Dodaj do ulubionych

Kraj z gówna i paździerzu

16.06.21, 23:02
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27211938,atak-na-konto-dworczyka-tvn24-w-styczniu-izrael-ostrzegal.html#s=BoxOpImg3
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogła już w styczniu zostać ostrzeżona przez izraelskie służby o możliwych atakach hakerskich - informuje tvn24.pl. - Powstał raport, który szacował możliwe przyczyny, a także straty. Na długo ugrzązł między różnymi piętrami decydentów - powiedział portalowi jeden z funkcjonariuszy.

Polska to kraj z gówna i paździerzu. Wstyd, żeby nas obcy wywiad ostrzegał przed niebezpieczeństwem we własnym kraju.
Obserwuj wątek
  • pies.na.czarnych Re: Kraj z gówna i paździerzu 16.06.21, 23:38
   Kanclerz Niemiec nie chciała się spotkać z polskim premierem, prezydent Niemiec przyjedzie do Warszawy tylko na kilka godzin. Tak skromnych obchodów okrągłej rocznicy polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie jeszcze nie było.
   • pies.na.czarnych Re: Kraj z gówna i paździerzu 17.06.21, 11:45
    Kanclerz Merkel odmówiła spotkania z premierem Morawieckim, nawet wirtualnego
    17 czerwca będzie miała miejsce 30. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie. Teraz na jaw wyszły kulisy organizacji wydarzenia z okazji ważnej daty – Angela Merkel miała odmówić spotkania z szefem Rady Ministrów.
    www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2Finformacje%2Fkanclerz-merkel-odmowila-spotkania-z-premierem-morawieckim-nawet-wirtualnego-6651311502044032a&fbclid=IwAR3r7kz-lPRDo3z84neFOjBlQI8DhS4Jz40Qv_8shL6UoXCdKilQjV4oE5Q&src01=6a4c8&src02=isgf
  • adam111115 Re: Kraj z gówna i paździerzu 17.06.21, 06:50
   Po tym co opowiada kulawy czyli o inwazji, jasno wynika że skala wycieku danych jest gigantyczna. I to ma być ich niby obrona przed tym co jeszcze zostanie ujawnione. Tak maskują swoją nieudaczność. Mam nadzieję że będzie to afera na skalę sowy dla PO. Tamci polegli na podsłuchach, oby ci polegli na wycieku niezabezpieczonych maili.
  • mozart Re: Kraj z gówna i paździerzu 17.06.21, 09:42
   Nietykalni żyją pośród nas...


   Grupa 23 parlamentarzystów włączyła się w obronę ojca Rydzyka przed odpowiedzialnością karną za nieujawnienie informacji publicznej przez jego fundację. Posłowie i senatorowie podpisali właśnie w związku z procesem redemptorysty specjalne oświadczenie. Wcześniej Rydzyka wspierał także Zbigniew Ziobro.

   https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/SqLk9kpTURBXy8zMmI1ZmEzOWJkOTg0ZjE1MTc4YmE0YTAwZWVkZGFlMy5qcGeRlQLNA50AwsOCoTAFoTEB

   www.onet.pl/informacje/onetkujawskopomorskie/proces-o-tadeusza-rydzyka-grupa-parlamentarzystow-podpisala-specjalne-oswiadczenie/d0bpcef,79cfc278
  • mozart Re: Kraj z gówna i paździerzu 17.06.21, 13:23
   wyborcza.pl/7,75398,27212788,po-wycieku-rzadowych-maili-zaatakowani-na-wlasna-prosbe.html#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy:undefined

   "Gdyby polskie państwo działało, jak trzeba, to po ujawnieniu, że cały rząd prowadził służbową korespondencję na prywatnych skrzynkach, ABW musiałoby odebrać certyfikaty dostępu do informacji niejawnych premierowi i jego ministrom. A to znaczyłoby dymisję gabinetu Mateusza Morawieckiego."

   Ale nie gównianym państwie polskim.
  • mozart Re: Kraj z gówna i paździerzu 17.06.21, 16:28
   Szef rządowej agencji informuje premiera o awarii w rafinerii PKN Orlen. Spółka zwróciła się do niego o pomoc. W przeciwnym razie na stacjach Orlenu - jak wynika z ujawnionej korespondencji - miałoby zabraknąć oleju napędowego
   "Czy chcesz to jakoś wykorzystać? Np. czy mam przekazać Obajtkowi, że ma zadzwonić do ciebie z prośbą o zgodę na użyczenie paliwa?" - pyta szefa rządu Kuczmierowski
   Morawiecki w odpowiedzi pisze, że "oczywiście trzeba pomóc". "Tylko przekaż mu serdecznie pozdrowienia ode mnie" - dodaje

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-e-mailowa-morawiecki-o-obajtku-oczywiscie-trzeba-pomoc/p5nwq3v,79cfc278

   Ciekawe jakie gówna jeszcze wypłyną? Lece po colę i orzeszki...
  • pies.na.czarnych Re: Kraj z gówna i paździerzu 18.06.21, 11:03
   W tej chwili handlarz bronią, przez którego konta przechodziły dziesiątki milionów złotych operacji z różnych podmiotów krajowych, jest golcem. Dokonujemy monitoringu z posłem Jońskim, jak te pieniądze są ściągane przez komornika - mówił na konferencji prasowej Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.
   Poinformował, że "5 maja po raz ostatni komornik przekazał na konto Skarbu Państwa zajęte środki". - To była kwota dwóch tysięcy złotych. To się udało przez ostatnie półtora miesiąca odzyskać - mówił Szczerba.
   A - jak przypomniał - "handlarz bronią jest nadal winny Ministerstwu Zdrowia 50 milionów złotych". - Zastanawialiśmy się, jak te środki udało się odzyskać. Prawdopodobnie była to 13. emerytura, która była wypłacana wszystkim emerytom w kwietniu. Prawdopodobnie te dwa tysiące to 13. emerytura handlarza i jego żony pomniejszone o koszty komornicze - powiedział poseł.
   tvn24.pl/polska/handlarz-bronia-i-zakup-respiratorow-dariusz-jonski-i-michal-szczerba-komentuja-5124355
  • speedy13 Re: Kraj z gówna i paździerzu 18.06.21, 11:48
   mozart napisała:

   > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27211938,atak-na-konto-dworczyka-tvn24-w-styczniu-izrael-ostrzegal.html#s=BoxOpImg3
   > Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogła już w styczniu zostać ostrzeżona prze
   > z izraelskie służby o możliwych atakach hakerskich - informuje tvn24.pl. - Pows
   > tał raport, który szacował możliwe przyczyny, a także straty. Na długo ugrzązł
   > między różnymi piętrami decydentów - powiedział portalowi jeden z funkcjonarius
   > zy.
   >
   > Polska to kraj z gówna i paździerzu. Wstyd, żeby nas obcy wywiad ostrzegał prze
   > d niebezpieczeństwem we własnym kraju.

   Ale to już nawet nie o to chodzi. To, że wywiady wymieniają między sobą informacje, jeśli uznają, że leży to w ich interesie, to rzecz normalna. Założę się, że polski wywiad też czasem przekazywał coś izraelskiemu.

   Rzecz w tym, że coraz bardziej wygląda na to, iż żadnego ataku hakerskiego tu nie było. Zabezpieczenia elektroniczne i informatyczne rządowych systemów łączności nie zostały złamane. ABW w tym przypadku nie zawiodła. Złamane zostały natomiast zasady zachowania tajemnicy służbowej. Złamane przez premiera, ministrów i ich podwładnych. Którzy na wielką skalę wymieniali ze sobą e-maile dotyczące poufnych spraw rządowych za pośrednictwem prywatnych skrzynek pocztowych na komercyjnych serwerach. Mających zapewne znacznie słabsze zabezpieczenia niż systemy rządowe. Mało tego, nawet i te słabsze zabezpieczenia prawdopodobnie nie zostały złamane. Człowiek, który wykradł korespondencję e-mailową ministra Dworczyka, zalogował się jego poprawnym loginem i hasłem. Być może podpatrzył je, zerkając ministrowi przez ramię; może było to hasło w rodzaju "1234" i sprawca je po prostu odgadł. A może sam minister celowo ujawnił swe hasło zaufanej osobie, która to zaufanie zawiodła.

   Ale w każdym razie to nie system najwyraźniej zawiódł, tylko jego użytkownicy. Nic nie pomoże najmocniejsze nawet szyfrowanie i hasło, jeśli użytkownik-idiota zapisze sobie to hasło na karteczce przyklejonej do monitora.
   • mozart Re: Kraj z gówna i paździerzu 18.06.21, 15:41
    Nawet gdyby ostrzegal, to takie rzeczy nie powinny byc podane do publicznej wiadomosci...

    wyborcza.pl/7,75398,27217630,nie-bylo-cyberataku-z-rosji-za-wyciek-maili-odpowiada-osoba.html#s=BoxWyboMT

    Publikowane na komunikatorze Telegram materiały ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka pochodzą od osoby z jego najbliższego otoczenia, która miała dostęp do haseł i urządzeń ministra. Według źródeł "Wyborczej" takich ustaleń dokonała ABW prowadząca śledztwo w sprawie wycieku.
  • szwampuch58 Re: Kraj z gówna i paździerzu 19.06.21, 11:42
   Osiem osób zatrzymanych po nocnej strzelaninie w Zabrzu
   W związku ze zdarzeniem zatrzymano łącznie osiem osób - w tym sześciu mężczyzn i dwie kobiety. Jak podaje oficer prasowy policji, wszyscy byli nietrzeźwi. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli "przedmiot przypominający broń palną", a także maczety i pałki teleskopowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka