytyczny Lem 06.06.21, 22:35
                      To są słowa sprzed 20 lat i na temat jednej książki. To nie jest opinia Lema na temat całokształtu twórczości Tokarczuk. To był człowiek zbyt inteligentny i doświadczony przez los, aby stać po złej stronie.

• rzewuski1 Re: Ach, ci antypolscy pisarze.... 06.06.21, 12:44
      Dla tych ludzi każdy kto nie zachwyca się sie narodem i wiara katolicka jest pisarzem antypolskim .
      Cała ta prawica jest antypolska bo chce by naród był jak zombi narcyz wpatrzona bezkrytyczne w swoje odbicie
      z myleniem ameby.
      • inocom Witkacy się nie zachwycał narodem 06.06.21, 23:08
        rzewuski1 napisał:

> Dla tych ludzi każdy kto nie zachwyca się sie narodem i wiara katolicka jest pi
        > sarzem antypolskim .
        > Cała ta prawica jest antypolska bo chce by naród był jak zombi narcyz wpatrzon
        > a bezkrytyczne w swoje odbicie
        > z myleniem ameby.

Witkacy się nie zachwycał narodem, a nie sądzę, by był odsyłany. Nie sądzę też ze z powodu jego wuja, za obrażenie którego dostał lanie od ojca. Był skoligacony z Józiem Piłsudskim.
        Gdzieś na półce kurzą się Nauki ścisłe a filozofia i inne pisma filozoficzne. Nie udało mi się przez nie przebrnąć wcześniej, pora powrócić.
        Polecam Niemyte Dusze. Ale nie pod koniec, gdy są porady na temat golenia pod włos.
      • bardzo.cicho Re: Ach, ci antypolscy pisarze.... 06.06.21, 22:32
        Mnie zdumiała fantazja, aby śmieci w kosmos eksportować. To chyba było w jakimś opowiadaniu z Dzienników Gwiazdowych - najlepsze. Temat śmieci jest przerażający. Rzeczy, kryte nam służą raptem 5 minut będą rozkładać się jeszcze dziesiątki lat, gdy już nas na świecie nie będzie.
    • bardzo.cicho Lem też antypolski :( 07.06.21, 13:48

TVP i prawicowi publicyści odgrzali wypowiedź nieżyjącego od lat Stanisława Lema, który bardzo krytycznie odniósł się do twórczości Olgi Tokarczuk. Słów sprzed 15 lat, przypomnianych przez Ziemowita Szczerka, TVP już nie zacytowało. Szykują nam nieszczęście - tak Stanisław Lem ostrzegał przed braćmi Kaczyńskimi i skrajną prawicą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka